NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Přivítal bych zpřísnění zákona vůči chovatelům, říká starosta Městce

20. 2. 2019 | Nymbursko – Tragický případ z Českolipska, kde doga napadla seniorku pohybující se pouze pomocí chodítka, otřásl republikou. Důchodkyně na následky zranění zemřela a majitele čeká soud. Opět to otevřelo otázku, zda nezpřísnit podmínky pro chovatele psů.

Příběh nemoci vyhrál psychologickou olympiádu

19. 2. 2019 | Nymburk – V závěru minulého týdne hostila Střední zdravotnická škola (SZŠ) a Vyšší odborná škola zdravotnická (VOSŽ) krajské kolo psychologické olympiády. Jako každoročně se účastnilo šest škol a dvanáct soutěžících ze Středočeského kraje.

Rozšiřování sítě POSEZů závisí na zájmu místních partnerů

19. 2. 2019 | Poděbrady - Účelové dotace v celkovém objemu bezmála milion korun - přesně jde o 957 tisíc - si rozdělí čtveřice poskytovatelů kontaktních míst POSEZ (pod čímž se skrývá označení Pomoc seniorům a zdravotně postiženým). Poskytnutí těchto peněz provozovatelům POSEZů v Mladé Boleslavi, Poděbradech, Benešově a Novém Strašecí schválili středočeští zastupitelé.

OBRAZEM: Výstava v Lysé přinesla revoluci v truhlárně

18. 2. 2019 | Lysý nad Labem - Do soboty se na výstavišti v Lysé nad Labem konaly výstavy Stavitel a Ligna Bohemia. Vystavující mohli zájemce inspirovat, jak si zařídit hezké a zdravé bydlení. Odborníci jim radili, jak postavit kvalitně a levně rodinný dům. Lidé se hodně zajímali o dřevostavby, prezentovanou dlažbu, komíny, střechy a drobnou zahradní architekturu. 

Hřbitovní správa se stěhuje do bývalého obchodu

18. 2. 2019 | Nymburk – Už nikoliv do buňky na konci hřbitova, ale do důstojného prostředí s patřičným zázemím budou chodit ti, kteří potřebují zařídit poslední věci po úmrtí svého příbuzného či blízkého. Jinými slovy, nymburská hřbitovní správa se stěhuje ze hřbitova do přilehlé ulice V Zahrádkách.

Pomoc sociální pracovnice dostává dívku z bryndy

16. 2. 2019 | Nymbursko - Problémy s pubertální dcerou Janou její matce Šárce začaly přerůstat přes hlavu. Komunikace mezi dcerou a matkou vázla. Nakonec Jana rodině způsobila i dluhy. To je ve zkratce příběh rodiny, jejíž problémy ještě nejsou definitivně zažehnány. Ovšem díky sociální pracovnici ze společnosti Respondeo, která působí na Nymbursku, je v těchto dnech rodina i samotná dívka z nejhoršího venku.

VIDEO: Konstrukce nadjezdu se sune nad koleje

15. 2. 2019 | Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ – Možná vůbec nejnáročnější část operace usazení nového železničního nadjezdu v Lysé proběhla v pátek dopoledne. Devadesátimetrový díl ocelové konstrukce byl posunut nad první betonový pilíř. Podle stavebních předáků se podařilo vše uskutečnit zatím bez problémů.

V Poděbradech ohromili krasobruslaři od pěti do sedmdesáti let

15. 2. 2019 | Poděbrady /FOTOGALERIE/ - V pátém ročníku krasobruslařské soutěže s rekordní účastí se sešlo pár „poprvé“. Doposud patřilo Poděbradské ledové srdce malým krasobruslařům projektu Bruslička, tedy dětem mezi pěti a patnácti až osmnácti lety, kteří bruslí pro radost a ne profesionálně, tedy netrénují každý den.

Město budovu nádraží nekoupí. Ale zbourat ji nechce

15. 2. 2019 | Nymburk – Výpravní budovu hlavního nádraží město od Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) nekoupí. Odhlasovali to zastupitelé a odpověděli tak na dopis SŽDC, která rozhodnutím v této věci podmiňuje zahájení rekonstrukce nádraží a jeho okolí. Zároveň však zastupitelé vyjádřili vůli se zástupci drážní organizace jednat a budovu tak uchránit před demolicí.

Nad koleje v Lysé se začne nasouvat nový most

14. 2. 2019 | Lysá nad labem – Rekonstrukci mostu nad železniční tratí v Lysé nad Labem řidiči aktuálně vnímají především jako dopravní komplikaci na frekventované silnici II. třídy číslo 272, důležité pro provoz ve městě a současně představující významnou spojnici s Českým Brodem. Od pátečního rána se však tato stavba může stát i atrakcí: od osmi hodin se začne vysouvat ocelová část. Její celková délka dosahuje 91 metrů. ...

Na lyském výstavišti začíná Stavitel a Řemesla

13. 2. 2019 | Lysá nad Labem - Už ve čtvrtek začíná na lyském výstavišti výstava Stavitel. Souběžně s ní se v dalších halách budou konat výstavy Ligna Bohemia a Řemesla.

Litevský velvyslanec si prohlédl výstavu

12. 2. 2019 | Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Podobně jako v minulých letech, tak i letos pokračuje vedení zdejšího Domova pro seniory Luxor v přátelských setkáních s vysokými představiteli evropských zemí. Tentokrát přijal pozvání mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Litevské republiky v České republice Edvilas Raudonikis s doprovodem.

Město Nymburk má nejlepší webové stránky v kraji!

12. 2. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE/ - Město Nymburk se stalo vítězem krajského kola prestižního klání s názvem Zlatý erb. Jde o vyhlášení nejlepších webových stránek měst a obcí. Nymburk za sebou nechal na druhém místě Slaný a na třetím Neratovice.

Poděbradští senioři přeplavou La Manche v nymburském bazénu

11. 2. 2019 | Poděbrady - Celkem 30 seniorů z Poděbrad se v únoru zapojuje do projektu Přeplavme svůj La Manche, který už popáté vyhlásil projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77. 

Politické půtky se strefují do krajského úřadu i webu kraje

10. 2. 2019 | Střední Čechy - Pod palbou se nyní ocitá Krajský úřad Středočeského kraje a jedna z jeho organizačních změn. Začlenění odboru správních agend do oboru legislativně právního, k čemuž došlo od počátku února, se stalo terčem masivní kritiky. Odstartovalo ji stanovisko republikového vedení Pirátské strany.

Chybějící známky prodražily jízdu o tisícovku

9. 2. 2019 | Střední Čechy - Desítky řidičů zaskočili na dálnici D8 celníci z Ústecka – a byli mezi nimi i středočeští šoféři. Celní úřad pro Ústecký kraj totiž kontroluje téměř stokilometrový úsek této dálnice od státní hranice až po Prahu.

Závody uzavřou stezku u hradeb

9. 2. 2019 | Nymburk - Cyklostezka u hradeb, v ulici Na Přístavě, na Ostrově, dále chodník přes elektrárnu a lávka přes zdymadlo. To jsou místa, která budou v sobotu 9. února mezi 14.15. a 15.45 hodin pro veřejnost omezena v užívání, případně zcela uzavřena. Místní cyklistický oddíl Lokomotiva Nymburk totiž pořádá mimo jiné právě na těchto úsecích první místní cyklokrosový závod.

Spisovatel Jaroslav Rudiš zavzpomínal na Nymburk

8. 2. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE/ – Městská knihovna hostila čtení dnes už světoznámého spisovatele Jaroslava Rudiše, který má už od 90. let minulého století vazby také na Nymburk. Určité období ve městě pobýval a tvořil, dodnes má v Nymburce řadu přátel, se kterými rád zajde na pivo.

Nymburk chce více třídit, navyšuje počty kontejnerů

8. 2. 2019 | Nymburk – Špatné výsledky mezi ostatními městy kraje a republiky vedly k navýšení počtu nádob na tříděný odpad už předchozí vedení radnice. To současné chce v trendu navyšování počtu kontejnerových hnízd pokračovat. Aktuálně radní schválili umístění barevných kontejnerů na dalších 21 místech ve městě.

VIDEO: Hasiči cvičili záchranu při prolomení ledu

7. 2. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE/ – Od středy se na Špičce střídají různé směny profesionálních hasičů z Nymburka, Poděbrad a také drážních hasičů Správy železniční a dopravní cesty. Na zamrzlé části přístaviště hasiči nacvičují situace, kdy jsou nuceni pomoci člověku, pod nímž se prolomil led. K výcviku používají lana, žebřík, člun i speciální pytel, kterého by se mohl tonoucí chytit.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
10:13:03 | 20.02.2019Přijdou vám někdy vaše děti jako z jiné planety?

NYMBURK - Každému se občas může stát, že nechápe jednání blízkého člověka. Je to složité u dospělých a může se zdát, že snad ještě složitější u dětí a dospívajících. Někdy si můžeme připadat, že jsme na jiné planetě než naše dítě, avšak není tomu ...

Práce na opravě mostu v Lysé nad Labem jsou v plném proudu

15.02.2019 | Z regionu

LYSÁ NAD LABEM - V současné době probíhají důležité fáze prací na rekonstrukci mostu s evidenčním číslem 272-006, který leží na silnici druhé třídy čí ...

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun

06.02.2019 | Z regionu

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se m ...Středa 20.2.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.