NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Výročí sovětské okupace v Nymburce připomene i písničkář Hutka

17. 8. 2018 | Nymburk – Písničkář Jaroslav Hutka, novináři Jindřich Šídlo a Petruška Šustrová, historik Zdeněk Hazdra či senátor Tomáš Czernin. To jsou někteří hosté, kteří v sobotu odpoledne přijedou do Nymburka připomenout jednu z největších tragédií naší novodobé historie.

Parkoviště i cyklostezka jsou znovu přístupné

16. 8. 2018 | Nymburk – Po stržené lávce už není na parkovišti pod Eliškou ani stopy. Firma Strabag dokončila demoliční práce, místo vyčistila a bývalé staveniště převzali zástupci radnice.

Parní mašina zůstane kvůli suchu doma

15. 8. 2018 | Střední Čechy – Protipožární omezení kvůli suchu a horku již meteorologové zmírnili ve středních Čechách i v hlavním městě, přesto si příznivci parních vlaků ještě musí nechat zajít chuť. Vyplývá to ze středeční informace Petra Pošty z centrály Českých drah.

Cyklověž začne zkušební provoz na konci srpna

15. 8. 2018 | Poděbrady – Několik odkladů kvůli dotaci, vysvětlování kvůli bezpečnému fungování, ale už stojí a za dva týdny by měla začít fungovat. Řeč je o cyklověži, tedy proskleném parkovacím místě pro bicykly vedle poděbradského nádraží. „Zkušební provoz by měl začít 30. srpna,“ uvedla Lenka Hotovcová, mluvčí poděbradské radnice. První cyklisté budou moci svá kola bezpečně uložit v 9 hodin ráno.

Na recepci, za kasou či s telefonem v ruce. Brigád je na Nymbursku dost

14. 8. 2018 | Nymbursko – Dva měsíce letního volna většině školou povinných udělá každoročně velkou radost. Odpočinou si, cestují. Ti starší si ale také často chtějí přivydělat. Brigády nejčastěji hledají poblíž nebo přímo v místě svého bydliště. Volných míst pro brigádníky je tradičně v Praze, která je z Nymburska poměrně dobře dostupná. Momentálně ale zájemci o brigády najdou spousty volných míst také přímo na Nymbursku. ...

Hradisko patřilo hledačům pokladů

13. 8. 2018 | Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Už podeváté v posledním desetiletí zavítali do areálu místního slavníkovského hradiska lovci pokladů.

Dívka se oběsila v přímém přenosu

13. 8. 2018 | Nymburk – Tragédie se stala v závěru minulého týdne v jedné obci nedaleko Nymburka. Patnáctiletá dívka se v místě svého bydliště oběsila. Navíc svoji sebevraždu přímo vysílala na internetu. Podle některých informací bylo její smrt možné sledovat na nejrozšířenější sociální síti.

Mobily na táborech? Záleží na věku dětí i rozhodnutí vedoucích

13. 8. 2018 | Nymbursko - Rodiče si chtějí od dětí na chvíli v létě odpočinout a načerpat energii. Využívají k tomu často letní tábory, kam své potomky posílají. Nabitý program plný her, kamarádů nebo třeba sportovních aktivit mladší děti večer často zakončují uslzenými polštáři, protože se jim tolik stýská po rodičích, sourozencích nebo domácích mazlíčcích. Znavení po celém dni by se rodičům nejraději vyplakali na rameni nebo alespoň do telefonu. Otázkou zůstává, zda by jim to spíš nepřitížilo. ...

Diktát v přerovském skanzenu diktoval režisér Troška

11. 8. 2018 | Přerov nad Labem /FOTOGALERIE/ - Pohádkové prostředí přerovského skanzenu uchvátilo několik stovek návštěvníků, kteří si přišli užít slunnou sobotu.

Policisté vypátrali seniora v bahně u rybníka

11. 8. 2018 | Záhornice /VIDEO/ – Pátrací akce s dobrým koncem. To si mohou připsat na své konto policisté z Nymburska.

OBRAZEM: Dramatické vytahování lávky fotili i hasiči

9. 8. 2018 | Nymburk – Technicky náročné vytahování lávky z Labe zvládli drážní hasiči a specialisté z firmy Strabag na jedničku. V době tahání konstrukce bylo možné celou událost monitorovat a fotit z bezpečnostních důvodů pouze z druhého břehu řeky. Nyní však drážní hasiči zveřejnili vlastní snímky přímo z parkoviště pod Eliškou a ty mnohem emotivněji vypovídají o tom, jak skutečná akce probíhala. Podávají také svědectví o technické vyspělosti organizátorů a v neposlední řadě síle třech hasičských tanků.  ...

