Zlatá stezka
NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Se systémem akvaponie bodují studenti i podnikatel. Spoří vodu

15. 6. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE/ - Úspora vody je tématem, které se vzhledem k problémům sucha řeší na všech možných úrovních. V rámci projektu akvaponie, která je systémem úspory vody v rámci pěstování zeleniny a chování ryb, se zabývali žáci nymburské odborné školy a učiliště.

Příběhy pamětníků ožily v poděbradském divadle

14. 6. 2019 | Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Příběh celoživotního divadelního ochotníka Jiřího Hlávky, který po srpnu 1968 nemohl učit ani publikovat, příběh paní Ludmily Němcové, která byla jako malá svědkyní zavraždění československého četníka nacisty, či příběh paní Myry Zelinkové, kterou v dětství ukrývali cizí lidé před transportem do Terezína.

Děti se učily správně třídit, ale taky jezdily na sekačce

14. 6. 2019 | Nymburk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Na dvoře v sídle Technických služeb Nymburk bylo v pátek přes den veselo. Prohlédnout si vybavení, ale také vyzkoušet si sezení v nákladním autě, zjistit, jak se vysypávají popelnice nebo jak správně třídit odpad přišly děti z mateřských i základních škol, pro něž byla především akce Technické služby dětem určena.

Varianta podjezdu u skláren je opět reálnější

14. 6. 2019 | Poděbrady - Protesty místních již dříve přiměly vedení Správy železniční dopravní cesty změnit rozhodnutí o vybudování nového nadjezdu v lokalitě u skláren na podjezd.

Technické zvou děti na dvůr

14. 6. 2019 | Nymburský /FOTOGALERIE/ - Technické služby dětem. Trochu nezvyklé slovní spojení láká na akci, která se uskuteční už dnes v sídle technických služeb v areálu ulice V Zahrádkách. Je určena pro děti ze škol a školek, přijít se však samozřejmě mohou podívat celé rodiny. Prohlédnout si mohou mimo jiné i vozový park této příspěvkové organizace města a v něm některé speciální stroje, které mohou zahlédnout třeba při údržbě silnic a parků. ...

Strážníkům v Sadské stále jeden člověk chybí

13. 6. 2019 | Sadská - Městská policie v Sadské má nového velitele. Stal se jím Lukáš Moravec, který působil na postu strážníka ve městě už sedm let. Ačkoliv mu vypomůže strážník z Nymburka, stále zde jeden policista schází.

Mistr traktorů je z poděbradské školy

13. 6. 2019 | Sloveč – Celostátní kolo v jízdě zručnosti traktorem se konalo v areálu zemědělského družstva ve Slovči. Svá dvě želízka v ohni mělo i Nymbursko v podobě studentů Střední zemědělské školy v Poděbradech. „Za volant traktoru se posadili Josef Šťastný a Jana Svobodová ze třetího ročníku,“ uvedla jejich spolužačka Valentýna Landová.

Město chce vybrat stavitele lávky přes komoru

12. 6. 2019 | Nymburk – Radnice vypsala veřejnou zakázku na stavbu lávky přes plavební komoru a navazující chodníky. Příjem nabídek uchazečů skončil v úterý.

Lidé vytvořili z vlastních těl pod hradbami nápis Demisi

11. 6. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Více než stovka lidí přišla na happening, kterým podpořila sérií akcí po celé republice a při němž lidé žádají demisi premiéra a ministryně spravedlnosti. Z vlastních těl v parku pod hradbami vytvořili nápis Demisi, na snímku jsou patrná první dvě písmena. 

MŠ Na Valech a MŠ Poděbradská

11. 6. 2019 | Poděbrady - Mateřská škola Na Valech se nachází v centru města v blízkosti lázeňského parku. Škola je zapojena do celostátního projektu.

OBRAZEM: Tramvaj se vrátila do Poděbrad

11. 6. 2019 | Poděbrady - V sobotu bylo v lázeňských Poděbradech poklidno. Než se tu po letech znovu objevila tramvaj. Jako ve filmu Přátelé Bermudského trojúhelníku z roku 1987. Po dvaatřiceti letech přesně. Postarala se o to rocková skupina Sólový sbor. Tramvaj z povídkového filmu propletla do svých videí a lákala na koncert v Charles baru.

