NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Park Mirakulum v pohybu s Hankou Kynychovou

16.05.2018
MILOVICE - A je to zase tady! V sobotu 26. května se bude v Parku Mirakulum tančit, cvičit, zpívat a hrát. Už potřetí se totiž do Milovic vrací projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který pro děti z dětských domovů pořádá Nadační fond Hanky Kynychové. Zároveň tu proběhne čtvrtý Den pro děti z dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. V parku si tak zábavu bude užívat více než 500 dětí, které mají tu smůlu, že žijí bez rodičů.
Ilustrační snímek | Foto: mirakulum.cz
"Dětské domovy mají u nás vždy dveře otevřené a již od začátku fungování Mirakula neplatí děti z dětských domovů vstupné. Jsme rádi, že jim může tímto způsobem přinést trochu zábavy a třeba jim i ukázat něco nového. Tento den je Park samozřejmě otevřen i široké veřejnosti a část ze vstupného bude věnována právě fondu Hanky Kynychové pro děti z dětských domovů", říká Jiří Antoš, majitel Parku Mirakulum.

Tým Hanky Kynychové pro děti opět připravil skvělý program. Do Milovic přijede třeba Marek Dědík, mistr České republiky v latinskoamerických tancích a jeden z účastníků televizní StarDance, jenž touto soutěží úspěšně provedl třeba herečku Jitku Schneiderovou. Marek přímo na místě otevře taneční školičku, v níž děti naučí základům tanců jive či samba.

"Pořádné" cvičení si pak v sobotu vezme na starosti sama Hanka Kynychová, která si kromě cvičebních lekcí pro děti připravila i program Břišní pekáč pro maminky a tety z dětských domovů. "Děti z domovů nemohou k volnočasovým aktivitám směřovat jejich rodiny, které by jim ukázaly cestu k výběru zájmových kroužků. Naším cílem je umožnit těmto dětem vyzkoušet si moderní formy sportovních disciplín jako je aerobik, street dance nebo třeba latino dance. Kromě sportovních disciplín se projekt věnuje i nácviku muzikálových čísel pod záštitou nejlepších českých muzikálů," popisuje Hanka Kynychová.

Těšit se můžete i na taneční vystoupení dětí z dětských domovů, která vznikla v rámci projektu Hejbejte se a zpívejte, na pěvecká vystoupení muzikálových hvězd a další program, který bude probíhat především v amfiteátru. Kromě Lindy Finkové, která s Nadačním fondem Hanky Kynychové spolupracuje dlouhodobě, zazpívají třeba Adéla Částková, Leona Gyöngyösi či Honza Hönig.

V provozu bude rovněž Tankodrom Milovice, kde se děti i dospělí mohou projet obrněnými transportéry.

Den pro děti z dětských domovů
Poslední květnovou sobotu budou v Mirakulu řádit i děti z dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. V Milovicích přivítá zástupce vedení středočeského kraje.
Pro děti z domovů, ale i pro ostatní příchozí budou k dispozici všechny atrakce parku, malé návštěvníky zaujme i lesní minizoo, naučné zahrady, v nichž už všechno raší a kvete, či třeba ptačí městečko, dětská vesnička a další. "V předchozích letech byly ovšem největším hitem hranolky, nikdy bych nevěřil kolik je dítě schopno sníst hranolků a vypít limonády," říká s úsměvem Jiří Antoš.

Park Mirakulum je otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. V dubnu a říjnu pouze o víkendech, v květnu a září od úterý do neděle a v červnu, červenci a srpnu každý den.

Areál se nachází ve středočeském městě Milovice, v okrese Nymburk, autem je dobře dostupný z dálnice D10, železnicí pak zajíždí linka S20 z Prahy do Milovic každou půlhodinu.
Fotogalerie:

Mirakulum: Je nám šest!

Když dítě oslaví šesté narozeniny, nastává v jeho životě první změna. Zamíří totiž do školních lavic. Jenže i když má takový človíček pocit, že je konečně "velký", ještě dlouho se bez rodičů neobejde. ...

Den rekordů aneb Duha v Mirakulu

10.08.2018 | Z regionu

MILOVICE - Dvě sotva se batolící drobounké holčičky v oranžových tričkách, tři osmiletí pihatí rošťáci v modrém a dva důstojní obrýlení pánové ve fial ...

Rada kraje schválila umístění provizorní pěší lávku přes Labe

07.08.2018 | Z regionu

NYMBURK - Umístění provizorní lávky pro pěší na mostu ev. č. 38I-034 přes Labe v Nymburce schválili středočeští radní na svém dnešním jednání. Stalo s ...

Kraj se zapojí do programu umožňujícího bezplatné školní stravování pro žáky ze sociálně slabých rodin

07.08.2018 | Z regionu

STŘEDOČESKÝ KRAJ zahájí přípravné práce na podání žádosti v rámci projektu "Obědy do škol ve Středočeském kraji" financovaného z Operačního programu p ...

Jizbická cesta kolem světa s dobrovolníky z různých zemí

06.08.2018 | Z regionu

JIZBICE - V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu proběhne v Jizbicích od 12. srpna do 18. srpna tábor pro mladistvé s mentálním a tělesným pos ...Pátek 17.8.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.