NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Jasno je i v Poděbradech: starostou bude Červinka

18. 10. 2018 | Poděbrady - Druhé největší město Nymburska zná složení nové koalice i jména starosty, místostarostů a radních. Nástupcem Ladislava Langra se stane Jaroslav Červinka z hnutí STAN. V Poděbradech bylo definitivně rozhodnuto po jednání ve středu večer. 

Nedělní běh pomůže hospicu

18. 10. 2018 | Milovice - Stovky běžců, běžkyň, cyklistů, malých i velkých, starých i mladých se v neděli 21. října zúčastní milovického Běhu pro hospic. Výtěžek této benefiční akce poputuje na podporu domácího hospicu Nablízku z Lysé nad Labem. Organizátoři lákají k účasti opravdu všechny generace.

Burza nabízí oblečení pro všechny generace

18. 10. 2018 | Nymburk – Podzimní burzy nedílně patří každý rok k těmto dnům. Jedna z největších v našem regionu se koná právě v tomto týdnu v Obecním domě, jehož velký sál je doslova zavalen oblečením a obuví. 

V Milovicích vznikla koalice bez ANO

17. 10. 2018 | Milovice – Také jedno z nejmladších měst v republice podle věkového průměru obyvatel zná už novou koalici a nového starostu. V případě Milovic však musíme použít slova staronového starostu. Stane se jím lídr vítězné ODS Lukáš Pilc, který už byl prvním mužem města v letech 2010 – 2014.

Kopytníci od Milovic dostanou nový auťák

17. 10. 2018 | Střední Čechy – Jak asi vypadala zdejší krajina a její divocí obyvatelé, než vše začal zásadně proměňovat člověk podle svých představ, mohou zájemci poznávat díky projektu „evropského Serengeti“ u Milovic. Rezervace vzniklá před čtyřmi lety se postupně rozrůstá – a láká především zájemce o poznávání velkých kopytníků. Spatřit tam lze zubry, pratury a divoké koně; kdysi běžné součásti zdejší krajiny. Do budoucna se mají proměnit i pastviny, aby připomínaly původní step. ...

Sto milionů korun pro Boží Dar

17. 10. 2018 | Milovice /FOTOGALERIE/ - Sto milionů korun do investic v příštích deseti letech a příchod velmi kvalifikovaných zaměstnanců, jichž by do tří let mohla být stovka. Tak vypadá budoucnost někdejšího vojenského letiště Boží Dar u Milovic, jak se o ní ve středu hovořilo na středočeském hejtmanství. Zástupci kraje, města a komanditní společnosti Valeo Autoklimatizace podepsali memorandum o spolupráci.

Policie hledá ženu, která se mohla stát obětí násilí

16. 10. 2018 | Nymbursko – Policie žádá o pomoc při pátrání po pohřešované Kateřině Peškové, která se mohla stát obětí násilného trestného činu.

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

16. 10. 2018 | Nymbursko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

V Nymburce má vyrůst přístaviště příští rok

16. 10. 2018 | Nymburk – Zřejmě jedním z posledních kroků končící koalice na nymburské radnici bylo dojednání termínu vybudování veřejného přístaviště. Stalo se tak krátce před volbami a místní si jistě dobře pamatují, že se o přístavišti v Nymburce, ale i dalších městech na Labi, zdaleka nemluví poprvé.

Ke 100 letům republiky uběhnou 100 kilometrů. Trasa vede z Prahy do Kolína

15. 10. 2018 | Kolínsko – Na běžeckou trasu dlouhou 100 kilometrů se vydají běžci, kteří chtějí uctít 100 let od založení Československa. „Sraz je 28. října od šesti hodin na Václavském náměstí u koně v Praze,“ řekl Leoš Bešťák, který událost organizuje.

Unikátní experiment. Vědci sledují přeměnu pole na druhově bohatou louku

15. 10. 2018 | Milovice - Jedinečnou příležitost sledovat přeměnu intenzivně obhospodařovaného pole na druhově bohatou pastvinu mají nyní vědci v rezervaci velkých kopytníků v Milovicích. Díky vstřícnosti milovické radnice se totiž od letošního roku k pastvině divokých koní a praturů podařilo připojit devítihektarový městský pozemek, který dosud sloužil jako intenzivně obhospodařované pole.

