NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Obhájí Obická a Cabrnoch posty ředitelů? Dvě nymburské školy čekají konkurzy

26. 2. 2024 | /FOTOGALERIE/ Dvou ze tří nymburských základních škol, Tyršovy a Letců R.A.F., se letos týkají konkurzy na ředitele. Už šestý rok školy vedou Soňa Obická a Jiří Cabrnoch. Přijde s podzimem změna?

Bleší trh zaplnil hlavní sál Obecního domu. Prodávalo se oblečení i dinosauři

25. 2. 2024 | /VIDEO, FOTO/ Akce, o kterou je stále velký zájem. Řeč je o Bleším trhu, který vždy vzbudí už dopředu velkých zájem prodávajících a jak se ukázalo v neděli hodinu před polednem, tak i nakupujících.

Domácí úkoly: Zrušit, nebo zachovat? Oslovení rodiče se neshodnou

23. 2. 2024 | /ANKETA,/ Vzhledem k chystané reformě a změnám systému školství v celé Evropě se mimo jiné začalo diskutovat o tom, zda by se neměli zrušit domácí úkoly. K takovému kroku se odhodlali třeba sousedé v Polsku, kteří ruší povinné domácí úkoly pro žáky základních škol a v budoucnu by se to mělo týkat i středoškoláků.

Poděbradská olympionička oslavila 100. narozeniny. Přáli jí Sokolové i starosta

22. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Životní jubileum 100 let oslavila poděbradská rodačka Růžena Dusilová, která šířila slávu města i celé země jako úspěšná rychlostní kanoistka. Ve středu 21. února odpoledne si užila oslavu v domově pro seniory Luxor, kde nyní tráví své dny. Dočkala se gratulací nejen od spolubydlících, ale popřát jí přišli také bývalí kolegové vodáci, zástupci Sokola i vedení města.

Podívejte se do rozestavěného areálu s novými bazény. Do konce roku bude hotovo

22. 2. 2024 | /FOTOGALERIE/ Stavba nového nymburského bazénu pokračuje podle časového harmonogramu. I díky teplému únorovému počasí, které stavbařům přeje, je reálné, že na konci roku budou práce hotové a záhy si zaplavou v bazénu první návštěvníci.

Začíná veletrh pro kutily. Otevře brány už ve čtvrtek v Lysé nad Labem

21. 2. 2024 | /FOTO/ Už ve čtvrtek začne svátek pro všechny truhláře, tesaře, klempíře a obecně všechny kutily, kteří rádi upravují své příbytky či chaty. A zejména ty, kteří milují práci se dřevem. Na lyském Výstavišti otevře své brány veletrh Ligna Bohemia. Současně se uskuteční i veletrhy Chalupář a Stavitel

Bude u nového mostu v Poděbradech záchytné parkoviště? Zatím to není jisté

21. 2. 2024 | /FOTO/ Mezi Polabcem a ulicí Na Vinici má vyrůst přes Labe nový most. V Poděbradech už hotová věc. Jenže součástí projektu mělo být také záchytné parkoviště na straně Polabce. To mají využívat návštěvníci sportovních a kulturních akcí, kteří by na místě zaparkovali, přešli nový most a zamířili na akci do nové sportovní haly. Takovou představu ale na posledním jednání nabourali zastupitelé.

Světové unikáty v Milovicích. Rezervace je domovem kopytníků i vzácného korýše

20. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Milovická rezervace se může pochlubit i světovými unikáty. Vedle soužití tří skupin evropských kopytníků na jednom místě, divokých koní, zubrů a praturů, jde i o výskyt vzácného korýše. Rezervace je aktuálně jediným místem na světě, kde se vyskytuje hrotnatka neočekávaná. Žije v tůních, které svým působením udržují právě velcí kopytníci.

Podívejte se: tak budou vypadat most, silnice k Vesláku a cyklostezka u Mrliny

20. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Nymburská radnice v pondělí dopoledne poté, co vyšel v Deníku článek o chystaném novém mostu přes Mrlinu a propojení Poděbradské ulice s lokalitou u Vesláku, zveřejnila další informace k projektu. Včetně vizualizací, jak to v lokalitě bude vypadat. Zpráva však neobsahuje časový rámec, kdy by se k mimořádnému dopravnímu počinu mělo přistoupit.

Třísková i Jelínek. Šestice poděbradských osobností získá Čestné medaile

19. 2. 2024 | /FOTO/ Také letos při Dnu Poděbrad budou oceněny osobnosti města. Na slavnostním večeru v divadle Na Kovárně bude rozdáno celkem šest Čestných medailí. Seznam držitelů významného ocenění schválili na posledním jednání zastupitelé. Kdo se tedy může 4. března večer těšit na veřejnou gratulaci a udělení medaile? Přinášíme přehled všech oceněných.

V Nymburce postaví nový silniční most. Víme, která dvě místa spojí

19. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Chystá se jeden z největších dopravních projektů v Nymburce za poslední roky. Součástí celého projektu bude silniční most, přes který budou přejíždět automobily i autobusy. Souběžně bude také doplněna cyklostezka a smyčka sloužící k otáčení autobusů.  

