InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Nymburk a nymbursko - Vaše zprávy | Z regionu

NymburkDnes.cz
Pondělí 11.12. 2017 | Dana
 
NymburkDnes.cz
Zpravodajství online - NymburkDnes.cz

SEMIRAMIS z.ú. se zúčastní dobročinné kampaně Bertík pomáhá v obchodech Albert

27.09.2017 | Z regionu
Do projektu Bertík pomáhá, který dnes startuje po celé České republice, se s projektem N klub zapojila i nezisková organizace SEMIRAMIS. Cílem charitativní akce Bertík pomáhá je podpořit regionální projekty zaměřené na vzdělání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci všech prodejen Albert mohou prostřednictvím běžného nákupu rozhodnout, který z nominovaných projektů podpoří. Hlasování trvá do 10. Října a Nadační fond Albert celkově rozdělí 3,7 milionu korun.
Ilustrační snímek | Foto: nadacnifondalbert.cz
O přízeň zákazníků se budeme ucházet s projektem N klub.
Projekt N klub, který jsme do kampaně přihlásili, se zaměřuje na podporu děti, kterým se ve škole nedaří a nemají nikoho, kdo by jim se školou dokázal poradit. Jsou to děti ze sociálně slabých rodin, které se při školním neúspěchu začnou tomuto prostředí vyhýbat a chovají se rizikově. Díky podpoře z tohoto projektu budeme pomáhat a doučovat 5 dětí z Nymburka.

"Máme radost, že se můžeme účastnit této kampaně, která chytrým způsobem dává lidem v okolí vědět o naší činnosti. Díky našemu projektu bychom rádi snížili nebo narovnali handicap, se kterým tyto děti vstupují do školy a podpořili tak jejich vnitřní motivaci k učení a dalšímu vzdělávání. Z našich zkušeností vyplývá, že pokud dítě ve škole zažije pocit úspěchu, zapůsobí to na jeho přirozenou zvídavost a ruku v ruce s tím dochází ke zlepšení školních výsledků," říká Lenka Bednářová, vedoucí nízkoprahového klubu pro děti a mládež N klub.

Bertíci budou opět pomáhat po celé České republice
Kampaň Bertík pomáhá se zaměřuje na pomoc dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Zákazníci mají možnost ve všech obchodech Albert podpořit běžným nákupem dobročinné projekty v jejich okolí. Organizace mohly přihlašovat své projekty během jara. Správní rada Nadačního fondu Albert následně vybrala ze všech přihlášených projektů dva nejlepší v každém ze 40 regionů. Celkem rozdělí Nadační fond Albert mezi 80 projektů 3,7 milionu korun. Hlasování letos probíhá ve všech hypermarketech i supermarketech Albert.
Zákazníci mohou o projektech hlasovat prostřednictvím žetonů - Bertíků, které dostanou za každý nákup v obchodech Albert nad 200 korun. Po ukončení dvoutýdenního hlasování bude v každém regionu vyhlášen vítězný projekt, který získá od Nadačního fondu Albert částku 55 tisíc korun, druhý obdrží 35 tisíc korun.
Podrobnosti o programu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webu Nadačního fondu Albert. Najít tady lze přehled všech projektů, pro něž je možné v jednotlivých regionech a konkrétních prodejnách Albert hlasovat.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Vánoční dárky objednávejte na internetu nejpozději do 17. prosince, jinak nemusí pod stromečkem být!
Za bolestí šlach ruky může myšitída. Zbavte se jí!
České Radiokomunikace posilují síť pro digitální vysílání Českého rozhlasu
5. prosince začíná Mikulášská sbírka Společnosti pro ranou péči
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.