NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Pohlednice z minulosti: Zajímavé nymburské pamětní desky a socha Gottwalda

21. 4. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE/ - Spisovatel, publicista a nakladatel Jan Řehounek, historik Pavel Fojtík (v té době místostarosta Nymburka) a tehdejší vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče Jiří Černý napsali v roce 2015 knihu s názvem Pamětní desky, památníky a nápisy v Nymburce.

Lysá chce stavět druhou část obchvatu

21. 4. 2019 | Lysá nad Labem – Vedení Lysé nad Labem žádá o možnost začít stavět druhou část obchvatu. Zástupci radnice již podali žádost o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby mezi Lysou a čtvrtí Litol. Akce je zařazena mezi veřejně prospěšné stavby. Nová část obchvatu bude měřit 4,3 kilometru.

Z Osečku zmizelo občerstvení u Labe. Obec je rozpůlená na dva tábory

20. 4. 2019 | Oseček - Po volbě nového zastupitelstva se v Osečku začaly tvořit dva tábory obyvatelstva. Jeden aktivní a snažící se o lepší život na vesnici, a druhý, který se utvořil z lidí, kteří si mysleli, že když se přestěhují do vesnice, že zde budou žít v tichosti. Tak vidí alespoň situaci bývalá zastupitelka Marcela Vášová.

Jaroslav Krajl: Doba velikonoční nekončí v neděli na hod boží

19. 4. 2019 | Nymburk /ROZHOVOR/ - Jaroslav Krajl je farářem v kostele sv. Jiljí v Nymburce. Obstarává ještě další dva kostely. Velikonoce jsou největším křesťanským svátkem, proto jsme se ho zeptali na vše kolem nich.

Tip Deníku: Medvědi Angara a Balu oslaví rok v zoo

18. 4. 2019 | Chleby - V sobotu 20. dubna oslaví medvědi Angara a Balu první výročí v novém domově. Tím se jim stala přívětivá zoo v Chlebích. Slavnostní setkání se uskuteční od 14 hodin u Domku baby Jagy. Pracovníci zoo připravili medvědům dárek a dokonce i dort.

Před městeckou nemocnicí vysázeli deset nových stromů

18. 4. 2019 | Městec Králové /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Stáří stromů, napadení kůrovcem a poškození silným větrem. To jsou důvody, které stály za likvidací části stromového porostu před hlavní budovou městecké nemocnice. Na uvolněnou plochu nyní vysadili 10 nových stromů. Konkrétně 7 lip a 3 javory.

V Nymburce bude pokračovat čipování kol

18. 4. 2019 | Nymburk – První letošní termín, kdy si místní budou moci nechat očipovat své jízdní kolo, čímž zvýší svoji šanci na dohledání bicyklu, který by jim někdo ukradl, je známý. „První termín značení bude ve středu 15. května mezi 8. a 17. hodinou. Další termíny budou přidávány podle zájmu občanů,“ uvedl Petr Černohous, mluvčí radnice.

Archeologové odhalili zdi středověkého domu

17. 4. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE/ - Archeolog Luděk Kos ukázal, jaké zajímavosti byly objeveny při současných výzkumech v ulici Na Příkopě. Ta prochází celkovou rekonstrukcí, proto se ke slovu dostali i archeologové.

V Pístech zahájili zásadní rekonstrukci úpravny vody

17. 4. 2019 | Písty /FOTOGALERIE/ - Symbolické poklepání na základní kámen projektu intenzifikace úpravny vody v Pístech u Nymburka doprovázelo jednání ministra zemědělství Miroslava Tomana s vedením společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) v Nymburce.

Nová veřejná prádelna na Žižkově byla otevřena

17. 4. 2019 | Poděbrady – Nová veřejná prádelna na Žižkově byla v pondělí otevřena. Podle provozovatele Pavla Koděry bude doplněna ještě o jednu novinku. „Po určitou část dne bude v prádelně obsluha, se kterou bude možné se domluvit a předat jí várku špinavého prádla a později si čisté od ní vyzvednout,“ říká Koděra.