Růžový slon se na den otevře. Kulturní sál pak představí veřejnosti v divadle

16. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Zatím stále není definitivně rozhodnuto, kde budou mít Poděbrady svůj velký kulturní sál. Ale je čím dál jasnější, že by to měly být prostory horních pater Růžového slona. A to i přesto, že do hry se vrátila nabídka majitele sálu na kolonádě.

Neskutečný příběh orlice. Boj o život vyhrála i díky samci, který o ni pečoval

16. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Dramatický příběh vážně zraněné orlice má dobrý konec. V těchto dnech se díky záchranářům z poděbradské Záchranné stanice na Huslíku mohla po deseti měsících léčby vrátit do volné přírody samice orla mořského. Nemalý podíl na její záchraně má však i její partner, který se o ni v nejtěžší dny života ještě v přírodě vzorně postaral.

Podívejte se: Hasiči v Nymburce testovali novou výškovou techniku

15. 2. 2024 | /FOTO/ Ve čtvrtek dopoledne mohli lidé na sídlišti v Nymburce zaznamenat velký hasičský vůz. Důvodem naštěstí nebyl žádný zásah u požáru. Hasiči zde testovali novou výškovou techniku.

Cyklostezka je mezi novou lávkou a železničním mostem zavřená. Až do prázdnin

15. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Ulička Na Parkáně podél sídla poříční policie, most přes Valy a trasa podél Labe až k železničnímu mostu. Tento úsek pravobřežní cyklostezky je od tohoto týdne uzavřen. Souvisí to s výměnou zmíněného mostku přes Valy, nové přeložce cyklostezky, která povede v tomto úseku jinudy než dosud, a také s budováním nového skateparku a multifunkčního hřiště.

Asi stovka zámků lásky na nymburském mostě zůstává. Některé už ale rezivějí

14. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Na nové lávce pro pěší a cyklisty v Nymburce být nesmějí. Na zábradlí železničního mostu však zatím nikomu nevadí. Ale podle informací Deníku budou tolerovány i dál. Řeč je o takzvaných zámcích lásky, které zamilovaní po někdejším vzoru Paříže zamykají na zábradlích některých mostů.

Je Popeleční středa. Začalo období půstu před Velikonocemi

14. 2. 2024 | /ANKETA/ Popeleční středou, která letos připadla na 14. února, začíná postní doba. Ta předchází Velikonocům, nejvýznamnějšímu křesťanskému svátku.

Symbol Poděbrad zmizí. Dlouhá alej topolů půjde ještě v únoru k zemi

14. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Dožívají, hrozí pádem a tudíž jsou nebezpečné. Proto musí 47 topolů tvořících jeden ze symbolů Poděbrad ještě v únoru k zemi. Jedná se o alej, která vede od ulice Jana Opletala a tenisových kurtů v Tyršových sadech až k historické vodárně. Alej je přerušena pouze hlavní výpadovkou na Hradec Králové.

Počet nachlazených klesl. Na Nymbursku i v celém Středočeském kraji

13. 2. 2024 | Počet nemocných respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden klesl. Stejné je to i na Nymbursku.

Se zimním počasím by přišla krize. Sáňkařský kopec pod Katovnou odbagrovali

13. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Přípravy na nahrazení dvou mostků přes nymburské Valy novými vyděsily některé lidi žijící v okolí. Kvůli postupujícím stavebním pracím, které místo u Katovny mění skoro k nepoznání. Zastání hledají u Deníku.Zpravodajství NymburkDnes.cz

České Dráhy: Začala modernizace motorových vozů RegioShuttle RS 1 pro Středočeský kraj a dvou vozů pro Ústecko

Dceřiná společnost Českých drah DPOV bude ve svých závodech v Přerově a ve Veselí nad Moravou modernizovat motorové vozy typu RegioShuttle RS 1, které u Českých drah nesou obchodní jméno ...

Jedinečné využití plastu na výrobu palet a revitalizace krajiny, to byla hlavní témata výjezdu ministra Hladíka do Středočeského kraje

Ministr Petr Hladík během pondělního výjezdu do Středočeského kraje navštívil firmu Stabilplastik, která se zabývá cirkularitou a mění plastový odpad ...

Protesty zemědělců zkomplikují dopravu také na příjezdech ze Středočeského kraje. Do Prahy se doporučuje cestovat vlakem

Na příští týden jsou v Praze naplánované protesty a shromáždění zemědělců. Zejména v pondělí se očekávají rozsáhlé dopravní komplikace nejen v hlavn ...

Střední Čechy jsou čtvrtým nejnavštěvovanějším krajem

Střední Čechy zaznamenávají nejvyšší návštěvnost za posledních 12 let v každém čtvrtletí loňského roku. Podle údajů Českého statistického úřadu, který ...

Jak vycházejí jarní prázdniny v roce 2024? Podívejte se na přehled

Jarní prázdniny jsou období, kdy si žáci a studenti mohou odpočinout od školních povinností. V roce 2024 proběhnou v období od 5. února do 17. března ...Pondělí 26.2.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes