NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Gloriet asi získá peníze na opravu

21. 5. 2018 | Poděbrady – Poděbradský altán uspěl v hlasování mezi 220 projekty na stránkách Pro památky.

Poděbradské jezero zahájilo koupací sezónu

21. 5. 2018 | Poděbrady – Vstupné za 50 korun, pro seniory a děti za 30 korun. Rodinná vstupenka pro rodiče s nejvýše třemi dětmi do 15 let za 120 korun. To jsou jedny z nejzásadnějších informací pro tisíce lidí, kteří každoročně využívají letní počasí ke koupání v nejvyužívanější vodní ploše v regionu. Tedy v poděbradském jezeru.

Alpská příroda a pohádkové zámky Bavorska

20. 5. 2018 | Bavorsko /CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 1./ - Začátkem května jsme se s manželkou vydali na pár dní do Bavorska. Naše cesta vedla především po stopách krále Ludvíka II. Bavora. Hlavně po zámcích, na kterých přebýval. Ale úplně prvním naším cílem se stalo velmi známé alpské středisko zimních sportů a vysokohorské turistiky Garnisch-Partenkirchner, zkráceně tedy Ga-Pa. Toto centrum leží pod nejvyšším německým vrcholem Zugspitze (2963 m.). A lze říci, že právě tady začala dlouhá historie skokanských z ...

OBRAZEM: Hrabalovo Kersko oslavilo jubilejní 20. ročník

19. 5. 2018 | Kersko – Příjemnou, pohodovou akcí byl letošní jubilejní 20. ročník Hrabalova Kerska. V lesním ateliéru Kuba jako by na příchozí dýchla zvláštní atmosféra jak vystřižená z Hrabalových děl.

V Čelákovicích mají nové nástupiště i koleje

19. 5. 2018 | Čelákovice – Zvýšení komfortu cestujících na jednotlivých nádražích, ale i při cestě vlakem. To jsou hlavní cíle dlouhodobého projektu zásadní rekonstrukce trati mezi Lysou nad Labem a Prahou Vysočany. Jeho součástí je i úprava nádraží a kolejí v Čelákovicích, která se po roce a půl blíží do finále.

Poděbrady hledají osobnosti

17. 5. 2018 | Poděbrady – Město hledá osobnosti, které ocení v říjnu v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa.

Bazén se musí zavřít, hrozil pád podhledů

17. 5. 2018 | Nymburk – Kontrola krajských hygieniků a následně stavebního úřadu upozornily na závažné závady.

Na hřišti u Vesláku se dá díky osvětlení hrát i večer

17. 5. 2018 | Nymburk /FOTOGALERIE/ – Po hřišti u Základní školy Letců RAF je to teprve druhé multifunkční hřiště, kterému se v Nymburce dostalo umělého osvětlení. Řeč je o hřišti u Vesláku, které se dá využít například k hraní malého fotbalu. Což po slavnostním rozsvícení názorně předvedli zástupci města i sportovci.

Natura Viva přiláká myslivce, rybáře i včelaře

17. 5. 2018 | Lysá nad Labem – Největší myslivecká akce roku v celé republice. Tak prezentují pořadatelé každoroční setkání a výstavu na lyském výstavišti s názvem Natura Viva. Letošní 23. ročník mezinárodní výstavy myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě se uskuteční od středy 23. do neděle 27. května.

Uzavírka na kamenném mostě skončila

17. 5. 2018 | Nymburk - Ve čtvrtek se to kolem sedmé ráno na kamenném mostě opět rozjelo normálně, dopravu přestaly řídit semafory.

Děti se vrátí do Hlaholu, opravy jsou u konce

17. 5. 2018 | Nymburk – Stavební práce budou do konce měsíce hotové. Součástí historického Smetanova domu bude supermoderní kuchyně. Původní číslice a písmena s nápisem Hlahol a Smetanův dům 1935 jsou už také vyrobena a připravena k umístění. Kolemjdoucí si jistě všimli, že fasáda z boční strany je již ve žluté okrové barvě korespondující s barvou základní školy. Zkrátka všechny známky toho, že náročná rekonstrukce, která je jednou z největších investic nymburské radnice v posledních letech, se úspěšně blíží ...

Zamčená zastávka hyzdí Hořátev

16. 5. 2018 | Hořátev – Chátrající železniční zastávka působí tak, že na ni již dlouho nikdo nevstoupil. Opak je pravdou. Denně ji využívají stovky lidí, kteří přijíždějí vlakem do sousedícího technologického parku, ve kterém pracuje asi tisíc lidí a patří tak mezi největší zaměstnavatele v regionu. Zastávku využívají také obyvatelé Hořátve, kterých je zhruba 800.

