NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

OBRAZEM: Z nymburských ulic mizí vánoční výzdoba, pryč je i strom

18. 1. 2022 | Odstraňování vánoční výzdoby z nymburských ulic i odstrojení a zlikvidování vánočního stromu z náměstí jsou jasným znamením, že uplynulé sváteční období je nenávratně pryč.

Nymburská nemocnice se chystá na omikronovou vlnu, otevírá nová testovací místa

18. 1. 2022 | Odborníci předpokládají pro příští týdny nákazu variantou omikron v řádech desítek tisíc lidí denně. Nymburská nemocnice na to reaguje a otevírá testovací místa v dalších městech. Podobně jako loni na jaře se tak mohou lidé testovat i v Lysé nad Labem a Milovicích. Soukromá laboratoř pak otevřela nové odběrové místo v Poděbradech naproti nádraží.

OBRAZEM: Stoletá Jiřina Psotová slavila narozeniny. V mládí ráda chodila tančit

17. 1. 2022 | Úctyhodné 100. narozeniny oslavila paní Jiřina Psotová z Opolan, která v této vesnici bydlela s rodinou vlastně po celý život. A velká oslava se konala v sobotu 15. ledna v místní Obecní restauraci. Paní Jiřina má nyní omezené pohybové možnosti, ale jinak se krásného jubilea dožila v plné duševní svěžesti. Ostatně její příjezd byl ze strany příbuzných doprovázen dlouhým potleskem.

FOTO: V neděli naposledy! Vánoční atmosféra z centra Nymburka od pondělí mizí

16. 1. 2022 | Prodlouženou atmosféru Vánoc, večerních světýlek a rozzářeného vánočního stromu si mohou v neděli 16. ledna užít v Nymburce naposledy. Od pondělí začne vánoční výzdoba mizet, stejně jako světelné fotopointy na náměstí a u hradeb.

OBRAZEM: Zaplněný zimák! O veřejné bruslení je v Nymburce obrovský zájem

15. 1. 2022 | I po novém roce nabízí nymburský zimní stadion možnost veřejného bruslení. V době, kdy se venku na nezamrzlých rybnících, řekách či potocích bruslit nedá, je o tento druh pohybového relaxu obrovský zájem.

Výherce televize Jan Pácal: Už ani nepamatuji, jak dlouho Deník předplácíme

15. 1. 2022 | V předplatitelské soutěži se usmálo štěstí na Jana Pácala z Nymburka. Vyhrál chytrý televizor v hodnotě 10 tisíc korun, který mu udělal radost doslova pár hodin před Štědrým dnem.

PODÍVEJTE SE: Holubi, králíci i kohouti. V Lysé začala výstava Náš chovatel

14. 1. 2022 | První letošní výstavou v areálu lyského výstaviště se stal šestnáctý ročník výstavy Náš chovatel. Tradičně na ni míří chovatelé holubů a králíků. „Příchozí si mohou prohlédnout více než tisíc holubů a více než 500 králíků,“ vyčíslují počet vystavených zvířat pořadatelé.

Města v Polabí založila komunální družstvo. Kvůli lepším cenám za odpad

14. 1. 2022 | To, co vedení poděbradské radnice avizovalo už před koncem loňského roku, se nyní stalo skuteční. Vzniklo Polabské komunální družstvo, které tvoří Nymburk, Poděbrady, Český Brod, Pečky, Poříčany a Radim.

Tři samice praturů odjely z Milovic na Plzeňsko

13. 1. 2022 | Dvě dospělé samice praturů a jedna odrostlá mladá samička odjely ve čtvrtek z rezervace velkých kopytníků v Milovicích do nedávno založené rezervace u Nýřan na Plzeňsku. Doplnily tam skupinu divokých koní, která nýřanskou rezervaci osídlila na začátku loňského prosince.

OBRAZEM: V poděbradské Oboře kácí stromy. Jen ty nebezpečné

13. 1. 2022 | Poděbradská Obora prochází od loňského roku zásadními úpravami. Aktuálně došlo i na pokácení nebezpečného stromu, který hrozil zřícením podél silnice mezi Klukem a restaurací Obora. „Šlo o vysoce nebezpečný a havarijní topol, který dle vyjádření pracovníka odboru životního prostředí mohl kdykoliv svým pádem či rozlomením koruny ohrozit životy kolemjdoucích,“ uvedl zastupitel a zahradník Jaroslav Štěpán. ...

Devadesátky byly nekompromisní, říká investigativní novinář Jaroslav Kmenta

13. 1. 2022 | /ROZHOVOR/ František Mrázek, Antonín Běla a další postavy podsvětí z konce 90. let minulého století. I o nich vypráví nový český seriál Devadesátky, který v neděli začala vysílat Česká televize. Stejné téma zpracovává i šestidílný dokumentární seriál Polosvět, který se na obrazovkách objeví poprvé ve čtvrtek na ČT2. Spoluautorem námětu i scénáře je investigativní novinář Jaroslav Kmenta z Nymburka, který se dění v prostředí organizovaného zločinu věnuje dlouhodobě. ...

