NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Park Mirakulum v pohybu s Hankou Kynychovou

16.05.2018
MILOVICE - A je to zase tady! V sobotu 26. května se bude v Parku Mirakulum tančit, cvičit, zpívat a hrát. Už potřetí se totiž do Milovic vrací projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který pro děti z dětských domovů pořádá Nadační fond Hanky Kynychové. Zároveň tu proběhne čtvrtý Den pro děti z dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. V parku si tak zábavu bude užívat více než 500 dětí, které mají tu smůlu, že žijí bez rodičů.
Ilustrační snímek | Foto: mirakulum.cz
"Dětské domovy mají u nás vždy dveře otevřené a již od začátku fungování Mirakula neplatí děti z dětských domovů vstupné. Jsme rádi, že jim může tímto způsobem přinést trochu zábavy a třeba jim i ukázat něco nového. Tento den je Park samozřejmě otevřen i široké veřejnosti a část ze vstupného bude věnována právě fondu Hanky Kynychové pro děti z dětských domovů", říká Jiří Antoš, majitel Parku Mirakulum.

Tým Hanky Kynychové pro děti opět připravil skvělý program. Do Milovic přijede třeba Marek Dědík, mistr České republiky v latinskoamerických tancích a jeden z účastníků televizní StarDance, jenž touto soutěží úspěšně provedl třeba herečku Jitku Schneiderovou. Marek přímo na místě otevře taneční školičku, v níž děti naučí základům tanců jive či samba.

"Pořádné" cvičení si pak v sobotu vezme na starosti sama Hanka Kynychová, která si kromě cvičebních lekcí pro děti připravila i program Břišní pekáč pro maminky a tety z dětských domovů. "Děti z domovů nemohou k volnočasovým aktivitám směřovat jejich rodiny, které by jim ukázaly cestu k výběru zájmových kroužků. Naším cílem je umožnit těmto dětem vyzkoušet si moderní formy sportovních disciplín jako je aerobik, street dance nebo třeba latino dance. Kromě sportovních disciplín se projekt věnuje i nácviku muzikálových čísel pod záštitou nejlepších českých muzikálů," popisuje Hanka Kynychová.

Těšit se můžete i na taneční vystoupení dětí z dětských domovů, která vznikla v rámci projektu Hejbejte se a zpívejte, na pěvecká vystoupení muzikálových hvězd a další program, který bude probíhat především v amfiteátru. Kromě Lindy Finkové, která s Nadačním fondem Hanky Kynychové spolupracuje dlouhodobě, zazpívají třeba Adéla Částková, Leona Gyöngyösi či Honza Hönig.

V provozu bude rovněž Tankodrom Milovice, kde se děti i dospělí mohou projet obrněnými transportéry.

Den pro děti z dětských domovů
Poslední květnovou sobotu budou v Mirakulu řádit i děti z dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. V Milovicích přivítá zástupce vedení středočeského kraje.
Pro děti z domovů, ale i pro ostatní příchozí budou k dispozici všechny atrakce parku, malé návštěvníky zaujme i lesní minizoo, naučné zahrady, v nichž už všechno raší a kvete, či třeba ptačí městečko, dětská vesnička a další. "V předchozích letech byly ovšem největším hitem hranolky, nikdy bych nevěřil kolik je dítě schopno sníst hranolků a vypít limonády," říká s úsměvem Jiří Antoš.

Park Mirakulum je otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. V dubnu a říjnu pouze o víkendech, v květnu a září od úterý do neděle a v červnu, červenci a srpnu každý den.

Areál se nachází ve středočeském městě Milovice, v okrese Nymburk, autem je dobře dostupný z dálnice D10, železnicí pak zajíždí linka S20 z Prahy do Milovic každou půlhodinu.
Fotogalerie:

Požár výrobní haly v Lysé nad Labem

V pondělí dvě minuty po půl sedmé večer přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru v areálu firmy na výrobu kovového nábytku v Lysé nad Labem. ...

Spolupráce kraje s italským regionem Marche přináší například výměnné pobyty studentů

09.10.2018 | Z regionu

Partnerství Středočeského kraje s italským regionem Marche trvá již dva roky. Za tu dobu přineslo své ovoce například v podobě výměnných pobytů studen ...

Topná sezóna před námi. Nezapomeňte zkontrolovat komíny!

27.09.2018 | Další

S příchodem podzimních chladů se v našich domácnostech pomalu začíná přitápět. Pohodlí domova a teplo krbu či ústředního topení z kotle dává zapomenou ...

Znáte Rodinu Odvedle? Přihlaste se a prožijte s ní nevšední zážitek

22.09.2018 | Z regionu

Již po patnácté organizuje Slovo 21, z. s., integrační projekt Rodina Odvedle, do něhož se od počátku zapojilo 1550 rodin. Jedná se o jedinečnou příle ...

V Přerově nad Labem se slavily dožínky

18.09.2018 | Z regionu

PŘEROV NAD LABEM - Tradiční Dožínkové slavnosti probíhaly o tomto víkendu v Polabském národopisném muzeu v Přerově nad Labem. V průběhu dne měli návšt ...Čtvrtek 18.10.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.