NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » Nymburský deník - černá kronika

Krimi zprávy z regionu

Nymburský deník - černá kronika Zdroj: Nymburský deník - černá kronika |

Policie hledá falešného agenta, který balamutí ženy

15. 9. 2019 | Kriminalisté hledají několikrát soudně trestaného podvodníka, který nenastoupil do vězení a z žen láká peníze. To v sobotu 14. září uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ukazuje nicméně za hranice hlavního města; do středních Čech.

Zloděj obral cestujícího, který byl zaměstnán mobilem

14. 9. 2019 | Nepozornosti cestujícího využil neznámý pachatel, který mu při večerní jízdě vlakem sebral peněženku. Portmonku, která rozhodně nebyla prázdná, mu nepozorovaně vytáhl z brašny zavěšené přes rameno. Sedmačtyřicetiletému cizinci, který byl okraden cestou do Úval, pak nezbylo než zajít na služebnu místního obvodního oddělení, aby krádež nahlásil policii.

V Nymburce se srazila sanitka s policejním autem. Tři zranění

13. 9. 2019 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Vážná nehoda se stala v pátek 13. září kolem půl deváté večer za železničním nadjezdem v Nymburce u výjezdu z města směrem na Mladou Boleslav. Srazila se sanitka s policejním autem dopravních policistů. Výsledkem jsou tři zranění včetně sestry ze sanitky, která podle dostupných informací utrpěla poranění páteře a hrudníku.

Kauza Čapí hnízdo: Státní zastupitelství zastavilo stíhání Babiše i dalších

13. 9. 2019 | Státní zástupce v pátek 13. září zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších v kauze kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Městské státní zastupitelství to zveřejnilo na stránkách. Rozhodnutí bylo zúčastněným rozesláno do datových schránek. Opozice doufá, že zastavení stíhání bude relevantně odůvodněno.

Policii uniká tři a půl stovky hledaných Středočechů

13. 9. 2019 | /VIDEO/ Policie se aktuálně shání po 347 obyvatelích středních Čech, kteří se dostali do střetu se zákonem (či minimálně existuje takové podezření). Ve čtvrtek 12. září to alespoň ukazovala celostátní databáze hledaných osob. Míněni jsou lidé skutečně hledaní policií - nikoli tedy osoby pohřešované, které někdo z jejich okolí nahlásil jako nezvěstné.

Středočeským kriminalistům přihnali práci policisté z Prahy

12. 9. 2019 | /VIDEO/ Policejní honička, která uprostřed noci na středu odstartovala v Praze, zakrátko skončila zásahem záchranářů Asociace samaritánů ČR působících ve středních Čechách. Sedmatřicetiletý motorkář, který hodinu před půlnocí odmítl zastavit hlídce pohotovostní motorizované jednotky pražské policie, jež ho chtěla zkontrolovat v Libušské ulici, završil svou snahu zmizet v poloze zády na asfaltu.

Po útoku vos putovaly předškolačky do nemocnice

11. 9. 2019 | Výjezd hned dvou velkých sanitek se záchranářskými posádkami a ještě menšího vozu s lékařem si vyžádal malér s vosami na Benešovsku. Stalo se to při pondělní procházce dětí z mateřské školy, kdy několik holčiček šláplo do vosího hnízda. Odveta vos byla okamžitá. Čtyři dívky dostaly řadu žihadel.

Novinky v Rathově kauze: námitka podjatosti, návrh na došetření

10. 9. 2019 | O vznesené námitce podjatosti – v pořadí již několikáté – bude v neveřejném jednání rozhodovat předsedkyně trestního senátu Krajského soudu v Praze Iva Říhová. Týká se takzvané druhé větve kauzy údajných korupčních manipulací s veřejnými zakázkami Středočeského kraje, spojované ponejvíce se jménem někdejšího hejtmana Davida Ratha. Celkem však čelí obžalobě devět osob a osm firem.

Korunní svědkyně z první Rathovy kauzy napodruhé odmítla vypovídat

10. 9. 2019 | Po delší pauze, táhnoucí se od květnového podání námitky podjatosti, pokračovalo v úterý u středočeského krajského soudu hlavní líčení v případu údajných korupčních manipulací s veřejnými zakázkami Středočeského kraje. Ty se podle obžaloby měly týkat rekonstrukcí v krajských nemocnicích v Kolíně a Kladně, budování pavilonů v mladoboleslavské nemocnici a nákupu sanitek pro středočeské záchranáře.

Osmdesátimilionová havárie vrtulníku nemá viníka

6. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ I když je škoda obrovská, prošetřování prosincové nehody policejního vrtulníku ve Staré Huti na Příbramsku skončilo takzvaným odložením věci. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) konstatovala, že nebylo prokázáno zaviněné jednání - a tudíž se nejedná o spáchání trestného činu nebo jiného protiprávního jednání. V pátek 6. září o tom informovala mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Konkrétní viník se nenašel. ...

Vlak smetl na přejezdu v Praze kamion. Strojvedoucí jako zázrakem přežil

6. 9. 2019 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ V pražské Uhříněvsi nebylo daleko od obrovské tragédie. Osobní vlak CityElefant se zhruba dvěma sty cestujícími se na přejezdu srazil s nákladním automobilem, který stál dlouho mezi zavřenými závorami. Na místě však naštěstí bylo jen několik lehce zraněných lidí z vlaku a řidič kamionu. Strojvedoucí se stihl zachránit. Provoz na železniční trati číslo 221 spojující Prahu s jihem Čech byl až do noci na sobotu zastaven. ...

