NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Miss Kráva a Miss Jalovice: Na veletrh v Lysé přijede i čtyřrohá ovce

4. 10. 2022 | /FOTOGALERIE/ Od čtvrtka od neděle se na lyském výstavišti uskuteční veletrh Podzimní zemědělec. Nabídne i řadu doprovodných akcí včetně Středočeských dožínek nebo Národního holštýnského šampionátu, kde budou představeny nejkrásnější kusy hovězího dobytka a uskuteční se i volby Miss Kráva a Miss Jalovice se zahraničním sudím. Příchozí si budou moci prohlédnout také telátko vyšlechtěné ze zkumavky nebo speciální čtyřrohé plemeno Jákobovy ovce. ...

Obrazem: Část Palackého třídy od náměstí je uzavřena. Mění vodovodní přípojky

4. 10. 2022 | Dopravní komplikace nastaly od úterního rána v centru Nymburka. Dosavadní omezení průjezdu Palackého třídou při výjezdu z náměstí se změnilo v kompletní uzavírku. U největší obchodní třídy ve městě to znamená problémy hlavně pro zákazníky.

Nemůžu sehnat zubaře, zní nářky v Nymburce. Město chce přivést nového

4. 10. 2022 | Sociální sítí se šíří stesky lidí, kteří se v Nymburce marně snaží sehnat zubaře. Situace je kritická. Mnozí pacienti jsou bez péče stomatologa už od začátku letošního léta, kdy náhle zemřel René Navrátil, který měl v Nymburce početnou klientelu. Problémem se zabývá také vedení města, které vypisuje výběrové řízení s cílem přivést do města nového zubaře.

Hundertgang řádil na kolonádě. Majitelé starých škodovek ukázali své stroje

2. 10. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Tradiční setkání majitelů starých vozů značky Škoda se uskutečnilo v sobotu v Poděbradech.

Foto: Vesnice roku Kostelní Lhota slavila titul. Odpolední program smáčel déšť

2. 10. 2022 | Už jsou to dva týdny od chvíle, co se stala Kostelní Lhota Vesnicí roku 2022 na celostátní úrovni. První oslavy se odehrály bezprostředně po vyhlášení v Luhačovicích. Ty domácí však vypukly až tuto sobotu.

Foto: Hradby obehnalo lešení. Dvě věže budou mít nové střechy

30. 9. 2022 | Tento týden vyrostlo lešení kolem jedné z hradebních věží, která je součástí historického opevnění v Nymburce a odděluje lokalitu Na Rejdišti od parku pod hradbami. V brzké dobré má lešení vyrůst ještě u další věže. Důvodem je zhotovení nové střechy.

Foto: První molo je na místě. Pod Šafaříkovým mlýnem budou kotvit osobní lodě

29. 9. 2022 | První ze dvou chystaných přístavišť v Nymburce má své molo nainstalované na Labi. Za pomoci jeřábu ho v těchto dnech připevnili pod Šafaříkovým mlýnem. Osobní lodě potřebující přirazit ke břehu, tak mají oficiální přístav. V případě Nymburka se předpokládá, že v turistické sezóně ho bude využívat například loď Blanice, která jezdí na pravidelné trase Nymburk – Poděbrady. K dispozici však bude jakýmkoliv osobním lodím s bezbariérovým výstupem, které na místě budou potřebovat zakotvit. ...

V Lysé otevřeli nový hypermarket. Na přestřižení pásky čekali senioři s košíky

29. 9. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Konec monopolu dvou prodejen Penny marketu v Lysé. Přesně to znamená otevření hypermarketu Tesco v Obchodní ulici, které se odehrálo ve čtvrtek v osm hodin ráno.

Obrazem: Do jiřické věznice dorazili zástupci spravedlnosti až z Texasu

27. 9. 2022 | Zástupci jiřické věznice měli možnost přivítat šestičlennou delegaci texaských kolegů, představitelů Odboru trestní justice státu Texas a Sam Houston State University v Huntsvillu.

Podívejte se: Poděbradská legenda, hotel Bílá Růže, dostane novou podobu

26. 9. 2022 | Legendární hotel a restaurace Bílá Růže v centru Poděbrad před časem změnil majitele a nyní jej čeká také změna vzhledu. Podle nového majitele, podnikatele Pavla Loudy však zůstane i nadále sloužit svému účelu. Tedy jako ubytovací zařízení a restaurace, kam nejen místní rádi zajdou na jídlo i na pivo.

Na Zálabí půjde k zemi školka Růženka. Na místě vyroste nová pro více dětí

26. 9. 2022 | Za dva roky na podzim by na Zálabí v Nymburce měla stát úplně jiná školka, než ta současná s názvem Růženka. Budoucí stavba má pojmout až 100 dětí, což je dvojnásobek oproti dnešnímu stavu. A také hlavní důvod, proč nová školka vyroste. Stávající kapacita školek v Nymburce bude přestávat stačit a musí tak vyrůst nová zařízení pro předškoláky.

Nymburk má nový web a Portál občana. Lze přes ně platit poplatky

22. 9. 2022 | Nymburská radnice má novou podobu webových stránek, jež přináší nové služby. Jedním z výstupů dotovaného projektu Moderní úřad Nymburk je totiž současně spuštěná platforma Portál občana, která umožňuje on-line vyřízení úředních záležitostí kdykoli z pohodlí domova.

