NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Náročná operace. Dnem D pro lávku přes řeku Labe bude úterý 29. června

23. 6. 2021 | Střední a nejdelší část nové lávky se nad řeku Labe v Nymburce přemístí v úterý 29. června. Definitivní termín potvrdili zástupci firmy Hochtief, která lávku vyrábí a také usadí do finální podoby. Akce začne ráno, přesný čas ještě nebyl potvrzen. Každopádně náročná operace bude trvat v řádu hodin a podle informací od prováděcí firmy je rozdělena na tři etapy.

Klíčová fáze. V Čelákovicích už vysouvají železniční most přes Labe

23. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ V Čelákovicích začali vysouvat železniční přemostění řeky, které je součástí opravované trati mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi. Rekonstrukce dvoukolejného úseku mezi oběma městy tak dospěla do klíčové fáze.

Všejanská spojka narazila na odpor místních. Proti plánu vznikly už dvě petice

23. 6. 2021 | Mluví se o ní přes dvacet let a stále ještě není ani vyprojektovaná. Všejanská spojka, která má výrazně urychlit cestování vlakem z Prahy do Mladé Boleslavi a dál do Liberce, teď ale narazila na odpor některých občanů obce, po které se nový kus trati jmenuje.

Pod garáží u Poděbrad našel majitel lidskou kostru. Ostatky zkoumají odborníci

22. 6. 2021 | Při rekonstrukci a úpravách garáže rodinného domku v poděbradské čtvrti Kluk došlo před několika dny k zajímavému archeologickému nálezu. Zhruba v půldruhametrové hloubce byly nalezeny staré kosterní pozůstatky. Ve které době nebožtík žil, zatím určeno nebylo. Je však zjevné, že se nejedná o člověka žijícího v posledním století. Nepůjde tedy o záhadu kriminalistickou, ale archeologickou. Na místo byli přivoláni odborníci včetně archeologa Polabského muzea Andreje Lamprechta. ...

V Senicích vzdali hold statečným parašutistům

22. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Uctění památky padlých parašutistů ze skupiny Silver A se uskutečnilo v centru Senic. Vzpomínková slavnost s názvem Pocta statečným se konala před místním obecním úřadem. Pieta připomněla 79. výročí úspěšného působení zmíněné skupiny v okupované vlasti. Mezi četnými hosty byla i příbuzná Jana Kubiše, jeho praneteř, Dagmar Raupachová.

Milovická je rezervace se stala součástí nového průvodce

22. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Zejména návštěvníci kulturních akcí v Nymburce či Městci Králové budou Lukáše Hejlíka znát jako herce a autora projektu Listování, v němž dramatizuje některé literární texty. Je však také autorem průvodce, který zve na zajímavé výlety po Česku. Kniha se jmenuje 555 – Výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka. Její součástí je také milovická rezervace s divokými koňmi, zubry a pratury.

Pamětníci mezi dětmi. Za protektorátu jsme se také nesměli scházet, vzpomínají

22. 6. 2021 | Projekt Příběhy našich sousedů nezastavila ani omezení v době covidové pandemie. Také mladí dokumentaristé z obou poděbradských základních škol a z dymokurské školy pod vedením pedagogů pokračovali v rámci letošního ročníku v zaznamenávání pozoruhodných osudů pamětníků, které díky jejich nahrávkám zůstanou zachovány i pro budoucí generace.

OBRAZEM: Historické kočárky zamířily z nymburského náměstí pod hradby

21. 6. 2021 | První ročník srazu historických kočárků, retro kočárků a reborn panenek se uskutečnil v sobotu 19. června v Nymburce. Pořadatelkou srazu byla Blanka Mikulíková, která program doplnila o vystoupení malých mažoretek. U Morového sloupu na náměstí Přemyslovců bylo možné vidět 48 historických krásných kočárků a mnoho unikátních reborn panenek.

Červi i zákusky. V Poděbradech si přišli na své i ti nejvybíravější labužníci

20. 6. 2021 | Na víkendové kulinářské akci v lázeňském městě bylo možné okusit různé druhy pokrmů a nápojů. Návštěvníci mohli ochutnat vše od červů, raw zákusků, ruských tradičních pokrmů až po italská a americká jídla. K pití byla na výběr škála domácích limonád, kávy a další nápoje, jak alkoholické tak i nealkoholické. I ti nejvybíravější labužníci si přišli v Poděbradech na své.

Z ostudy ozdoba. Fontána promění nymburský park u Obecního domu

19. 6. 2021 | /VIZUALIZACE/ Nymburská radnice před několika dny vypsala veřejnou zakázku na zhotovení nové podoby fontány, která je v současné době spíše ostudou než zkrášlujícím prvkem v parku Dr. Brzoráda vedle polikliniky Agel. Právě zásadní proměna této fontány má být startovním bodem pro revitalizaci celého parku, jehož projekt připravila místní architekta Alena Mocová.

Kam na výlet v horku? Což se vydat obdivovat písečnou dunu u řeky Labe

18. 6. 2021 | Výlet za suchem. Originální námět na program o víkendu, kdy meteorologové očekávají tak horké a suché počasí, že platí omezení mající bránit vzniku a šíření požárů v přírodě, nabídlo středočeské hejtmanství. V souvislosti se čtvrteční připomínkou Světového dne boje proti suchu a rozšiřování pouští krajský úřad na twitteru upozornil na pouštní prostředí ve středních Čechách.