Babiš se za výroky o zaplacených demonstrantech neomluví. Odvolám se, uvedl

6. 9. 2019 | Premiér Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o demonstrantech, rozhodl Okresní soud Praha-západ. Předseda vlády po loňských protestech uvedl, že demonstranti byli za svou účast zaplacení. Verdikt soudu je zatím nepravomocný, premiér se proti rozsudku odvolá. 

Smrtící loupež trvala tři minuty. Soud ji má řešit tři dny

6. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ Případ vraždy starší pumpařky, která zemřela loni v noci na 3. prosince při loupežném přepadení benzinové pumpy o Nelahozevsi na Mělnicku, začal ve čtvrtek 5. září řešit středočeský krajský soud. Před trestním senátem Roberta Pacovského stanuli vazebně stíhaní muži žijící poblíž místa činu, které policie zadržela v polovině ledna - 33letý David Š. bydlící ve Vojkovicích a o šest let mladší Ivan H. z Kralup nad Vltavou. ...

Pozor na krádež občanky. Zloděj si na vás může vzít úvěr

5. 9. 2019 | Je to takový moment paniky, který asi znají všichni: automaticky sáhnete do kapsy nebo tašky, kde obvykle nosíte peněženku. Ale ta nikde. V lepším případě je v jiné kapse, v horším jste ji někde ztratili, nebo vám ji někdo ukradl. Situace může být ještě o to horší, pokud kromě peněz nosíte v peněžence i osobní doklady. Pokud má někdo s vašimi doklady nečisté úmysly, dovede vám docela zavařit.

Může zkrácení pobytu ve vězení učinit vraha lepším?

5. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ S požadavkem na obnovu procesu, což by podle jeho představ mělo vést ke zmírnění uloženého trestu, neuspěl ve středu 4. září u středočeského krajského soudu Jiří B. Marně přesvědčoval trestní senát, že delší pobyt za mřížemi povede jen k tomu, že se stane horším člověkem.

Obrovská dehonestace. Soud projednává žalobu demonstrantky na Babiše

4. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ Okresní soud Praha - západ se ve středu 4. září začal zabývat žalobou na ochranu osobnosti, kterou podala demonstrantka Jana Filipová na premiéra Andreje Babiše (ANO). Ženě vadí výroky premiéra o tom, že lidé byli na loňských protivládních demonstracích zaplacení. Soudkyně o žalobě rozhodne v pátek 6. září.

K cestě exhejtmana Ratha do vězení se zatím neschyluje

2. 9. 2019 | /FOTOGALERIE/ Nic nového. To je zatím aktuální stav v kauze takzvané první větve korupčních manipulací s veřejnými zakázkami Středočeského kraje v letech 2010 - 2012, spojované zejména se jmény bývalého hejtmana Davida Ratha (nyní působícího jako lékař) a jeho někdejších spolupracovníků i přátel manželů Kottových.

Víc než nehody zkomplikovalo návrat z prázdnin počasí

1. 9. 2019 | Podobný jako loni byl na sklonku víkendu návrat motoristů z prázdnin: obešel se bez závažnějších problémů. Nepotvrdily se tak pesimistické předpoklady vycházející ze zkušeností z dřívějších let, předpovídající velké kolony a množství nehod. Slušně průjezdné byly v neděli odpoledne i vpodvečer hlavní tahy na Prahu po dálnici D1 či po silnici I/3 přes Olbramovice, Miličín a kolem Benešova, kde víkendové zácpy bývají spíš pravidlem nežli výjimkou. ...

Čachry s cigaretami vynesly podle policie přes čtvrt miliardy

29. 8. 2019 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Na počátku to byl pořádný rachot. Policisté z tehdejšího Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) společně s celníky uspořádali takový zátah, že jim ani spojené síly nestačily: pro odvoz zajištěného zboží si museli na pomoc povolat armádu i s jejími nákladními auty a manipulační technikou. Psal se rok 2014, byl počátek října a po půlročních přípravách se právě rozjela akce s krycím názvem River: prošetřování rozsáhlých daňových úniků. ...

Hydraulickým nářadím hasiči rozlamovali hydraulický nakladač

28. 8. 2019 | Bez viditelného zranění se naštěstí obešla nehoda nakladače v blízkosti nádraží ve Strančicích na Praze-východ, která ve středu odpoledne pořádně zaměstnala říčanské profesionální hasiče. Dokonce jim vyjeli na pomoc kolegové z Benešova s vyprošťovacím automobilem – aby byl na místě pro případ, že by převrácený těžký stroj bylo třeba přizvednout jeřábem. Hlavní úkol totiž zněl: dostat v pořádku ven muže uvězněného v kabině. A to byla fuška. ...Praktičtí lékaři nabídnou pacientům širší spektrum služeb

Znění úhradové vyhlášky v segmentu všeobecných praktických lékařů a praktických lékařů pro děti a dorost vychází z dohody uzavřené v dohodovacím řízení se zdravotními pojišťovnami a reflektuje předpokládané nové výkony, které souvisejí s reformou ...

Den Architektury pozve na více než 350 akcí ve 100 městech v České republice a na Slovensku

12.09.2019 | Zpravodajství

Objevování lidové architektury v Bublavě, zkoumání vinných sklepů v Čejkovicích, procházka po architektuře devadesátek v Jablonci nad Nisou, kouzlo ba ...

Stomatologická péče bude pro pacienty dostupnější

11.09.2019 | Zpravodajství

Dohoda segmentu ambulantních stomatologických služeb se zdravotními pojišťovnami, která byla přenesena do úhradové vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ...Pondělí 16.9.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.