OBRAZEM: Podzimní burza nabídla dětské oblečení

15. 10. 2018 | Městec Králové - Maminkovská burza. I tak by se dalo říkat už tradiční akci, která se o víkendu uskutečnila v královéměsteckém kulturním domě. V rámci burzy většinou maminky nabízí za spíše symbolické ceny oděvy, ze kterých jejich potomci rychle vyrostli, boty, ale také třeba hračky nebo pleťové krémy a šampony.

Nymburští Sokolové oslavili 150 let

15. 10. 2018 | Nymburk /FOTOGALERIE/ - Jsou o půl století starší než Československo, jehož kulaté jubileum si za pár dnů také připomeneme. Kdo? Nymburští Sokolové, kteří si během uplynulého víkendu hned několika akcemi připomněli 150 let existence jejich tělovýchovné jednoty.

V Poděbradech chtějí vyvěsit rekordně vlajek

15. 10. 2018 | Poděbrady – Skutečně velkolepé oslavy 100. výročí založení republiky chystají v lázeňském městě. Mimo jiné chtějí ve spolupráci s agenturou Dobrý den vytvořit rekord v počtu vyvěšených státních vlajek.

OBRAZEM: Cyklozavírák přilákal stovky lidí na bicyklech

13. 10. 2018 | Nymburk - Společenská cyklovyjížďka završující cyklistickou sezónu má v nymburském pivovaru už letitou tradici. Stejně jako její jarní masovější podobu s názvem Cyklootvírák ji pořádá několik nadšenců v čele se sládkem nymburského pivovaru Bohumilem Valentou.

Ježci v záchranné stanici mají plné misky díky dárcům

13. 10. 2018 | Poděbrady – Dárci se velmi rychle zapojili do projektu Plné misky ježkům. V rámci něj mohli přispět na krmení pro tato zvířata, která se pravidelně touto dobou objevují v Záchranné stanici na Huslíku u Poděbrad. Cílem bylo vybrat 20 600 korun a se sbírkou se počítalo do konce roku. Vedoucí stanice Luboš Vaněk však má vynikající zprávu.

Hradisko se podrobilo archeologickému výzkumu

12. 10. 2018 | Libice nad Cidlinou – Před několika dny se uskutečnil v areálu libického slavníkovského hradiska archeologický výzkum. Celé bádání vedl ředitel pražského Archeologického ústavu Akademie věd Jan Mařík.

V Poděbradech chystaná koalice stále jedná

12. 10. 2018 | Poděbrady – Středeční večer, kdy došlo k dalšímu jednání avizované nové koalice v lázeňském městě, ještě nebyl tím klíčovým. Koaliční dohoda zatím nebyla podepsána a zástupci všech tří stran a hnutí hovoří ve společném prohlášení velmi neurčitě o personálním obsazení vedení radnice. Podle jejich slov se v této fázi jedná o programových věcech.

Část Poděbrad bude v neděli bez vody

12. 10. 2018 | Poděbrady – Poměrně zásadní přerušení dodávky pitné vody čeká tuto neděli část lázeňského města a některých přilehlých čtvrtí. Zpráva se týká také obcí Přední a Písková Lhota nebo Sokoleč. Na situaci upozorňují Vodovody a kanalizace (VaK) Nymburk, které také zajistí přistavení cisteren na potřebná území.

Seniorka dostala k narozeninám 97 gerber

11. 10. 2018 | Poděbrady /FOTOGALERIE/ - V pondělí 8. října v novém domově pro seniory Hvězda oslavila neuvěřitelné 97. narozeniny paní Evženie Janáková, rodačka ze Sadské. Na oslavu jí přišla blahopřát její rodina, především dcera Jaroslava s vnučkou Renatou, vedení a personál celého domova.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
12:14:30 | 18.10.2018Požár výrobní haly v Lysé nad Labem

V pondělí dvě minuty po půl sedmé večer přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru v areálu firmy na výrobu kovového nábytku v Lysé nad Labem. ...

Spolupráce kraje s italským regionem Marche přináší například výměnné pobyty studentů

09.10.2018 | Z regionu

Partnerství Středočeského kraje s italským regionem Marche trvá již dva roky. Za tu dobu přineslo své ovoce například v podobě výměnných pobytů studen ...

Topná sezóna před námi. Nezapomeňte zkontrolovat komíny!

27.09.2018 | Další

S příchodem podzimních chladů se v našich domácnostech pomalu začíná přitápět. Pohodlí domova a teplo krbu či ústředního topení z kotle dává zapomenou ...Čtvrtek 18.10.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.