NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

OBRAZEM: V Poděbradech se uskutečnil pátý ročník GlorietFestu

19. 9. 2021 | Na zahradě evangelického kostela v Poděbradech v sobotu multižánrový zahradní a rodinný festival GlorietFest.

PODÍVEJTE SE: Poděbradská kolonáda patřila mažoretkám

18. 9. 2021 | Poděbradský pohár mažoretek, celorepubliková pohárová soutěž, se konal v sobotu na poděbradské kolonádě. K vidění byla řada sestav týmů z celé republiky.

OBRAZEM: Lázeňská kolonáda se zaplnila italskými vozy různého stáří i značek

18. 9. 2021 | 22. ročník Setkání italských automobilů v Poděbradech se uskutečnil v sobotu na lázeňské kolonádě. Ta se v dopoledních hodinách zaplnila od začátku až do konce italskými vozy do roku výroby 1991.

Mobilní hospic v Lysé nad Labem se účastní kampaně za umírání doma

17. 9. 2021 | Přednáška o paliativní péči, benefiční divadelní představení, Den otevřených dveří a koncert vážné hudby. To vše připravil domácí hospic Nablízku sídlící v Lysé nad Labem na takzvaný Týden mobilního hospice, který se uskuteční od 4. do 10. října v rámci kampaně DOMA. Organizace zdůrazňující možnost umírání doma však chce nejen tento týden upozorňovat na to, že tuto možnost zdaleka nemají všichni ti, kteří si to přejí. ...

Divocí koně a zubři z Milovic se dostali na poštovní známky

16. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Věhlas milovické rezervace se šíří dál. Česká pošta tento týden vydává aršík poštovních známek, na nichž se objevují krásy rezervace včetně jejich naturalizovaných obyvatel. Známky v hodnotě 23, 26, 27 a 30 korun jsou v rámci aršíku vytištěné v nákladu 33 tisíc kusů.

OBRAZEM: Chuligány museli na Dni s IZS pacifikovat těžkooděnci

15. 9. 2021 | Den s Integrovaným záchranným systémem se na kolonádě v Poděbradech konal ve středu 15. září. Součástí byla i ukázka nasazení policejních těžkooděnců, kterou jsme navštívili s redakčním objektivem.

Města v Polabí zakládají sdružení kvůli obchodování s odpadem

15. 9. 2021 | Polabské komunální družstvo bude názvem nového sdružení měst a obcí, které chce společně vyjednávat o cenách za výkup odpadu. Jeho členy mají být Nymburk, Český Brod, Poříčany, Radim a Poděbrady.

Policie zve na lázeňskou kolonádu v Poděbradech. Nabídne koncert i akční ukázky

14. 9. 2021 | Proč si nevyrazit do lázeňského města, a to i za hudebními zážitky? To je kulturní tip, s nímž netradičně přichází středočeská policie. Ve středu 15. září zve do Poděbrad, kde se na lázeňské kolonádě bude konat policejní sláva.

Poděbradští zastupitelé těsnou většinou podpořili vznik zahrádkářské kolonie

14. 9. 2021 | Zastupitelé na podruhé podpořili projekt developera vlastnícího pozemky na hranici města ve směru na Kouty. Ten chce podle předloženého záměru plochu o velikosti 18 539 m² rozparcelovat na zahrádky o velikosti 300 až 400 m².

O návštěvu věže kostela sv. Jiljí je velký zájem. Nymburk zveřejnil pravidla

10. 9. 2021 | Poprvé se otevřela pro veřejnost před pár dny v rámci posvícení. Zájem o výhled na město a okolí z výšky 66 metrů byl velký. Řeč je o věži kostela svatého Jiljí na Kostelním náměstí. Město aktuálně zveřejnilo, za jakých podmínek zůstane vyhlídka otevřená. A také fakt, že návštěva věže bude zpoplatněna. Dospělý zaplatí 50 korun, děti a senioři pak 20 korun. Využít bude možné i rodinnou vstupenku za 100 korun. Lístky nabídne i Turistické informační centrum (TIC) na náměstí. ...

OBRAZEM: Zahrada skřítka Větrníka v Nymburce přivítala nové děti

10. 9. 2021 | Zahrada Mateřské školy Větrník v Nymburce prošla letos v srpnu náročnou rekonstrukcí, završenou třetí etapou. V těchto dnech se otevřela brána zahrady dětem a jejich rodičům. 

OBRAZEM: Pušky, pruty, dalekohledy i termovize, začala výstava Natura Viva

9. 9. 2021 | Natura Viva, 26. mezinárodní výstava myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě začala na výstavišti v Lysé nad Labem.