Pohřešovaný muž možná nutně potřebuje pomoc

9. 8. 2018 | Střední Čechy – Naléhavě pražská policie pátrá po 49letém muži z Nymburska, který nyní žije v metropoli na sídlišti v Krči. Je pohřešován od pondělí, kdy s největší pravděpodobností opustil bydliště ve Sládkovičově ulici, informovala ve středu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Policejní detektivové se podle jejích slov obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci a pomoc při pátrání. Jakékoli informace, které by mohly pomoci, lze předat prostřednictvím tísňové linky 158. ...

Nymburská lávka byla na břehu v úterý večer, likvidují se zbytky

8. 8. 2018 | Nymburk – Lávka pro pěší zprovozněná v roce 1985 je definitivně minulostí. Její poslední kapitolu napsali specialisté z firmy Strabag a drážní hasiči v uplynulých hodinách. Zhruba 100 metrů dlouhý úsek vytáhli z Labe už v úterý večer a ve středu jej na břehu rozebírali, drtili a odváželi.

Lávku vytahovaly z labského dna tři tanky

7. 8. 2018 | Nymburk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Ačkoliv z pohledu místních byl asi nejzajímavějším momentem demolice lávky přes Labe její samotné páteční stržení, šéf celé operace upozorňoval, že to nejtěžší teprve přijde. Měl na mysli vytahování lávky z labského dna, které začalo v úterý ráno, pokračovat bude celý den do večerních hodin a skončit by mělo až ve středu během dne.

Bagry a stavební dělníci obléhají Sadskou

7. 8. 2018 | Sadská /FOTOGALERIE/ – Bagry, rozkopané ulice, stavební materiál a dělníci v montérkách. Tak vypadá léto v Sadské. Město buduje nové chodníky, ulice, parkovací místa, přechody a podobně. Mnoho staveb je již hotových, na některých se pracuje a řadu z nich radnice ještě chystá.

Pneumokok zabíjí i v našem regionu

6. 8. 2018 | Nymbursko – Pneumokok. Při vyslovení tohoto slova se řadě lidí vybaví nemoci s vážnými, někdy i tragickými následky. Jak však ukazují poslední průzkumy, paradoxně se jej 8 z 10 oslovených dospělých lidí nebojí. Jak se nejlépe vyhnout zdravotním problémům s pneumokokem? Zdravotníci radí očkování.

OBRAZEM: Happening za lávku se konal večer před demolicí

3. 8. 2018 | Nymburk – Zhruba dvě desítky přátel kolem Hudebního klubu Mlejn se rozhodly uspořádat smuteční rozloučení s lávkou večer před tím, než byla stržena do řeky.

Lávka je v Labi! Zrezivělá lana způsobila předčasný pád

3. 8. 2018 | Nymburk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Bude to znít zřejmě paradoxně, ale z pohledu obyvatel Nymburka byl pád lávky v pražské Tróji loni v zimě skvělou zprávou. Při pohledu na prorezlá lana, která přinesl ukázat zástupce firmy Strabag během bourání nymburské lávky, běhal mráz po zádech. Lávka v Nymburce byla podobně jako ta v Tróji v havarijním stavu. A zřítit se mohla kdykoliv. Nakonec její předčasný pád zhruba hodinu po zahájení bouracích prací mluví jasnou řečí. ...

Sadská bojuje proti sinicím ultrazvukem

2. 8. 2018 | Sadská – Jezero na kraji městečka Sadská je už dlouhá léta oblíbeným místem ke koupání. Podobně jako další přírodní koupaliště v Čechách se ale i tato pískovna potýká s přemnoženými sinicemi. Radnice zkouší s těmito prastarými organismy bojovat pomocí ultrazvuku.

Sbírku historických lahví ukáže veřejnosti

2. 8. 2018 | Městec Králové /FOTOGALERIE/ – Po octu, polévkovém koření, ale i po likérech či pivu. Po těchto tekutinách nasbíral na burzách a chozením po půdách a sklepích slušnou řádku mimořádných historických lahví. Řeč je o sběrateli Jiřím Kotlářovi z Městce Králové, který si vybudoval expozici hned vedle vlastní truhlářské dílny.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
10:13:11 | 17.08.2018Mirakulum: Je nám šest!

Když dítě oslaví šesté narozeniny, nastává v jeho životě první změna. Zamíří totiž do školních lavic. Jenže i když má takový človíček pocit, že je konečně "velký", ještě dlouho se bez rodičů neobejde. ...

Den rekordů aneb Duha v Mirakulu

10.08.2018 | Z regionu

MILOVICE - Dvě sotva se batolící drobounké holčičky v oranžových tričkách, tři osmiletí pihatí rošťáci v modrém a dva důstojní obrýlení pánové ve fial ...

Rada kraje schválila umístění provizorní pěší lávku přes Labe

07.08.2018 | Z regionu

NYMBURK - Umístění provizorní lávky pro pěší na mostu ev. č. 38I-034 přes Labe v Nymburce schválili středočeští radní na svém dnešním jednání. Stalo s ...Pátek 17.8.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.