Technické služby opraví silnice

11. 6. 2019 | Nymburk – Technické služby se ve městě starají nejen o klasickou údržbu a pořádek. Od doby, kdy mají speciální stroj na opravu výtluků Infraset, tak se podílejí i na zkvalitnění silnic ve městě. Podle aktuálních zpráv budou v této činnosti pokračovat i v létě.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Nymbursku?

10. 6. 2019 | Nymbursko /ANKETA/ - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme dnes?

V Mirakulu cvičili policisté, hasiči a záchranáři

10. 6. 2019 | Milovice /FOTOGALERIE/ – Velké cvičení složek Integrovaného záchranného systému se uskutečnilo v milovickém zábavním parku Mirakulum.

Postřelení bratra při airsoftu nebylo trestným činem, říká policie

10. 6. 2019 | Milovice – Po osmi měsících policisté uzavřeli případ, který se odehrál na začátku loňského října na airsoftovém hřišti u Milovic. Situace, při níž omylem bratr vystřelil na bratra ostrým nábojem a vážně jej zranil, nebyla podle aktuálního vyjádření policistů trestným činem.

Děti si užily ukázky záchranářů

10. 6. 2019 | Dymokury - Na 350 dětí z mateřských a základních škol z Dymokur, Kněžic, Běrunic a Městce Králové mělo možnost nahlédnout pod pokličku práce složek Integrovaného záchranného systému. Jak se chovat při mimořádných událostech a v život ohrožujících situacích jako jsou požár, dopravní nehoda a různá zranění radili zástupci policie, hasičů i zdravotníků.

Sadská koupí pozemky a postaví sportovní hřiště

10. 6. 2019 | Sadská /FOTOGALERIE/ - Radnice se chystá koupit pozemky pod dlouhá léta rozestavěnou sportovní halou a kolem ní. Samotná nedokončená hala je stále obstavená exekučním příkazem a její budoucnost je nejistá. Na pozemcích kolem chce ale město zbudovat sportoviště pro děti.

Pohlednice z minulosti: Všední Nymburk ve fotografiích

9. 6. 2019 | Nymburk /FOTOGALERIE/ - Dnešní retro strana vzpomíná na lidi, kteří něco uměli. Nebo prostě poctivě pracovali. Z archivu spisovatele a fotografa Jana Řehounka jsme vybrali fotky převážně ze začátku osmdesátých let minulého století.

Odborníci diskutovali o vzdělávání

8. 6. 2019 | Nymburk - Nymburk se stal dalším z měst, které poskytlo zázemí pro uspořádání kulatého stolu na téma Řízení vzdělávacího systému ČR do roku 2030. Cílem těchto veřejných konzultací místních aktérů vzdělávání s tvůrci podkladů pro Strategii vzdělávání 2020 - 2030+ je co nejvíce informovat odbornou i širokou veřejnost o plánech v oblasti vzdělávacího systému ČR a umožnit jí, aby je mohla sama aktivně ovlivnit. ...

Ředitel společnosti Česká krajina převzal cenu za projekt divokých koní

7. 6. 2019 | Milovice - Cenu Josefa Vavrouška pro rok 2018 za výjimečný počin převzal Dalibor Dostál, ředitel společnosti Česká krajina. Prestižní ocenění udělované Nadací Partnerství obdržel za projekt pastvy velkých kopytníků, který funguje od roku 2015 v Milovicích a od roku 2018 v Národním parku Podyjí.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
04:13:13 | 16.06.2019VZP přispěje dárcům krve až dva tisíce korun

Až dva tisíce korun mohou od letoška dostat dárci krve od Všeobecné zdravotní pojišťovny jako příspěvek na rehabilitační aktivity. Oproti loňsku nejsilnější zdravotní pojišťovna výši příspěvku zdvojnásobila. Chce tak zdůraznit nezastupitelnou roli ...

Putujte lehce po Zlaté stezce! Dálková trasa pro pěší turistiku láká

13.06.2019 | Cestování, volný čas

Od středověku spojovala Čechy s Podunajím historická Zlatá stezka, která dostala jméno podle bohatství, jež přinášela. I dnes se můžete vydat po stopá ...

Putovní Křišťálovou popelnici získal tentokrát středočeský Beroun!

13.06.2019 | Z regionu

HRADEC KRÁLOVÉ - Obyvatelé ČR třídí stále více odpadů. Města a obce se jim také snaží k tomu poskytnout co nejlepší podmínky. Díky tomu má možnost tří ...Neděle 16.6.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.