NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Po Václavu Havlovi se škola jmenuje již 9 let

20. 1. 2021 | Někdejší Základní škola Na Valech už devět let nese jméno prvního porevolučního prezidenta Václava Havla. Záměr pojmenovat po něm poděbradskou základní školu vznikl bezprostředně po Havlově úmrtí. Díky součinnosti a velké vstřícnosti se v rekordně krátkém čase podařilo získat veškerá nutná vyjádření všech dotčených institucí, dokonce i od paní Dagmar Havlové, která byla záměrem města Poděbrady velmi potěšena vzhledem ke spjatosti jejího manžela s městem, ve kterém nějaký čas studoval. ...

Nemocnice volá po vakcínách. Termín očkování si nelze rezervovat v celém kraji

20. 1. 2021 | Nedostatek vakcíny na očkování proti covidu-19. To je kardinální problém, kvůli němuž je aktuálně nefunkční celý systém rezervací termínů nejen pro Nymburk, ale pro celé střední Čechy. Aktuálně v nemocnici očkují zdravotníky a pracovníky sociálních služeb. Pro seniory starší 80 let však vakcínu nemají a ani netuší, kdy ji mít budou.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: MŠ Karla Čapka v Poděbradech znovu otevřela

19. 1. 2021 | Epidemie v minulých týdnech uzavřela v regionu hned několik školních a předškolních zařízení. Oproti očekávání však už v tomto týdnu byla opět otevřena Mateřská škola Karla Čapka v Poděbradech, což je dobrá zpráva i pro rodiče malých předškoláků.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Psí útulek dostal jméno Haryk

17. 1. 2021 | O proměně psího útulku v Poděbradech jsme informovali už několikrát. Od nového roku jej provozuje neziskový spolek Haryk, podle nějž útulek dostal nové jméno. Tento rok dojde k revitalizaci pozemku, aby více vyhovoval psím aktivitám. Je plánovaná přestavba kotců, kterých je v této chvíli nedostatek.

Nymburk dostal darem lavičku, sdružení politiků z vedení města na ní má reklamu

17. 1. 2021 | U cyklostezky nedaleko hradeb se loni na podzim objevily dvě napevno zabudované relaxační lavičky, které městu darovalo sdružení Nymburk s klidem. Je na nich dobře viditelný odkaz na webové stránky Nymburka s klidem, vyrytý na stojně laviček. Umístění daru na městském pozemku schválili radní, mezi nimiž má Nymburk s klidem většinu.

V Poděbradech si s lucernami připomněli Jana Palacha

16. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Symbolickou připomínku činu Jana Palacha připravili organizátoři v Poděbradech v ulici, která nese jméno tehdy dvacetiletého studenta. Palach se před 52 lety na protest proti nastupující normalizaci po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem upálil v Praze v horní části Václavského náměstí.

Dlouholetý starosta Nymburka Ladislav Kutík oslavil 80. narozeniny

16. 1. 2021 | Významného životního jubilea se v pátek dožil dlouholetý a první porevoluční starosta Nymburka Ladislav Kutík. V čele města strávil dvacet let v období 1990 až 2010. Osmdesáté narozeniny tráví doma v rekonvalescenci po nedávno prodělaném onemocnění koronavirem.

V Lysé hledají adepty na vyznamenání

15. 1. 2021 | Už po třinácté budou v Lysé nad Labem udělovat městská vyznamenání. Zatím však není jasné, kdo se stane jejich držitelem. Osobnosti, které by si takovou poctu zasloužily, mohou navrhovat také místní. Vyzývá je k tomu radnice a dává na to čas do 29. ledna.

Registrovat se na očkování v Nymburce zatím nelze. Nejsou vakcíny

15. 1. 2021 | V pátek 15. ledna dopoledne přijel jednat krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) o situaci s očkováním proti covid–19 v Nymburce. To už se ale desítky seniorů a jejich blízkých pokoušely zaregistrovat na konkrétní termín očkování právě v Nymburce. Nebylo to možné a ještě několik dnů to možné nebude.

S registrací na očkování seniorům pomohou sociální pracovnice

15. 1. 2021 | V pátek byla spuštěna registrace na očkování proti covidu-19 u skupiny seniorů starších 80 let. Je však zřejmé, že objednání v rámci registračního systému řada z nich sama nezvládne. Těm, kteří o to projeví zájem a kteří jsou v péči sociálních služeb, pomohou s co nejvčasnější registrací sociální pracovnice. Potvrdila to Emílie Třísková, ředitelka Centra sociálních a zdravotnických služeb (CSZS). To má klienty v Nymburce, Poděbradech i Městci Králové. ...

Netřebice mají nový znak s výrazným zvonem

14. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Letošní 6. leden se zapíše mezi historické mezníky Netřebic. Obci byl rozhodnutím předsedy sněmovny udělen nový znak, jehož výrazným rysem je červený zvon, který připomíná zdejší dominantu, zvonici. Autorem znaku je heraldik Jan Tejkal.  

