NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Město opravilo niku se sochou sv. Jana Nepomuckého

23. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Socha svatého Jana Nepomuckého je znovu jako nová. Město Nymburk před časem opravilo výklenkovou kapli, která trpěla vlhkostí a byla ve spodní části poškozena. Během oprav byla provedena obnova omítek, sanace paty zdiva a úprava terénu přiléhajícího ke kapli včetně položení drenážního systému.

Libická železniční spojka povede severně od dálnice

23. 8. 2019 | Krajští radní se zabývali situací kolem modernizace železničního úseku mezi Kolínem a odbočkou Babín, která se nachází mezi Nymburkem a Poděbrady. Řešili také varianty vybudování takzvané libické spojky, tedy nové části trati, která má umožnit rychlejší dopravu mezi Nymburkem a Hradcem Králové. A to proto, že bude vynechána část trati do Velkého Oseka, která je zajížďkou.

Bleší i vinný trh lákal davy lidí pod vodárnu

20. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Pod vodárnou v Nymburce šikovně situovaný bleší a vinný trh přilákal opravdu mnoho lidí. Někdo zašel na vínko, někdo cíleně pro nějakou věc či hadřík na sebe.

Vybíjení zvířat v rezervaci není jen planou hrozbou

20. 8. 2019 | Žádná slova do větru ani snaha o vytváření nátlaku, ale skutečně reálný ten nejčernější scénář. Úvahy o tom, že by až třetinu stád v rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic bylo nutno usmrtit, nejsou pouhými slovy. Jde o reálnou alternativu pro případ, že se pro zvířata nepodaří zajistit dostatek potravy na zimu. Deníku to v pondělí potvrdil Dalibor Dostál; ředitel obecně prospěšné společnosti Česká krajina, která rezervaci provozuje. ...

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Nymbursku?

19. 8. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme dnes?

Rozkopaná Vodárenská ulice mění tvář

19. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Město Nymburk zahájilo rozsáhlou rekonstrukci Vodárenské ulice. Ta je součástí městské památkové zóny.

V Milovicích se snaží zabránit úbytku hmyzu

19. 8. 2019 | V posledních 25 letech ubylo ve střední Evropě celých 75 procent hmyzu. Vymírání hmyzu, včetně včel a motýlů, patří k největším problémům ochrany přírody v Evropě.

Pohlednice z minulosti: Nymburské dvacáté století

18. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Nymburk z první poloviny minulého století, v některých případech jde o první roky 50. let. Doba temná, fotografie a pohlednice však ukazují malebná místa ve městě.

Rabat, malebné hlavní město Maroka

18. 8. 2019 | /FOTOGALERIE, DÍL II./ Naše další putování Marokem nás zavedlo do královského hlavního města země Rabatu. V minulosti bylo správním střediskem protektorátu Francouzské Maroko. Nejprve jsme zavítali do malebného centra, pak došlo na některé zajímavé památky převážně islámského charakteru. 

Slavná vila Kouřimka je na prodej. Za skoro 30 milionů

18. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Dva a půl roku je na seznamu jedné realitní společnosti slavná poděbradská vila Kouřimka. Architektonický skvost stojící na rohu lázeňského parku v ulici Pionýrů hledá nového majitele. Stavba, kterou občas využívají filmaři jako zajímavou kulisu, byla nabízena ke koupi jako celek. Jelikož se ji však už delší dobu nedaří prodat, je možné získat samostatně i některý z pěti bytů, které jsou její součástí.  ...

Nemocnice zkrášluje svůj areál

17. 8. 2019 | Nejen kvalitní lékařskou péči, ale i příjemné prostředí se snaží nabídnout nymburská nemocnice. V letních měsících se dala do úprav celého areálu. Před několika týdny zrušila schod u zadního vchodu, čímž se i ten stal bezbariérovým. Poslední dny pak brigádníci natírají kovové konstrukce včetně zábradlí a odpadkových košů.