Poslední etapa oprav drahelického sídliště skončí v srpnu

15. 5. 2018 | Nymburk – Od března jsou rozkopané některé ulice v rámci poslední fáze regenerace drahelického sídliště. Poslední sedmá etapa se nejvíce dotýká obyvatel v ulicích Jurije Gagarina, Karla Čapka a Mládežnická. Stavební práce běží naplno a vše by se mělo stihnout do konce prázdnin.

Koncerty, snídaně i módní přehlídka zahájily lázeňskou sezónu

14. 5. 2018 | Poděbrady – Už dlouho nebylo na lázeňské kolonádě tak rušno, jako uplynulý víkend. Celá série akcí se uskutečnila v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezóny. Od pátku do neděle si příchozí mohli vybrat, zda si zajdou poslechnout některý z koncertů na mobilní scénu vedle kongresového centra, či se budou kochat ve znovuotevřené Galerii Ludvíka Kuby novou výstavou. Nebo třeba zda v sobotu ráno vyrazí s dekou na piknik k soše TGM a podpoří tak akci hotelové školy propagující férové snídaně. ...

Fanoušci Čechům fandí, ale příliš nevěří

14. 5. 2018 | Poděbrady, Kodaň – Čeští hokejisté letos na šampionát do Dánska určitě necestovali v roli favoritů. Řada nováčků, mladý tým, porážky v přípravě. Naproti tomu hvězdný výběr Švédů, tým čerstvých olympijských vítězů z Ruska a jako vždy hráči z NHL vyztužená Kanada.

OBRAZEM: V Kostelní Lhotě si připomněli Staročeské Máje

13. 5. 2018 | Kostelní Lhota – Král, muzika, místní v krojích a v průvodu další tradiční postavy, které patří ke Staročeským Májům. Tak to vypadalo v sobotu v Kostelní Lhotě, kde průvod v 11 dopoledne vyrazil k obydlím, u nichž stála postavená májka. Došlo na připíjení a pohoštění, u domů se samozřejmě i tančilo a bavila se opravdu celá obec. Velké setkání se uskutečnilo téhož dne i večer. To se u kostela potkala většina místních kvůli společnému focení. Fotka bude umístěna do kopule opravovaného kostela, kde ...

Na Hrabalovo Kersko dorazí i Hanzlík a Hadrbolcová

11. 5. 2018 | Kersko – Poetický den nesený v duchu tvorby nejslavnějšího českého pábitele Bohumila Hrabala. Takové je každoročně setkání přátel jeho tvorby a humoru, které se koná na zahradě Lesního ateliéru Kuba v chatové oblasti Kersko. V lokalitě, kde se odehrávaly Slavnosti sněženek i podstatná část spisovatelova života. Letos se uskuteční v sobotu 19. května.

Zavřenou lávku zkoumají technici z Kloknerova ústavu

11. 5. 2018 | Nymburk /FOTOGALERIE/ – Kolem zavřené lávky pro pěší přes Labe a dokonce i přímo na ní je opět živo. Na pozvání radnice dorazili odborníci z Kloknerova ústavu v Praze, kteří provádí její diagnostiku. Což podle našich informací znamená, že mimo jiné dělají sondy a zkoumají korozi lan.

Policista šel po stopách krve, zachránil muži život

11. 5. 2018 | Milovice – Drama se odehrálo před půlnocí v milovickém domě.

Zavře se jeden pruh mostu. Čeká Nymburk kolaps?

10. 5. 2018 | Nymburk - Uzavřen bude úsek kamenného mostu na kraji Zálabí kvůli havárii plynovodu.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
08:13:07 | 22.05.2018Park Mirakulum v pohybu s Hankou Kynychovou

MILOVICE - A je to zase tady! V sobotu 26. května se bude v Parku Mirakulum tančit, cvičit, zpívat a hrát. Už potřetí se totiž do Milovic vrací projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který pro děti z dětských domovů pořádá Nadační fond ...

Stojany na zastávkách veřejné dopravy čeká postupná modernizace

15.05.2018 | Z regionu

Stojany na zastávkách veřejné dopravy ve Středočeském kraji čeká postupná modernizace a sjednocení vzhledu. Nové označníky zastávek navíc umožní aplik ...

Slož písničku, natoč video a vyhraj komentovanou prohlídku zoo a neveřejného zázemí pro zvířata!

15.05.2018 | Z regionu

PRAHA - Komentovanou prohlídku liberecké zoologické zahrady s návštěvou neveřejných prostor zázemí pro exotická zvířata mohou vyhrát účastníci pěvecké ...Úterý 22.5.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.