Super mozkovna a žádná montovna. To je budoucnost území u Milovic

21. 9. 2022 | Věda, výzkum, inovace, znalostní ekonomika, vědeckotechnický park, ochrana přírody a krajiny plus udržitelný cestovní ruch. To jsou základní charakteristiky budoucího využití a rozvoje bývalého vojenského výcvikového prostoru Milovice–Mladá, jak o nich hovoří náměstek hejtmanky Jiří Snížek (Piráti), který má v radě Středočeského kraje na starost oblast regionálního rozvoje.

Zakladatelé milovické rezervace čelili vydírání i hrozbě fyzickou likvidací

21. 9. 2022 | Když na podzim roku 2016 informovali ochránci zvířat o útoku pytláků v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, byl to jeden z mála případů, kdy autoři projektu zveřejnili zprávu o tlaku, kterému je rezervace vystavena. Od doby jejího vzniku v roce 2015 se však rozhodně nejednalo o ojedinělý případ. Světově unikátní lokalita čelí nátlaku po celou dobu své existence.

Národní sportovní centrum v Nymburce? Zájem o něj trvá, problém jsou finance

20. 9. 2022 | Národní sportovní agentura (NSA) souhlasí s tím, aby v Nymburce bylo vybudováno Národní sportovní centrum. Z původního plánu sedmi republikových středisek aktuálně čtyři města vypadla a zůstal jen trojlístek těch základních včetně Nymburka.

Foto: Do Vánoc už zbývá méně než 100 dnů, opět informuje cedule za výlohou

20. 9. 2022 | Je to tradice, která někoho rozčiluje, jinému vykouzlí úsměv na tváři. Řeč je o ceduli za výlohou obchodu stojícího v rohu náměstí při ústí do Palackého třídy v Nymburce. Upozorňuje na to, že ačkoliv léto teprve končí, podle počtu dnů jsou Vánoce prakticky za dveřmi. Na poutači je nápis Vánoce přijdou za X dnů. Počet dnů obsluha každý den aktualizuje.

Video: Kopytníci z Milovic jsou celebrity. Záběry sledují diváci v USA i Indii

20. 9. 2022 | Rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice se stala populární nejenom v České republice, ale také v zahraničí. Svědčí o tom sledovanost videí umístěných na internetu.

Na bývalém hřišti Polabanu mají vyrůst bytové domy. Město chce i novou školku

19. 9. 2022 | Na bývalém fotbalovém hřišti Polabanu Nymburk, jehož pozemky jsou ve vlastnictví TJ Lokomotiva, mají v budoucnu vyrůst bytové domy. Nebude to však zřejmě otázka příštích měsíců.

Foto: Diskutovat nejen o filmu přijel do nymburského kina Karel Schwarzenberg

19. 9. 2022 | Někdejší kancléř prezidenta Václava Havla, exministr zahraničí Karel Schwarzenberg dorazil v neděli večer do kina Sokol v Nymburce. Předcházelo tomu promítání dokumentárního filmu, který o něm natočila jeho dcera Lili. Po snímku, který je spíše intimní sondou do rodinných vztahů ve šlechtické rodině, došlo i na diskuzi, v níž hlavní hrdina filmu odpovídal na otázky.

Foto: Povedlo se! Kostelní Lhota je Vesnicí roku 2022 v rámci celé země

18. 9. 2022 | Sen obyvatel Kostelní Lhoty se stal skutečností v sobotu večer. Na přehlídce Jarmark venkova, která je součástí mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tanců v Luhačovicích na Zlínsku, byla obec ležící nedaleko Poděbrad vyhlášena Vesnicí roku 2022. A to v konkurenci dalších dvanácti obcí z celé země, které se staly vítězi krajských kol. „Jsem extrémně šťastný. Pocity jsou opravdu velkolepé,“ řekl v neděli ráno Deníku starosta obce Tomáš Drobný. ...

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
08:12:17 | 05.10.2022Zpravodajství NymburkDnes.cz

EU schválila jednotnou nabíječku s portem USB-C pro mobilní zařízení a notebooky

Nejpozději do konce roku 2024 budou muset být všechny mobilní telefony, tablety a fotoaparáty prodávané v EU vybaveny nabíjecím portem USB-C. Na jaře 2026 se tato povinnost rozšíří i na notebooky. Nový předpis, který poslanci v úterý přijali 602 ...

Nová vizuální identita Pražské integrované dopravy získala prestižní ocenění Red Dot Awards

Nová jednotná vizuální identita Pražské integrované dopravy zahrnující logo systému, jeho organizátorů i vzhled jednotlivých dopravních prostředků PID ...

Koalice SPOLU uspěla ve dvaceti senátních obvodech

Koalice SPOLU v senátních volbách drtivě zvítězila. Uspěla ve dvaceti senátních obvodech, kde získala zastoupení svých senátorek a senátorů. Podle pře ...

Hypermarket Tesco v Lysé nad Labem přivítal první zákazníky

Společnost Tesco dnes otevřela novou prodejnu v Lysé nad Labem. Hypermarket o prodejní ploše přes 1900 m2 nabídne zákazníkům bohatý sortiment potravin ...

Ve středočeských obcích bude za Piráty zasedat dvakrát více zastupitelů než v předešlém volebním období

Pirátská vize a program zaznamenaly ve Středočeském kraji pozitivní ohlas, v jeho obcích bude za Piráty zasedat dvakrát více zastupitelů než v minulýc ...Středa 5.10.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.