Nemocnice se připojila k projektu Život v kufříku

16. 4. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE/ - Život v kufříku. To je název projektu, ke kterému se v pondělí připojila také nymburská nemocnice. Cílem projektu je pomoci dětem, které odchází z porodnice bez biologické matky, aby si uchovaly památku na první dny, týdny a měsíce po narození. 

MŠ Růženka rozvíjí kladný vztah k přírodě

16. 4. 2019 | Nymburk - Mateřská škola Růženka byla otevřena v roce 1977 a nachází se v klidné městské části Zálabí. Je obklopena zahradou s různými průlezkami, houpačkami, pískovištěm a altánkem. Ve slunečních dnech se děti mohou schovat ve stínech pod vzrostlými stromy.

Archeologové představí objevy

16. 4. 2019 | Nymburk – Kdo prošel během minulého týdne po chodníku podél výkopů v ulici Na Příkopě, nemohl přehlédnout práci archeologů. Ti se s tím, co v rámci výzkumu v této lokalitě nalezli, pochlubí dnes veřejnosti.

Muž zemřel pod lavičkou v parku

15. 4. 2019 | Lysá nad Labem – V sobotu zhruba hodinu po poledni objevil náhodný kolemjdoucí v parku pod lavičkou muže, který nejevil známky života. To vzápětí potvrdil i přivolaný lékař. Podle neoficiálních informací se mělo jednat o muže bez domova. Přesnou příčinu úmrtí určí nařízená pitva.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Nymbursku?

15. 4. 2019 | Nymbursko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme dnes?

Opravený kostel v Hořátvi se znovu otevřel

15. 4. 2019 | Hořátev /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Po zásadních opravách především střechy se v neděli po delší době opět pro veřejnost otevřela toleranční modlitebna v Hořátvi.

Domácí hospic pomáhá v posledních chvílích života

15. 4. 2019 | Lysá nad Labem - Už čtvrté narozeniny oslaví Domácí hospic Nablízku. Za tu dobu mohlo díky jeho pomoci více než sedmdesát vážně nemocných lidí prožít poslední chvíle svého života doma, v kruhu svých blízkých. Nyní chystá stěhování do centra města. Také otevře půjčovnu kompenzačních pomůcek. A v neposlední řadě připravuje benefiční divadelní představení.

Nymburský půlmaraton omezí cyklisty

14. 4. 2019 | Nymburk – Čím dál větší prestiž získává každoroční Nymburský půlmaraton a čtvrtmaraton. Letos je v plánu už za 14 dnů, přesně v neděli 28. dubna.

Sloveč zavádí tradici: každé dítě má svůj strom

14. 4. 2019 | Sloveč /FOTOGALERIE/ – Zajímavou tradici založili o víkendu v malé obci u Městce Králové. Zastupitelé se ve Slovči shodli na tom, že chtějí mezi místními dětmi budovat jednak pozitivní vztah k přírodě, a také sounáležitost s obcí.

Pohlednice z minulosti: Malíř Hanuš Bohman kreslil portréty místních osobností

14. 4. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE/ - Asi nejznámější nymburský malíř Hanuš Bohman nemaloval jen nymburské motivy a přírodu, ale i obyvatele města, kde se podle Bohumila Hrabala zastavil čas. Vydal několik sešitů s Nymburáky, intelektuály, fotbalisty Polabanu a dalšími spíše figurkami, které má každé město.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
14:12:55 | 21.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Děti z nízkoprahového zařízení N klub v Nymburce, zvou do svého velikonočního Obchůdku

10.04.2019 | Z regionu

NYMBURK - Děti z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež N klub v Nymburce se zapojily do charitativního projektu velikonoční Obchůdky s Albertem. C ...

První vlak, který nevozí cestující do měst, ale za příběhem

05.04.2019 | Z regionu

V pondělí 8. dubna 2019 do vlakové stanice Lysá nad Labem a v úterý 9. dubna 2019 do vlakové stanice Brandýs nad Labem dorazí unikátní novinka v oblas ...Neděle 21.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.