NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Narozeniny, maturita, výročí svatby - grilovačka v Parku Mirakulum

10.05.2018
MILOVICE - Pořádat rodinné oslavy doma je sice fajn, nicméně pokud nebydlíte na samotě, má to i svá úskalí - třeba v podobě nevraživých pohledů sousedů. Proto stále více lidí hledá pro posezení s rodinou či přáteli místa, kde nikoho rušit nebudou.
Ilustrační snímek | Foto: tiskovakonference.cz
"Když bylo mému synovi devět let, hledala jsem místo, kde by mohl s kamarády narozeniny, které má v květnu, oslavit. Rozhodně jsem totiž nehodlala mít osm rozpustilých chlapečků v bytě. To bych svým sousedům v domě ani sobě neudělala. Při hledání na internetu jsem tehdy před čtyřmi lety narazila na nabídku Mirakula a byla to super volba," vzpomíná paní Lenka z Prahy a popisuje: "Do Milovic jsme dojeli dvěma auty za chvilku, užili jsme si grilování venku, takže nehrozilo, že kluci někde udělají nepořádek, a navíc se všichni vyřádili na atrakcích v parku. O dva roky později jsem totéž zopakovala s dcerou a také to bylo moc fajn."

Mirakulum nabízí pro rodinné oslavy hned několik prostor - záleží především na počtu účastníků a také na tom, jaký servis budete pro svou party vyžadovat. "Pokud vás bude maximálně kolem deseti a jste fanoušci grilování, můžete si za 200 korun na celý den pronajmout grilovací plácek," říká Kristina Kuncová, provozní manažerka Parku Mirakulum.

Celkem sedm grilovacích plácků s kamennými grily a velkými dřevěnými stoly se nachází na terasách v zadní části parku vedle naučných zahrad. Jeden od druhého jsou oddělené živým plotem, takže poskytují dostatek soukromí. Za vratnou zálohu si můžete v parku Mirakulum zapůjčit vozík s dřevěným uhlím, grilovacím náčiním, podpalovačem a zápalkami. Přinést a ugrilovat si tu můžete maso, zeleninu i ovoce, děti určitě potěší možnost opékání buřtíků. Grilování i opékání je nutné vždy předem objednat. "Na grilovací plácky můžeme samozřejmě zajistit i slunečníky," připomíná Kuncová.

Když je vás víc...
Oslavy pro více účastníků lze v Parku pořádat v Moštárně anebo v Kapli. Obě místa jsou primárně určena k oslavám pod širým nebem, disponují ale také zastřešenými prostory.

Moštárna je kamenný objekt se zatravněnou střechou, v němž je v horkých měsících příjemný chládek. Přiléhá k ní pikniková louka, kde je možné si odpočinout. "Moštárna, která připomíná hobitovské Dno pytle, vás na první pohled uchvátí svým vzhledem. Je vhodná pro střední rodinné oslavy do třiceti osob a mimo venkovního grilu a posezení nabízí také vnitřní zázemí s ledničkou, elektřinou a tekoucí vodou," popisuje Kristina Kuncová. Pronajmout si ji můžete za 1000 korun na celý den.

Do třetice je tu pro větší rodinné oslavy - třeba svatby - či menší firemní akce Kaple. "Nejde o žádný církevní objekt, ale o stavbu, která svým vzhledem připomíná křesťanský svatostánek," upřesňuje Kristina Kuncová. Před budovou, jejíž průčelí zdobí obrovská kamenná mozaika, je velký vydlážděný venkovní prostor, na který lze umístit několik stolů a přenosných grilů. Uvnitř je pak zázemí s ledničkou, elektřinou a tekoucí vodou. Areál Kaple je určený až pro sto lidí.

"Všechny pronájmy lze realizovat výhradně po předchozím objednání," zdůrazňuje Kristina Kuncová a připomíná, že pracovníci parku jsou samozřejmě schopni zajistit cateringové služby a veškerý další servis. Všechny pronájmy lze realizovat jen v otvírací době Parku Mirakulum.

Praktické informace:
Park Mirakulum je otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. V dubnu a říjnu pouze o víkendech, v květnu a září od úterý do neděle a v červnu, červenci a srpnu každý den. Areál se nachází ve středočeském městě Milovice, v okrese Nymburk, autem je dobře dostupný z dálnice D10, železnicí pak zajíždí linka S20 z Prahy do Milovic každou půlhodinu.

Vstupné zůstává beze změny

Požár výrobní haly v Lysé nad Labem

V pondělí dvě minuty po půl sedmé večer přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru v areálu firmy na výrobu kovového nábytku v Lysé nad Labem. ...

Spolupráce kraje s italským regionem Marche přináší například výměnné pobyty studentů

09.10.2018 | Z regionu

Partnerství Středočeského kraje s italským regionem Marche trvá již dva roky. Za tu dobu přineslo své ovoce například v podobě výměnných pobytů studen ...

Topná sezóna před námi. Nezapomeňte zkontrolovat komíny!

27.09.2018 | Další

S příchodem podzimních chladů se v našich domácnostech pomalu začíná přitápět. Pohodlí domova a teplo krbu či ústředního topení z kotle dává zapomenou ...

Znáte Rodinu Odvedle? Přihlaste se a prožijte s ní nevšední zážitek

22.09.2018 | Z regionu

Již po patnácté organizuje Slovo 21, z. s., integrační projekt Rodina Odvedle, do něhož se od počátku zapojilo 1550 rodin. Jedná se o jedinečnou příle ...

V Přerově nad Labem se slavily dožínky

18.09.2018 | Z regionu

PŘEROV NAD LABEM - Tradiční Dožínkové slavnosti probíhaly o tomto víkendu v Polabském národopisném muzeu v Přerově nad Labem. V průběhu dne měli návšt ...Čtvrtek 18.10.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.