NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Nymbursko čekají vedra lákající k vodě. Pršet má až v neděli

15. 7. 2024 | Zřejmě jeden z nejteplejších týdnů letošního léta čeká obyvatele Nymburska. Původní předpověď hovořící o možných úterních bouřkách a dešti byla výrazně pozměněna, a také druhý pracovní den bychom se měli dočkat letních teplot. Ačkoliv krátkou přeháňku kolem poledne meteorologové nevylučují.

Odříznuté sídliště? V Nymburce zavřou a opraví tři nejvytíženější přejezdy

15. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Ke komplikacím s uzavírkou části Tyršovy ulice se v Nymburce během prázdnin přidají další. Ty způsobí postupné uzavírky a opravy třech nejvytíženějších přejezdů ve městě. Což bude znamenat omezení pro řidiče a další vynucené objížďky. Níže přinášíme přehled termínů uzavírek jednotlivých přejezdů.

Bezpečně na vodě. Poříční policisté v sobotu otevřeli brány areálu u Labe

13. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Ukázka záchrany tonoucího, nové garáže pro lodě, auta a technika policistů i zdravotnických záchranářů. To vše a mnohem víc bylo k vidění v sobotu během odpoledne v areálu poříčního oddělení Labe v Nymburce u labského břehu v rámci akce Bezpečně na vodě.

Bouřkový vrtulník nad Nymburkem. Magické výjevy na podvečerní obloze

12. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Pás bouřkové oblačnosti se v pátek večer nevyhnul ani Nymbursku. Přímo nad Nymburkem vytvářely oblaky pozoruhodné útvary. V jednu chvíli se nad Sportcentrem objevil útvar, který s trochou fantazie připomínal obří světlý vrtulník. Zachytily jsme však i poryvy větru a hustý déšť přímo na náměstí, který trval jen krátce.

Poděbradský ostrov se na léto otevírá veřejnosti. Ale jen o víkendech

12. 7. 2024 | Po více než třech letech úplné uzavírky pro veřejnost mohou místní i turisté opět zavítat do oblíbeného parku na ostrově. Jediná přístupová cesta na místo vede přes lávku u zdymadla otevřenou minulý týden. Případně z druhé strany od jezera přes lávku u elektrárny.

Kostelní Lhota je nejlepší v Evropě. Jako první česká obec vyhrála Cenu obnovy

11. 7. 2024 | Obrovský úspěch, jaký se zatím žádné jiné české obci nepodařil. To má na svém kontě Kostelní Lhota, která tento týden získala prestižní ocenění Evropská cena obnovy vesnice 2024. V soutěži za sebou nechala dalších 20 obcí z celé Evropy, které předtím uspěly v národních soutěžích Vesnice roku. To se v historii evropských klání zatím žádné jiné české obci nepodařilo.

Co se děje v rozkopané Tyršovce? Zkoumá se stav kanalizace, pryč půjdou lampy

11. 7. 2024 | Zatímco řidiči se pomalu vyrovnávají s uzavřením a neprůjezdností části Tyršovy ulice, pracovníci stavební firmy mají i v horkých dnech napilno. Při naší úterní návštěvě na místě opravovali část prasklého vodovodního potrubí, které má stejně jako kanalizace už svoje léta.

Chlazení v chlebské Zoo: medvědy těší mražený meloun, ptáky Emu voda z hadice

10. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Jak přežívají úporná vedra zvířata v chlebské Zoo? Většina je na rozptyl teplot od přírody připravena, ale samozřejmě jsou i tací, kterým ochlazení od ošetřovatelů dělá zjevně dobře.

Tropy ukončí ve středu bouřky. Pršet bude i další dny, ale příliš se neochladí

9. 7. 2024 | Počasí, kterému jsme zvyklí říkat prádelna, čeká s velkou pravděpodobností Nymbursko v druhé polovině tohoto týdne. Stávající tropické teploty ukončí ve středu odpoledne a večer bouřky. Ani po nich se však příliš neochladí a teploty se i v dalších dnech budou držet v rozmezí 25 a 31 stupňů. Přesto, že pršet má každý den až do neděle.

Řidiči a cyklisté, pozor! Od středy se u nymburského nádraží parkuje jinak

9. 7. 2024 | Zásadní změny čekají na řidiče a cyklisty od středečního rána u nymburského nádraží. Kvůli demolici budov od podchodu směrem vlevo se přemísťuje využívaný kolostav. Také řidiči zvyklí parkovat na provizorní odstavné ploše vlevo od pochodu už na místo nevjedou obvyklým vjezdem, ale musí zamířit jinam.

V zimě má začít obnova lázeňského parku. Víme, kde se budou kácet a sázet stromy

8. 7. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Vedení poděbradské radnice ve spolupráci se zahradním architektem Tomášem Jiránkem připravili velkou obnovu lázeňského parku v Poděbradech. Její součástí bude i vykácení dvou alejí stromů, které jsou za zenitem a výsadba téměř dvojnásobku nových dřevin.