Zemřela Eva Jurinová, tvář Novy i bývalá starostka Sadské

14. 1. 2021 | Ve věku 67 let zemřela po dlouhé nemoci Eva Jurinová. Tvář známá především z 90. let z moderování zpráv na Nově žila dlouhodobě v Sadské, kde byla také dva roky starostkou. Podle informací blízkých zemřela 3. ledna. Poslední rozloučení se uskutečnilo v úzkém kruhu rodiny a přátel.

OBRAZEM: Očkovat personál proti koronaviru začali i v nymburské nemocnici

13. 1. 2021 | Prvních třicet ampulí s látkou proti covidu-19 dorazilo do nymburské nemocnice v pondělí 11. ledna odpoledne. Zmíněné ampule obsahují celkem 180 dávek určených především pro zdravotnický personál nemocnice.

Rekonstrukce Vlastivědného muzea přinesla i jeden nečekaný objev

13. 1. 2021 | V pátek uplyne přesně rok od okamžiku, kdy bylo vyklizené Vlastivědné muzeum v Nymburce předáno stavební firmě k zásadní rekonstrukci. Člověk, který prochází kolem zavřeného muzea, může nabýt dojmu, že se zatím vlastně nic neděje. Opak je pravdou. Uvnitř probíhá rekonstrukce naplno a přinesla i jeden nečekaný objev.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Za benzinkou v Kluku začal růst obchod

12. 1. 2021 | Stavební povolení má řetězec Lidl od poděbradské radnice už od loňského června. Samotná stavba prodejny ale začala až minulý týden. Je rozdělena do dvou etap. Nejprve přijde na řadu demolice stávajícího objektu montážní haly a bývalého skladu.

Bylo to padesát na padesát. Majitel čajovny prodělal těžkou formu covidu

12. 1. 2021 | Radek Čech za měsíc oslaví 49. narozeniny. Mnoho však nechybělo, a místní čajovník, obchodní zástupce pivovaru a prodejce vánočních stromků v jednom se dalšího životního výročí nedožil. Setkal se totiž na vlastní kůži s covidem.

FOTOKVÍZ: Poznáte zámek ve středních Čechách?

11. 1. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte místa ve Středočeském kraji podle fotografií, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem.

Pedagog Tomáš Kokojan vydává knihu o místních stolních tenistech

11. 1. 2021 | Místní učitel, trenér a sportovní nadšenec Tomáš Kokojan vydává svoji třetí knihu se sportovním zaměřením. Tentokrát nabízí reálný a komplexní pohled na oddíl ping pongu Lokomotiva Nymburk, který disponuje bohatou historickou tradicí a velkými úspěchy. Kromě výsledkové retrospektivy a vývoje oddílu autor seznamuje s hráčskými i charakterovými vlastnostmi klubových osobností, trenérskou psychologií, taktikou, teorií a prací s dětmi. ...

Kontejnery do každého domu. Poděbrady chystají revoluci v třídění odpadů

11. 1. 2021 | Zdražování skládkovného a snížení množství netříděného komunálního odpadu. To jsou důvody, proč některá města a obce uvádějí do života programy mající za cíl důslednější třídění odpadů. Poměrně revoluční kroky v tomto směru chystají v letošním roce Poděbrady. Ty se mimo jiné rozhodly nakoupit tisíce kontejnerů na tříděný odpad a rozmístit je v jednotlivých rodinných i bytových domech po celém městě. ...

PŘED 10 LETY: Do Nymburka dorazil král Jan Lucemburský s chotí

10. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Počasí zrovna dvakrát nepřálo účastníkům akce, která zabrala velkou část neděle začátkem ledna roku 2011. V rámci sdružení Greenway Mrlina se konal pochod z Křince do Nymburka.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
18:12:28 | 20.01.2021Zpravodajství NymburkDnes.cz

Středočeský kraj schválil projekty prevence kriminality, požádá vládu o dotace

Program prevence kriminality na rok 2021 schválili středočeští radní. Obsahuje konkrétní projekty, na jejichž uskutečnění bude kraj žádat o finanční prostředky z Dotačního programu prevence kriminality na místní úrovni na rok 2021. "Celkem půjde o ...

Středočeští celníci našli při běžné kontrole vozidla zbraně i drogy

KLADNO - Hlídka si ke kontrole vytipovala osobní vozidlo Škodu Superb s českou SPZ se třemi muži. Na dotaz celníků, jaký je účel jejich cesty při nou ...

Muž úmyslně oslnil laserovým světlem policejní vrtulník na Mladoboleslavsku. Hrozí mu 8 let vězení

Mladoboleslavští kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání zločinu Obecné ohrožení osmadvacetiletému muži cizí státní příslušnosti. ...

Policisté obvinili pár z distribuce drog na Kolínsku

Opět skvělou práci odvedli kolínští kriminalisté v oblasti toxi. Zadrželi a poté obvinili dvě osoby, které distribuovaly drogy převážně na Kolínsku. O ...

Souhrnný index rizika pro Českou republiku PES je na hodnotě 86

Souhrnný index rizika pro Českou republiku je podle protiepidemického systému 2.0 na hodnotě 86. Hodnota odpovídá pátému stupni pohotovosti, ve kterém ...Středa 20.1.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.