OBRAZEM: Nízkoprahový klub v Jankovicích pomůže dětem nejen ze sídlišť

11. 1. 2022 | Děti a mládež z neúplných či problémových rodin mají nové útočiště. Našli jej v Jankovicích v Sadové ulici, kde byl otevřen nízkoprahový N klub. „Děti tak nemusí trávit volný čas pouze na ulici. Zázemí, radu, pomoc i motivaci najdou v N klubu,“ konstatovala mluvčí radnice Olga Vendlová.

Kam s vánočními stromky? V Nymburce stojí na sídlišti tradiční valník

11. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Právě v tyto dny mizí z domácností vánoční atmosféra a s ní i výzdoba včetně vánočních stromků. Ty pak často končí na místech, která k tomu určená nejsou. V minulosti byly zaznamenány i případy, kdy rodina odstrojený stromek vyhodila z okna paneláku a o jeho osud se víc nestarala. Postupovat správně při nakládání s vánočními stromky přitom není nijak složité.

FOTO: Maminky mají nově v nymburské porodnici samooblužný stravovací koutek

10. 1. 2022 | V rámci zlepšení služeb pro maminky nabízí nově v nymburské porodnici samooblužný stravovací koutek. Maminka po porodu si tak může kdykoliv ohřát stravu, uvařit si celozrnnou kaši, či doplnit tekutiny kojícím nebo fenyklovým čajem.

Popálené káně i pokousaný strakapoud. Zvířecí záchranáři ošetřují těžké úrazy

9. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Klidný začátek nového roku si rozhodně neužívají zvířecí záchranáři. V jejich stanicích je velmi rušno. Hned 1. ledna přijali sedm zraněných zvířat, například labuť s rozdrcenou nohou, která se léčí v Huslíku u Poděbrad. Záchranáři přitom stále nemají jistotu, že jim v průběhu roku nedojdou peníze a o zraněná zvířata se nebude mít kdo a za co postarat.

Vánoční stromy i další výzdoba zůstanou v Nymburce svítit až do příští neděle

8. 1. 2022 | S likvidací vánoční výzdoby ve městech se většinou začíná po Třech králích. V Nymburce to však stejně jako loni neplatí. Vedení radnice oznámilo, že sváteční atmosféru nejen v centru města zachová delší dobu, až do neděle 16. ledna.

Nové testovací centrum otevírá v Milovicích

7. 1. 2022 | Nemocnice Nymburk reaguje na aktuální situaci a zvýšenou potřebu testování. Nově otevírá odběrové centrum PCR a antigenního testování v Milovicích. Testovat se bude na adrese Lékařský dům Balonka, ulice Dukelská 347, Milovice.

K opuštěným kočkám putovalo plné auto dobrot i hraček od nymburských dárců

7. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Vánoční sbírka pro kočičí depozit Catky v Poděbradech měla výraznou odezvu. Pod vánoční stromek ve vestibulu nymburské radnice nosili dárci jak pytle s krmením, tak dárky v podobě hraček a škrabadel, ale třeba i potřebné deky.

Chátrající doky v Nymburce se mají proměnit na domov seniorů a veřejný park

7. 1. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Po nedávném oznámení soukromého investora, že chystá stavbu domova pro seniory na výjezdu z Nymburka do Kamenného Zboží, se objevila zpráva o záměru vybudovat další podobné zařízení na místě chátrajících doků v Drahelicích. V lokalitě má vzniknout i park plný zeleně.

PODÍVEJTE SE: V Poděbradech naproti nádraží vzniklo nové testovací místo

6. 1. 2022 | Ve čtvrtek zahájilo provoz nové testovací místo na covid-19. Buňka je umístěna na kraji lázeňského parku naproti vchodu na nádraží v Poděbradech. Otevřeno má denně od pondělí do neděle od 8 do 18 hodin. Přijímá všechny zájemce včetně neregistrovaných.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
14:13:15 | 19.01.2022Zpravodajství NymburkDnes.cz

Nymburk vloni přispěl na 76 kastrací koček a kocourů, letos program pokračuje

Kočičí obyvatelé k Nymburku patří, odkazuje na ně i dřevěné posezení na břehu Labe nebo název místní restaurace. Město pro ně již třikrát uspořádalo sbírku a i letos nadílka putovala do nedalekého útulku CATKY. Právě kvůli smutným osudům mnoha ...

Omikron zvyšuje ve Středočeském kraji počty nakažených. Situace v nemocnicích je však stabilní

Výrazný nárůst pozitivně testovaných na COVID-19 dokládá, že převážila varianta omikron. Aktuální situaci projednal Krizový štáb Středočeského kraje v ...

SZÚ: Potvrzené reinfekce covidem-19 přesáhly na konci roku dvanáct tisíc případů

Z průběžné analýzy dat vyplývá, že v České republice od začátku pandemie do konce prosince 2021 evidujeme celkem 12 207 potvrzených opakovaných sympto ...

V Kralupech hořel panelový dům. Hasiči zachránili 25 osob

V sobotu 15. ledna v 18.27 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru v sedmipatrovém panelovém d ...

Nelegální migrace v ČR stoupá, policie zadržela vloni přes 11 tisíc osob

V období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021 bylo zjištěno celkem 11 170 osob při nelegální migraci na území České republiky. V porovnání s rokem 2020 došlo ...Středa 19.1.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.