Začala výstava pro myslivce, rybáře a včelaře. Nabízí i výstavní paroží

9. 9. 2021 | Na Výstavišti v Lysé nad Labem začala mezinárodní výstava myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě Natura Viva 2021, jejíž součástí je celostátní přehlídka hodnocených trofejí ulovených od roku 2015 do roku 2020. Potrvá až do neděle.

OBRAZEM: Poděbradští školáci zasedli do lavic o týden později

8. 9. 2021 | Netypicky o týden později nastoupili do školy žáci poděbradské Základní školy TGM. Důvodem prodloužení prázdnin byla rozsáhlá oprava v areálu školy.

Poděbradské hřbitovy mají nového správce

8. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Stížnosti některých majitelů hrobů na špatnou údržbu i dalších návštěvníků hřbitova na mnohdy neupravené prostředí. To a některé další důvody přivedly vedení města k závěru, že dosavadní způsob zajišťování správy hřbitovů v Kluku i Velkém Zboží ze strany Technických služeb města je nevyhovující.

OBRAZEM: Prvňáci se od policistky dozvěděli o bezpečné cestě do školy

7. 9. 2021 | Sedí ve školních lavicích teprve týden, ale už ví, jak se správně chovat po cestě do školy a po vyučování ze školy domů. Řeč je o prvňácích na žižkovské pobočce poděbradské Základní školy TGM. Mezi žáky totiž přišla v úterý ráno policejní mluvčí a preventistka Petra Potočná, aby s nimi základní návyky bezpečného chodce a cyklisty probrala.

Řidiče čekají na jičínském tahu dvě omezení za sebou. U Senic i Činěvsi

7. 9. 2021 | S výraznějším zpomalením své jízdy musí v těchto týdnech a měsících počítat řidiči mířící po silnici číslo 32, tedy hlavním jičínském tahu od Poděbrad. Ředitelství silnic a dálnic provádí hned dvě zásadní opravy. U Senic se to týká propustku pod silnicí. U Činěvsi pak rovnou zbourali most v havarijním stavu. V současné době se začíná stavět nový.

Lesní klub zahájil provoz v Poděbradech u vodárny

6. 9. 2021 | V prostoru o rozloze 15 x 15 metrů uprostřed Neumannových sadů začal fungovat nový Lesní klub. Na místě zaujímá největší pozornost mongolská jurta, kde děti najdou zázemí pro kreativní činnost i odpočinek. Vedle ní stojí dřevěná umývárna s kompostovatelným WC.

Na sídlišti v Jankovicích vyroste sportovní i dětské hřiště s místem na pikniky

6. 9. 2021 | Sídliště Jankovice v Nymburce je aktuálně ve druhé etapě své revitalizace. Mimo tuto velkou akci však dojde ještě k jedné zásadní úpravě. 

Hlavně aby zůstaly autobusy, říkají starostové po redukci vlaků

4. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Rozhodnutí o utlumení provozu motorového vlaku na trati Křinec - Městec Králové přijali starostové obou krajních sídel s rozpaky. Vlak bude jezdit pouze o víkendech, provoz ve všední dny mají posílit nové autobusové spoje. Oba starostové mají v tuto chvíli obavu, aby frekvence spojení na této trase zůstala dostatečná a nedošlo k pozdějším redukcím i autobusových spojů.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
18:12:32 | 20.09.2021Zpravodajství NymburkDnes.cz

V Čelákovicích projíždějí první vlaky po novém mostě

Nový železniční most přes řeku Labe v Čelákovicích začíná sloužit dopravě, jednokolejný zkušební provoz je na něm zaveden od 15. září. Výstavba mostu, který je součástí rekonstruované trati mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi, trvala 19 měsíců. Do ...

Covidová půjčka živnostníkům tíží hodpodaření Středočeského kraje

V roce 2020 schválila předchozí Rada kraje projekt pomoci živnostníkům postiženým pandemií formou bezúročných půjček. Kraj si za tímto účelem otevřel ...

Soutěž Truck trial pokračuje dalším soutěžním víkendem v Milovicích

23. soutěžní sezóna otevřeného Mistrovství ČR v Truck trialu pokračuje o víkendu 18. a 19. Září v Milovicích na Nymbursku. ...

Označníky zastávek jsou nově pod správou Integrované dopravy Středočeského kraje

Na 11 tisíc označníků autobusových zastávek, které byly doposud ve správě autobusových dopravců, jsou od 1. září ve vlastnictví Středočeského kraje. N ...

V jeden den na třinácti místech v zemi můžete s Lesy sázet lesy nové generace

DEN ZA OBNOVU LESA je největší veřejnou celostátní lesnickou akcí pro veřejnost. Uskuteční se v sobotu 16. října na třinácti místech ve všech krajích ...Pondělí 20.9.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.