Dvacet kilometrů navíc. Labská cyklostezka může vést až do Lysé nad Labem

18. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Labská cyklostezka by mohla být delší dokonce až o 20 kilometrů. To je skvělá zpráva pro všechny milovníky rovinatých cyklovýletů. Důvodem k radosti je setkání zástupců kraje s chataři, zástupci obce a ochránci přírody v Ostré, kde se léta řešil takřka neřešitelný problém s možností vést trasu stezky přes zdejší chatovou oblast.

OBRAZEM: Střední část nové lávky přes Labe usadí příští týden

17. 6. 2021 | Střední část lávky o délce 70 metrů a váze 400 tun bude přímo nad řeku usazena v rozmezí od čtvrtka 24. do soboty 26. června. Plánovaný proces vedoucí ke konečnému usazení potrvá celý den.

Školáci z nymburské Tyršovky se dočkali vlastního venkovního sportoviště

17. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Nové sportovní hřiště za Základní školou Tyršovka v Nymburce bylo slavnostně zprovozněno. Škola s více než šesti sty žáky dlouhodobě postrádala vlastní sportoviště a v rámci hodin tělocviku využívala sousední prostranství Na Hasičárně. To nyní čeká celková revitalizace včetně výstavby očekávaného skateparku.

Narodila se další mláďata. Zubrů běhá v rezervaci u Milovic už více než třicítka

17. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Populace zubra evropského v bývalém vojenském prostoru Milovice přesáhla poprvé od založení chovu v roce 2015 počtu třiceti zvířat. Pozorováním dvou mláďat v pondělí dopoledne jejich počet stoupl na 32. Předchozí víkend se narodila další dvě, celkem už pozorovatelé zaznamenali letos narození čtyř zubřích mláďat.

Na Huslíku pomohli na svět malým poštolkám

17. 6. 2021 | Další dobrý skutek mají za sebou ochránci přírody ze Záchranné stanice na Huslíku. Při demolici objektu bylo nalezeno hnízdo s vajíčky poštolek. Čtyři vajíčka putovala do líhně ve stanici. Naštěstí nebyla nijak podchlazená, proto šance na úspěšné vylíhnutí byla velmi vysoká.

Lyská radnice má zaplatit 280 tisíc za chybný postup při regulaci hazardu

17. 6. 2021 | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil městu Lysá nad Labem pokutu ve výši 280 tisíc korun. Tu má radnice zaplatit za to, že postupovala nezákonně při regulaci hazardu ve městě. Město se však rozhodnutí brání a podalo rozklad.

PODÍVEJTE SE: Stavba kruhového objezdu u nymburského bazénu z výšky

16. 6. 2021 | Problémy na stavbě kruhového objezdu v Nymburce jsou patrné i ze snímků, které jsme pořídili ze čtvrtého patra budovy policejního ředitelství. Z ní je výhled na části rozkopaných ulic Boleslavská i Zbožská.

OBRAZEM: Policejní psovod zaujal v sokolečském Senior parku

16. 6. 2021 | Preventivní akce se uskutečnila tento týden v Senior parku v Sokolči. Preventistka nejprve předala pár cenných rad dříve narozeným k bezpečnému chování v dopravě, v internetovém prostředí, ale i k ochraně vlastní bezpečnosti. Nepochybně pro seniory zajímavější částí akce bylo představení policejního psovoda se psem.

Silničáři narovnávají jiřickou zatáčku. V poli nacházejí kusy havarovaných aut

16. 6. 2021 | /FOTOGALERIE/ Druhý týden pracují zaměstnanci firmy Geosan na úpravách jiřické zatáčky. Podle policistů i místních jednoho z nejnebezpečnějších silničních bodů v zemi. 

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
22:12:53 | 23.06.2021Zpravodajství NymburkDnes.cz

Praha a Středočeský kraj objednají nové vlakové jednotky na Kralupsko a Berounsko

Praha a Středočeský kraj se dohodly na objednání nových 20 elektrických a 10 motorových jednotek pro železniční tratě z Prahy do Kralup nad Vltavou včetně pokračování do Ústeckého kraje a také na linky S6 a S7 do Berouna včetně linky S75 z Beroun ...

Na nádražích vzniknou výdejní boxy České pošty

Vyzvednout si objednávku z e-shopu snadno a bez čekání, například cestou na vlak nebo bez obsluhy na poště. Právě to umožní výdejní boxy, které budou ...

Podmínky pro účast dětí na letních táborech se zmírní

Děti s PCR testem se nebudou muset v průběhu pobytového letního tábora přetestovat, a to i v případě, že s nimi ve stejný turnus pojedou děti s antige ...

Startuje pátý ročník street art festivalu Město = Galerie, umělci budou tvořit v pěti městech Středočeského kraje

První červencový víkend odstartuje v Lysé nad Labem pátý ročník akce zaměřené na současné umění ve veřejném prostoru. Historie festivalu sahá až do ro ...

Česká pošta uzavře o víkendu všechny pobočky

Od pátku 18. června od 19 hodin do neděle 20. června do 24 hodin bude probíhat plánovaná provozní údržba datových center České pošty. Z tohoto důvodu ...Středa 23.6.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.