Nablýskané bouráky obsadily pivovar. Americké vozy obdivovaly stovky lidí

6. 7. 2024 | Stává se to už pěknou tradicí, že během jednoho z prvních prázdninových víkendů se na dvoře nymburského pivovaru sjedou krásná, nablýskaná a často tradičně hranatá americká auta. Jejich majitelé rádi předvádí své sběratelské kousky návštěvníkům, kteří tak mají možnost nahlédnout i do interiérů u nás nepříliš běžně vídaných vozů.

Tropy, dusno, pak silné bouřky. Výstraha meteorologů platí i pro střední Čechy

6. 7. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Meteorologové opět varovali před hrozbou velmi silných bouřek a vyhlásili výstrahu. Pro Středočeský kraj platí k 13. hodině nižší stupeň nebezpečí s tím, že s bouřkami se počítá od 17 hodin až do noci na neděli.

Mohutný strom se zřítil na kongresové centrum na kolonádě. Budovu poškodil

5. 7. 2024 | Mohutný strom se ve čtvrtek zřítil na budovu kongresového centra. Listnatý, na první pohled zdravý jírovec, rostl zhruba tři metry od stavení, v němž se konají společenské i kulturní akce, a jehož součástí je i restaurace Swiss.

Lávka přes zdymadlo je po roce otevřená. Má nové nátěry i osvětlení

4. 7. 2024 | Lávka vedoucí přes zdymadlo k ostrovu a elektrárně se po roční uzavírce a generální údržbě znovu otevřela pro veřejnost. Ta ji využívá zejména při cestě na jezero nebo vycházkách do přírody na druhé straně řeky.

Vyhlídka z věže svatého Jiljí je opět otevřená. Podívejte se, co můžete vidět

4. 7. 2024 | Po necelém roce a náročné rekonstrukci se tento týden znovu pro veřejnost otevřel ochoz na věži chrámu svatého Jiljí. Fascinující pohled z výšky dvaapadesáti metrů na město a široké okolí opravdu stojí za to.

Světelný fantom řádí na sídlišti. Střílí po svítidlech a ničí rozvaděče

3. 7. 2024 | Potemnělé ulice za hluboké noci a stížnosti obyvatel sídliště na neosvětlená místa. To je realita posledních týdnů v Nymburce. Celou situaci má zřejmě na svědomí osoba, která světla záměrně vypíná, případně je poškozuje.

V Nymburce vykácí část lipové aleje ke Sportcentru. Nahradí ji nové stromy

3. 7. 2024 | Celkem pětadvacet stromů na hranici životnosti půjde k zemi v aleji, která lemuje silnici ze Zálabí ke Sportovnímu centru v Kovanické ulici. Dožívající a nebezpečné stromy nahradí nová výsadba, která bude v takřka dvojnásobném počtu.

Desítky řidičů otáčely u zákazových značek. Uzavření Tyršovky řidiči nečekali

2. 7. 2024 | Překvapení a vztek. Nejčastější emoce, které zažívaly v pondělí desítky řidičů v centru Nymburka. Uzavírka části Tyršovy ulice od náměstí a neprůjezdnost zásadní tepny ve směru na sídliště a ven z města hodně překvapila řadu šoférů. Ti kromě sprostých nadávek často kritizovali radnici za nulovou informovanost o tak zásadní dopravní komplikaci.

Jak se vám líbí? Čtyři nymburské stěny vyzdobili umělci svými obrazy

1. 7. 2024 | Před pár dny se uskutečnila nymburská část festivalu Město = Galerie. V rámci této akce byly vyzdobeny další čtyři stěny místních staveb velkoplošnými obrazy zvanými muraly.Zpravodajství NymburkDnes.cz

Ve středních Čechách je bezmála 230 zvláště chráněných území, péče o ně loni přišla na 18,5 mil. korun

Bezmála 230 zvláště chráněných území aktuálně spravuje Středočeský kraj. Jejich celková rozloha je více než 7 300 hektarů. Náklady na péči za loňský rok byly vyčísleny na 18,5 milionu korun. ...

Na pomoc s likvidací černých skládek můžou obce dostat až milionovou dotaci

Nelegální skládky a smetiště trápí nejednu obec. Představují značné riziko pro životní prostředí, mohou z nich unikat nebezpečné látky do půdy, vody i ...

Práce na pražském Masarykově nádraží budou mít vliv na provoz vlaků směrem do Lysé nad Labem, Milovic, Nymburku a Poděbrad

Stavební práce Správy železnic na pražském Masarykově nádraží a přilehlých tratích omezí v následujících týdnech provoz vlaků linek S2 a S22 směrem do ...

Data o počasí ze sledování hlavního hřebene Hrubého Jeseníku jsou teď dostupná online pro veřejnost

V unikátním projektu sleduje Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví (VÚKOZ) klima hlavního hřebene Hrubého Jeseníku pomocí ch ...

V celé Praze i Středočeském kraji budou všechny autobusové a trolejbusové zastávky na znamení

V celé Praze i Středočeském kraji bude od 29. června 2024 sjednocen charakter všech autobusových a trolejbusových zastávek PID. Pro výstup v každé zas ...Pondělí 15.7.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes