NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Řeznictví Řehák končí, nese se městem. Je to fáma, vyvrací majitel

26. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Vyhlášené řeznictví na nymburské Boleslavské třídě i s vedlejším bufetem končí a nahradit je má řeznictví dosud působící na Zálabí. To jsou informace, které se šíří po celém městě. Dostaly se i na radnici. „Ano, slyšel jsem o tom, že mají skončit, ale nic dalšího o tom nevím,“ řekl místostarosta Zdeněk Vocásek. Realita je ale jiná.

Parní jízdy z Městce Králové do Nymburka si opět vychutnaly stovky lidí

26. 9. 2023 | /FOTOGALERIE/ Kolik vody a uhlí spotřebuje parní vlak na cestě z Městce Králové do Křince? A opravdu vedou koleje až do nymburského pivovaru? Odpovědi na tyto a podobné otázky se o víkendu dozvěděli účastníci 2. parního víkendu v Městci Králové.

Žádná tělocvična. V bývalém kulturním domě Janoušek mají vzniknout školní třídy

25. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ S překvapivým návrhem na využití prostor někdejšího kulturního domu Janoušek, který je už léta nevyužíván, přišlo vedení Nymburka. Místo původně zamýšlené tělocvičny a družiny mají v prostorách vzniknout nové školní třídy. Tím se rozšíří přilehlá ZŠ Tyršova o šest tříd, a tedy o necelé dvě stovky žáků.

Další dvě hradební věže budou mít nové stříšky. Dostanou modřínové šindele

25. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Po loňských opravách stříšek prvních dvou hradebních věží nyní nymburská radnice přistupuje k opravě dalších dvou. Ty již opravené, které jsou nejblíže ke vchodu do parku pod hradbami, mají výrazně světlejší barvu, než ty, u nichž se na výměnu teprve čeká.

Podívejte se: Pivovar obsadily staré škodovky a parní vlak z dávných časů

23. 9. 2023 | V sobotu bylo na dvoře nymburského pivovaru rušno. Dopoledne dorazili do prostorného areálu majitelé starých škodovek, kteří se účastnili Garde & Rapid srazu 2023.

Výstava Kůň 2023 v Lysé chystá i velkolepou show ušlechtilých zvířat

22. 9. 2023 | /FOTO/ Milovníci koní mají v kalendáři na tento víkend jistě naplánován výlet na výstaviště do Lysé nad Labem. Jedna z největších mezinárodních přehlídek těchto ušlechtilých zvířat na našem území je až do neděle přichystána právě v areálu výstaviště. V rámci 30. výročí této výstavy zvou pořadatelé také velkou koňskou show, která se uskuteční v pátek a sobotu večer.

Nová škola v Poděbradech bude mít více tříd? Možná, díky volnějším normám

22. 9. 2023 | V ideálním případě už za dva roky chtějí na poděbradském Žižkově začít stavět úplně novou školu pro žáky od 1. do 9. třídy. Vedení města už uzavřelo architektonickou smlouvu na dílo. Samotná podoba školy však možná ještě dozná určitých změn. Podle starosty Romana Schulze (ODS) k lepšímu.

Na Noci literatury četli Igor Chmela i Regina Řandová. Na nádraží přišly davy

21. 9. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Spisovatel Jaroslav Rudiš v motoráčku u třetího nástupiště. Herec Igor Chmela v bývalé úschovně zavazadel. Herečky Anna Kameníková v bývalé čekárně pro cestující a Regina Řandová v zasedací místnosti Správy železnic. A další herečka Milena Steinmasslová v prostoru kavárny a pekárny Stanice.

Parní vlak přiveze do Městce Králové rodáka, který se proslavil ve stínu pyramid

21. 9. 2023 | /FOTO/ Osobní vlaky po trati z Městce Králové do Křince nejezdí od poloviny loňského prosince. Se vší slávou by ale měl trať, která nedávno oslavila 140 let od zahájení provozu, už tento týden oprášit parní vlak.

Za Eliškou už pokládají dlažbu. Nové náměstíčko začíná mít jasné obrysy

20. 9. 2023 | /VIDEO, FOTO/ Zajímavé stavební úpravy čekají v nejbližší době prostor mezi parkovištěm pod Eliškou a obytnými domy. Po dokončení izolací už vzniká na místě nový povrch. Následně se začnou budovat prvky, které prostor promění v relaxační náměstíčko.

Socha krále Jiřího na poděbradském náměstí se stane národní kulturní památkou

20. 9. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/Jezdecká socha krále Jiřího z Poděbrad od Bohuslava Schnircha zdobící centrální poděbradské náměstí se stane národní kulturní památkou. Oznámilo to ministerstvo kultury. Bude to teprve druhá taková památka ve městě. Tou první je hydroelektrárna, která jí byla prohlášena před šesti lety.

Dobroty i malování na obličej. Nymburské sídliště ožilo Sousedskou slavností

19. 9. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/  Na chvíli si sednout, popovídat si, ochutnat dobroty k jídlu i pití, užít si zábavu s dětmi, poslechnout si hudbu či poezii a případně něco hezkého si koupit a odnést domů. To je v kostce náplň Sousedské slavnosti, kterou v neděli odpoledne pořádal na nymburském sídlišti hned vedle hřiště Nezlobiště Petr Procházka. 

Věž s vyhlídkou je zavřená kvůli shnilým trámům. Přijďte pomoci na koncert

18. 9. 2023 | Před dvěma lety o posvícení byla poprvé přístupná veřejnosti. Přesně po dvou letech však byla z bezpečnostních důvodů pro návštěvníky uzavřena a chystá se rekonstrukce. Řeč je o vyhlídkové věži na nymburském kostele svatého Jiljí. V něm se v úterý uskuteční benefiční koncert, který má přispět na opravu nejen trámů a v zásadě tak pomoci jejímu opětovnému otevření. Vystoupí i zpěvák Jakub Smolík.

Kolik stojí burčák v Nymburce? Zdražil jen málo, litr vyjde do stovky

18. 9. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Cena burčáku oproti loňsku nijak výrazně nevyskočila. Nymburský deník zjišťoval cenu a zájem o oblíbený nápoj v Nymburce jak v mobilních stáncích na náměstí, tak v kamenných prodejnách, tedy vinotékách. Pet lahev stáčeného burčáku o objemu litr a půl koupí zákazníci v relaci mezi 140 a 150 korunami.

Nymburk i Poděbrady shánějí vánoční strom. Do Štědrého dne zbývá 100 dnů

16. 9. 2023 | Do Vánoc zbývá 100 dnů. Cedulka s tímto nápisem, na které se každým dnem číslo zmenšovalo, se vždy touto dobou objevila za výlohou prodejny na rohu nymburského náměstí. Informace o blížících se Vánocích v dřívějším hračkářství, dnešní pizzerii, část místních výrazně popuzovala. Části lidí však připomínala, že i když jsou teplotně ještě letní dny, nejkrásnější svátky roku a s nimi i jeho závěr, se nezadržitelně blíží. ...

Nové osvětlení kaple vedle Hálkova divadla dokáže vytvářet magickou atmosféru

15. 9. 2023 | /FOTO/ Kaple svatého Jana Nepomuckého vedle Hálkova divadla v Nymburce má nové interiérové osvětlení. To dokáže kouzlit se světly podle potřeby jednotlivých akcí. Akcí v kapli by mohlo v brzké době přibývat, její prostory by měly být do budoucna jedním z kulturních center města.

Řidiče čekají v Nymburce další objížďky. Už od pondělí se zavřou další ulice

15. 9. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Řidiče v Nymburce čekají v příštích týdnech a měsících další komplikace. Chystají se uzavírky dalších ulic, případně jejich částí. Omezení s objízdnými trasami se boudou týkat jak obyvatel sídliště, tak i těch bydlících v sousedství tepny města – Boleslavské třídy.

Najdete se na snímcích? V Nymburce vyrazily stovky lidí na Běh proti demenci

14. 9. 2023 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Historicky první ročník Běhu proti demenci se uskutečnil ve středu odpoledne v Nymburce. Start i cíl byl v parku pod hradbami. K velké radosti pořadatelů z Městské knihovny Nymburk a spolku Dementia dorazily stovky lidí včetně čestného hosta, startéra a nakonec také běžce, trojnásobného mistra světa v rychlostní kanoistice Martina Fuksy.

Řidiči ze silnice před mostem nezahnou na parkoviště pod Eliškou. Do půlky října

13. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Další dopravní omezení kvůli výměně plynového potrubí začala před kamenným mostem ve směru od náměstí. Řidiči aktuálně neodbočí vpravo na využívané parkoviště pod Eliškou.

Poděbradský kulturní dům by mohl vzniknout na kolonádě. Město jedná s lázněmi

13. 9. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Potřeba velkého kulturního domu pro město a jeho obyvatele, to je téma, které řeší už několikáté vedení Poděbrad. Nyní má v gesci tento úkol místostarosta Ladislav Langr. Ten jedná se zástupci Lázní Poděbrady o možné velké rošádě majetku.Zpravodajství NymburkDnes.cz

V domech nejen kradl, ale také sledoval spící lidi. Policie ho po letech dopadla

Detektivové po tříletém intenzivním pátrání dopadli muže, který se několik let nepozorovaně vloupával do rodinných domů, ve kterých v tu dobu spali lidé. Jediné, co po něm zůstávalo, byly kamerové záznamy. ...

ČSÚ: Nové obecní volby se v sobotu konaly v deseti obcích

Voliči v deseti obcích na území šesti krajů v sobotu rozhodli o novém složení obecních zastupitelstev. Počet zastupitelů zde klesl pod zákonem stanove ...

V úterý 19. září se v Nymburce představí na dvě desítky zaměstnavatelů

Téměř dvacítka regionálních zaměstnavatelů nabídne zájemcům volná pracovní místa na Burze práce, kterou společně pořádají Úřad práce ČR, Krajská hospo ...

Na mostu u Choťánek na Nymbursku se pracovalo v noci

Práce na rekonstruovaném mostu s evidenčním číslem 32-001e na silnici I/32 u Choťánek na Nymbursku se tentokrát přesunuly do nočních hodin. Důvodem by ...

Středočeský kraj zajistí školní stravování pro více než tisíc pět set dětí

Středočeský kraj se i v tomto školním roce zapojí do projektu "Obědy do škol". Cílem projektu, který zastřešuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, ...Středa 27.9.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes