NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Návrat do normálních kolejí: naočkovaní senioři se v Luxoru opět schází společně

12. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Těžké chvíle, kdy na podzim drtivě udeřila vlna koronaviru na poděbradský domov pro seniory Luxor, jsou snad navždy zažehnány. Po druhých dávkách vakcíny se život v domově vrací do normálu. Uvedl to jeho ředitel Jaromír Novák.

Trojice vyléčených labutí se vrátila na Labe. Vyletět mohla i uzdravená hrdlička

12. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Zimu strávily v rekonvalescenci v Záchranné stanici na Huslíku v Poděbradech. Před několika dny však už odborníci konstatovali, že se ze svých problémů dostaly a mohou se vrátit zpět do volné přírody. Řeč je o třech labutích, které se už nyní znovu pohybují na svobodě.

Znovu do školy! U nymburské RAFky byla už po sedmé hodině ráno fronta

12. 4. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Většina dětí se na návrat do škol těšila. „Hlavně na kamarádky. A z předmětů na výtvarku,“ usmívala se v pondělí 12. dubna ráno pod rouškou Elen Bártová, žákyně 1.A Základní školy Letců R.A.F. v Nymburce. Právě seděla vedle své maminky v testovací místnosti, v níž se proměnila šatna tělocvičny, a v ruce držela svůj test, kde se pomalu rýsovala jedna čárka značící negativní výsledek. Tedy to, že za chvilku už se bude moci konečně rozeběhnout do třídy. ...

PŘED 10 LETY: Želviáda na Cidlině: voda nízko, nálada vysoko

11. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pod hrází Žehuňského rybníku se v dubnu roku 2011 sešli nadšenci sjetí Cidliny až k soutoku s Labem.

Farmářské trhy opět zaplní centra měst. Dočkají se lidé v Nymburce i Poděbradech

10. 4. 2021 | Vládní rozvolnění znamenají návrat farmářů na klasické trhy do center měst. Jejich opětovné spuštění potvrdily obě firmy provozující farmářské trhy v našem regionu.

OBRAZEM: Hasiči vydávali zástupcům škol testy pro děti

9. 4. 2021 | S návratem dětí do škol je spojeno také povinné testování. O distribuci testů se starají hasiči. Ti nymburští přivezli z centrálního skladu v Benešově celkem 14 100 testovacích sad. Zástupcům škol a školek je rozdávali oproti vyplnění předávacího protokolu ve stánku u hasičského hřiště.

Starosta Pátku: Kdybych něco dělal blbě, tak můj prapradědek vyleze a ztříská mě

9. 4. 2021 | /ROZHOVOR/ Starostou obce nedaleko Poděbrad je už od roku 2006. Je tedy zřejmé, že o dění v obci, jejím směřování a o tom, co si místní přejí, má dostatečný rozhled. Jiří Bulušek v rozhovoru připouští, že preferuje ty investice, které přinesou zábavu, vyžití a další užitek jednotlivcům i spolkům. A to třeba na úkor rychlosti oprav chodníků, i když ani na to nezapomíná. Nabízíme pohled zkušeného starosty, který však věkově stále patří spíše k mladší generaci prvních mužů měst a obcí. ...

Práce na kruháku u bazénu v Nymburce začaly. Uzavírka může trvat do půli srpna

9. 4. 2021 | Firma stavící kruhové objezdy u nymburské nemocnice získala souhlas s prodloužením termínu stavby až do půli srpna. Potvrdila to mluvčí Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) Petra Kučerová. Práce na nové podobě křižovatky už začaly zatím bez omezení dopravy.

VIDEO, FOTOGALERIE: Chlebská Zoo v pondělí otevírá, láká do lvince i na medvědy

8. 4. 2021 | Rozvolnění opatření se od nového týdne dotknou i nejmenší zoologické zahrady v republice, té v Chlebích. Podle lektora Jaroslava Dufka zahrada otevře všechny své venkovní prostory a očekává, že lidé dorazí v hojném počtu. 

V březnu asistovalo u porodů v Nymburce třicet tatínků. Narodilo se víc chlapců

8. 4. 2021 | Celkem 64 dětí dětí se narodilo v březnu v nymburské porodnici. Na svět přišlo 33 chlapců a 31 holčiček. Ačkoliv v březnu byla nepříznivá situace kolem koronaviru, přesto porodnice dokázala zajistit, aby mohlo být přítomno u porodu hned 30 tatínků.

Začíná být líp! Nymburská nemocnice zrušila stav hromadného postižení osob

8. 4. 2021 | Ke čtvrtku 8. dubna odvolalo vedení nymburské nemocnice stav hromadného postižení osob, který trval poslední týdny kvůli přeplněnosti lůžek a velkému počtu pacientů hospitalizovaných s covidem. Ke čtvrtečnímu poledni se zdravotníci starali celkem o 14 pacientů s koronavirem.

PODÍVEJTE SE: Žíněnky či gymnastické míče. Vylepšené pokoje v porodnici

8. 4. 2021 | Pokoje pro budoucí i čerstvé maminky v nymburské porodnici prošly zásadní proměnou k lepšímu. K rodičkám jsou přívětivější i díky novým pomůckám a možnostem, jak trávit důležité chvíle před porodem i po něm. Do úprav pokojů investovalo město jako zřizovatel částku 2,5 milionu korun.

FOTOGALERIE: Očkovací centrum v Městci Králové jede naplno také o víkendech

8. 4. 2021 | Už ke čtyřem tisícům dávkám se blíží počet naočkovaných vakcín, které dostali zájemci v očkovacím centru sídlícím v areálu nemocnice v Městci Králové. Do městecké nemocnice míří zájemci o očkování nejen z nejbližšího regionu. Minulý týden dorazili zájemci například z Hradce Králové nebo Prahy.

Cirkus Jo Joo po smrti principála končit nechce. Fanoušky pozve do Zbožíčka

7. 4. 2021 | V nezáviděníhodné situaci se momentálně nachází jeden z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých cirkusů – Jo Joo. První výjezd na štaci ze zimoviště ve Zbožíčku a stavění šapitó je pro místní akrobaty, klauny a cvičitele v nedohlednu.

Nymburk neuspěl se žádostí o dotaci na druhou etapu rekonstrukce Jankovic

7. 4. 2021 | Město Nymburk neuspělo se žádostí o 6 milion korun dotace na druhou etapu revitalizace jankovického sídliště. Podle radního Zdeňka Vocáska, který zprávu zveřejnil na svých stránkách, byl velký převis žádostí o dotace.

Starostka Libice: V květnu budou všechny domácnosti připojeny na vodovod

7. 4. 2021 | /ROZHOVOR/ Shodou okolností je starostka Iveta Myšková už třetí ženou v řadě, která starostuje obci s bohatou historií. V Libici nad Cidlinou se už před lety podařilo vybudovat kanalizaci. Nyní se dostala do poslední fáze výstavba vodovodu, protože voda v obci opravdu citelně chyběla.

Online prezentace: v Poděbradech představí podobu chystaného plaveckého bazénu

7. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Za normálních okolností by se uskutečnilo veřejné projednávání v některém z veřejných sálů. Stále nekončící pandemická situace si však vyžádala nouzové řešení. Proto bude projekt plaveckého bazénu, který má vyrůst v lokalitě za nádražím, představen ve středu 7. dubna v rámci odpolední online prezentace a mimo jiné bude možné zúčastněným na dálku pokládat otázky.

OBRAZEM: Aprílové počasí nebrání lidem v Nymburce v radosti z barevných květů

6. 4. 2021 | Počasí posledních dnů dostává své pověsti aprílového období. Zatímco minulý týden už bylo možné se některé dny i slunit u vody, toto úterý dopoledne dorazila do Nymburka sněhová vánice, aby ji odpoledne vystřídalo slunce a chvílemi azurová obloha. Kromě bláznivého počasí je tento čas spojen s barevností kvetoucích rostlin.

Jaký je Klaus aneb O čem si senioři povídají při očkování proti koronaviru

6. 4. 2021 | Očkovací centrum v Nymburce funguje už několik týdnů. Za tu dobu se lékaři i sestry, které očkují převážně seniory, setkali s řadou příběhů, které se dozvědí právě v průběhu očkování. Některé jsou úsměvné, jindy si lidé postěžují.

V nymburské lékárně budou měřit cévní věk

5. 4. 2021 | Síť nymburských lékáren Nympharm vyzkoušela na konci minulého roku projekt, při kterém si předem přihlášení zájemci mohli přímo v prostorách lékárny nechat změřit cévní věk. Jde o jeden z klíčových ukazatelů celkového zdravotního stavu. Vzhledem k velkému zájmu vypsaly nový termín měření cévního věku, a to od 26. do 30. dubna. Lékárníci připravují akci tentokrát do lékárny v ulici 2. května.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
08:12:24 | 13.04.2021Zpravodajství NymburkDnes.cz

Policisté budou po skončení nouzového stavu i nadále provádět kontroly dodržování mimořádných opatření

V souvislosti s ukončením nouzového stavu na území České republiky přestanou platit mj. i omezení cestování mezi okresy a zákaz nočního vycházení. V noci z neděle na pondělí tedy policisté ukončili kontroly zaměřené na dodržování opatření k omezení ...

České dráhy postupně obnoví provoz většiny omezených regionálních linek

České dráhy reagují na částečné uvolnění protiepidemických opatření a po 12. dubnu 2021 obnoví v koordinaci s krajskými úřady a hlavním městem Prahou ...

ČSÚ: Menší obce jsou ve sčítání aktivní především ve Středočeském kraji

Průběžná data ukazují, že i menší obce mohou v online sčítání směle konkurovat větším či dokonce i krajským městům. Představujeme žebříček TOP 5 nejak ...

Epidemiologická situace se ve Středočeském kraji zlepšuje

Epidemiologická situace ve Středočeském kraji se díky plošné karanténě podle krajských hygieniků zlepšuje. Denní nárůsty covid-pozitivních trvale kles ...

Nakupujte s akčními letáky nejen potraviny, ale třeba také drobné elektro

V současné době supermarkety nabízejí nejrůznější sortiment. Řada řetězců vám nabídne kromě klasického výběru trvanlivých a čerstvých potravin, také s ...Úterý 13.4.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.