Starosta se omlouvá lidem z Revoluční za zpoždění

17. 8. 2019 | /VIDEO/ V Nymburce si na posun stavebních prací, které měly skončit před prázdninami, ale trvají doteď, stěžují obyvatelé lokalit Na Rejdišti a Na Příkopě. Nejen špatné klimatické podmínky a nutnost provedení archeologickému výzkumu, ale především zjištění neúnosného podloží v této lokalitě a nutnost jeho zpevnění byly hlavní důvody, proč se původní termín posunul na konec prázdnin. Podobné pocity mají obyvatelé žižkovské tepny v sousedních Poděbradech. I tam se stále pracuje. ...

Za stání na chodníku hrozí tučné pokuty

16. 8. 2019 | Strážníci se v poslední době zaměřili na parkování aut na chodníku v nymburské Purkyňově ulici. To způsobuje poškození chodníku a městská policie tak bude tyto přestupky sledovat a trestat.

Pyrotechnik odpálil v oboře Kněžičky tři miny

16. 8. 2019 | Zajímavý nález učinil hajný ve středu v oboře Kněžičky při své pravidelné obchůzce. Narazil na neznámou, ale zjevně starou munici. Zavolal na policii a na místo dorazil pyrotechnik.

Na webu najdete Střípky z radnice

15. 8. 2019 | Novou rubriku naleznou na úvodní obrazovce čtenáři webové stránky města Nymburk. Jmenuje se Střípky z radnice a má ještě podrobněji než dosud informovat o průběžných krocích v řešení problémů města. Umístěna je hned pod hlavní fotkou mezi rubrikami Otevřená radnice a Krátce z města.

Kraj dá na přívoz dva miliony

14. 8. 2019 | Necelé 4 miliony korun doporučili radní rozdělit mezi osm lokalit ve Středočeském kraji. Pokud zastupitelé návrh schválí, více než polovinu z celého balíku peněz má dostat nymburská radnice na provoz zdejšího přívozu. Kraj má přispět částkou rovné 2 miliony korun. Částku 250 tisíc by měli získat v Osečku.

Části lidí prý nechodí varovné esemesky z radnice

14. 8. 2019 | Před třemi lety začal v Nymburce fungovat systém rozesílání sms zpráv z radnice v případě závažných či neohlášených událostí. Příkladem mohou být havárie a výpadky v dodávkách vody či elektřiny, situací vynucené uzavírky ulic a podobně. Někteří lidé si však stěžují, že i přes objednané posílání zpráv jim žádné nechodí. A to i přesto, že se to týká právě ulice, ve které žijí.

Cestovatel a námořník Petr Polesný už brázdí jiné vody

13. 8. 2019 | Ve věku nedožitých 69 let zemřel cestovatel a námořník Petr Polesný. V posledních letech měl loď Karlštejn na Vltavě, občas s ní plul po Labi třeba u příležitosti posvícení v Nymburce.

Starý nábytek se opět objevuje u popelnic

13. 8. 2019 | Gauče, křesla i postele. To vše se v posledních dnech objevilo na nepatřičných místech v Poděbradech i Nymburce. Vedení obou radnic důrazně upozorňuje na nutnost využívat pro tyto případy sběrné dvory. Při odložení starého nábytku mimo vyhrazená místa pak hrozí pokuta.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Nymbursku?

12. 8. 2019 | /ANKETA/ Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme dnes?

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
14:12:57 | 24.08.2019Finanční správa se zaměřila na kontrolu poskytovatelů ubytovacích služeb přes Airbnb

Finanční správa se v rámci kontrolní činnosti zaměřila v uplynulých měsících na subjekty, které poskytují ubytovací služby přes elektronickou platformu Airbnb. Z takto získaných prostředků mají totiž nájemci povinnost odvést daň. Pracovníci Finanční ...

Hospodářská komora: Většina firem volá po změně současného systému stravenek

19.08.2019 | Ekonomika, podnikání

7 z 10 firem napříč obory a velikostmi souhlasí se zavedením stravenkového paušálu, tedy alternativy, podle níž by zaměstnancům místo papírových strav ...

Jak správně zvyšovat nájemné pomocí inflační doložky

17.08.2019 | Bydlení, dům a zahrada

Zvyšování nájemného má svá pravidla, která je pronajímatel povinen dodržovat. Pronajímatel si může zajistit pravidelné zvyšování nájemného přidáním in ...Sobota 24.8.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.