NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Charolais show 2016 / Výstaviště Lysá nad Labem

Kdy:
Sobota 08.10.2016 od 09:00 hod až 09.10.2016
Kde:
Výstaviště, Masarykova 1727, Lysá nad Labem
Pořadatel:
Sdílet:

Ani v příštím roce, kdy se na brněnském výstavišti v rámci veletrhu Techagro bude z kapacitních důvodů konat pouze ukázka masných plemen, nebude výstavnictví masného skotu zahálet. Vedle chovatelů plemen aberdeen angus a limousine, kteří již začínají pomalu připravovat další ročník Jihočeské beef show, se nově i chovatelé našeho nejpočetnějšího masného plemene charolais rozhodli po letech opět uspořádat speciální klubovou výstavu. Ta se bude konat v termínu 8. - 9.10.2016 v Lysé nad Labem v rámci podzimní výstavy Zemědělec a Náš Chov.
Chovatelé holštýnského plemene, kteří zde budou mít rovněž svůj národní šampionát, vyšli vstříc naší prosbě a rozhodli se svůj program o den zkrátit tak, aby se po nich mohla konat charolaiská výstava. Za to tento vstřícný krok jim patří velké poděkování. "Šarolákům" by tak z celkových čtyř výstavních dní měly být vyhrazeny dva, a to sobota a neděle, kdy by také měla proběhnout vlastní soutěž. Čtvrtek a pátek naopak bude věnován holštýnskému plemeni s tím, že šampionát se bude konat v pátek.

Během páteční noci a sobotního brzkého rána se bude muset uskutečnit logisticky náročná akce "kulový blesk", během které budou holštýnské plemenice odvezeny zpět domů a do uklizených prostor naopak naskladněn charolaiský skot. Vše bude muset samozřejmě proběhnout velmi rychle a organizovaně, aby tato operace nikterak negativně nenarušila průběh výstavy.

Vstupné: dospělí 120,- / důchodci, studenti a ZTP 80,- Kč
Děti do 10 let a ZTP/P ZDARMA!

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí64,888000488281