NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Park Mirakulum v pohybu s Hankou Kynychovou

16.05.2018
MILOVICE - A je to zase tady! V sobotu 26. května se bude v Parku Mirakulum tančit, cvičit, zpívat a hrát. Už potřetí se totiž do Milovic vrací projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který pro děti z dětských domovů pořádá Nadační fond Hanky Kynychové. Zároveň tu proběhne čtvrtý Den pro děti z dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. V parku si tak zábavu bude užívat více než 500 dětí, které mají tu smůlu, že žijí bez rodičů.
Ilustrační snímek | Foto: mirakulum.cz
"Dětské domovy mají u nás vždy dveře otevřené a již od začátku fungování Mirakula neplatí děti z dětských domovů vstupné. Jsme rádi, že jim může tímto způsobem přinést trochu zábavy a třeba jim i ukázat něco nového. Tento den je Park samozřejmě otevřen i široké veřejnosti a část ze vstupného bude věnována právě fondu Hanky Kynychové pro děti z dětských domovů", říká Jiří Antoš, majitel Parku Mirakulum.

Tým Hanky Kynychové pro děti opět připravil skvělý program. Do Milovic přijede třeba Marek Dědík, mistr České republiky v latinskoamerických tancích a jeden z účastníků televizní StarDance, jenž touto soutěží úspěšně provedl třeba herečku Jitku Schneiderovou. Marek přímo na místě otevře taneční školičku, v níž děti naučí základům tanců jive či samba.

"Pořádné" cvičení si pak v sobotu vezme na starosti sama Hanka Kynychová, která si kromě cvičebních lekcí pro děti připravila i program Břišní pekáč pro maminky a tety z dětských domovů. "Děti z domovů nemohou k volnočasovým aktivitám směřovat jejich rodiny, které by jim ukázaly cestu k výběru zájmových kroužků. Naším cílem je umožnit těmto dětem vyzkoušet si moderní formy sportovních disciplín jako je aerobik, street dance nebo třeba latino dance. Kromě sportovních disciplín se projekt věnuje i nácviku muzikálových čísel pod záštitou nejlepších českých muzikálů," popisuje Hanka Kynychová.

Těšit se můžete i na taneční vystoupení dětí z dětských domovů, která vznikla v rámci projektu Hejbejte se a zpívejte, na pěvecká vystoupení muzikálových hvězd a další program, který bude probíhat především v amfiteátru. Kromě Lindy Finkové, která s Nadačním fondem Hanky Kynychové spolupracuje dlouhodobě, zazpívají třeba Adéla Částková, Leona Gyöngyösi či Honza Hönig.

V provozu bude rovněž Tankodrom Milovice, kde se děti i dospělí mohou projet obrněnými transportéry.

Den pro děti z dětských domovů
Poslední květnovou sobotu budou v Mirakulu řádit i děti z dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. V Milovicích přivítá zástupce vedení středočeského kraje.
Pro děti z domovů, ale i pro ostatní příchozí budou k dispozici všechny atrakce parku, malé návštěvníky zaujme i lesní minizoo, naučné zahrady, v nichž už všechno raší a kvete, či třeba ptačí městečko, dětská vesnička a další. "V předchozích letech byly ovšem největším hitem hranolky, nikdy bych nevěřil kolik je dítě schopno sníst hranolků a vypít limonády," říká s úsměvem Jiří Antoš.

Park Mirakulum je otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. V dubnu a říjnu pouze o víkendech, v květnu a září od úterý do neděle a v červnu, červenci a srpnu každý den.

Areál se nachází ve středočeském městě Milovice, v okrese Nymburk, autem je dobře dostupný z dálnice D10, železnicí pak zajíždí linka S20 z Prahy do Milovic každou půlhodinu.
Fotogalerie:

Stojany na zastávkách veřejné dopravy čeká postupná modernizace

Stojany na zastávkách veřejné dopravy ve Středočeském kraji čeká postupná modernizace a sjednocení vzhledu. Nové označníky zastávek navíc umožní aplikaci nových technologických prvků. Standard přestupních bodů a zastávek společného integrovaného ...

Slož písničku, natoč video a vyhraj komentovanou prohlídku zoo a neveřejného zázemí pro zvířata!

15.05.2018 | Z regionu

PRAHA - Komentovanou prohlídku liberecké zoologické zahrady s návštěvou neveřejných prostor zázemí pro exotická zvířata mohou vyhrát účastníci pěvecké ...

Narozeniny, maturita, výročí svatby - grilovačka v Parku Mirakulum

10.05.2018 | Z regionu

MILOVICE - Pořádat rodinné oslavy doma je sice fajn, nicméně pokud nebydlíte na samotě, má to i svá úskalí - třeba v podobě nevraživých pohledů soused ...

Cena průmyslového areálu v Poděbradech se vyšplhala na 65 milionů

30.04.2018 | Z regionu

V jedné z dosud největších letošních transakcí s nemovitostmi ve středních Čechách se nedávno prodal průmyslový areál PolyComp v Poděbradech za 65 mil ...

I letos se mohou návštěvníci těšit na Středočeské pivní slavnosti a Gastrofestival 2018

24.04.2018 | Z regionu

Celkem třemi miliony korun se dnes krajští radní rozhodli podpořit pořádání veřejností velmi oblíbených Středočeských pivních slavností a také dalšího ...Úterý 22.5.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.