NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Nymburská nemocnice svolává na pomoc zdravotníky v záloze

23. 10. 2020 | Kritická situace se stavem personálu způsobila, že vedení nymburské nemocnice žádá všechny zdravotníky, kteří by v současné situaci mohli pomoci, aby se jí přihlásili. „Nechceme omezovat péči poskytovanou našim pacientům, a proto hledáme kolegyně a kolegy, kteří posílí v covidové době naše provozy,“ uvedla mluvčí nemocnice Barbora Jánská.

Porucha zastavila vlaky mezi Nymburkem a Poděbrady

23. 10. 2020 | Kvůli poruše trakčního vedení ve stanici Nymburk hl. n. nejezdiy vlaky mezi Nymburkem a Poděbrady. Přerušen byl také provoz regionálních vlaků ve směru Veleliby a Poříčany, informoval PID. 

Zásadní projekty Nymburk představí na svých stránkách

23. 10. 2020 | První etapa revitalizace jankovického sídliště a stavba nové lávky přes Labe. To jsou první dva zásadní projekty, které město představuje a podrobně popisuje v nové rubrice na svých webových stránkách. V budoucnu mají přibýt i další. Cílem je podrobněji informovat místní o zásadních projektech, které se ve městě staví či jinak probíhají.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Karanténa zavřela lyský odbor dopravy

23. 10. 2020 | Z důvodu vyhlášení karantény je odbor dopravy lyské radnice pro veřejnost do 30. října uzavřen. Podání je možné činit elektronicky, nebo prostřednictvím označené schránky před budovou Městského úřadu, popřípadě na podatelně radnice v úředních hodinách, které jsou nyní v pondělí od 7 do 12 hodin a ve středu od 13 do 18 hodin.

Seniorům jsou v Nymburce připraveni pomoci charita i skauti

23. 10. 2020 | Farní charita Nymburk a tři skautská střediska. To jsou organizace, které ve spolupráci s radnicí nabízí okamžitě pomoc seniorům například se zajištěním nákupů nebo vyzvednutím léků. Pomoc při vyhlášeném omezení pohybu nabízejí i další radnice a dobrovolníci.

OBRAZEM: V Žehuni se koná tradiční výlov. Sumci a velcí kapři na talíři neskončí

22. 10. 2020 | Výlov Žehuňského rybníka letos pořádá společnost Rybářství Chlumec nad Cidlinou 21. až 23. října. Mezi vylovenými rybami nechybí ani sumci a mimořádně velcí kapři. Tito krasavci však na vánočních stolech neskončí, jak Deníku prozradili místní rybáři, po skončení výlovu se vrátí zpět do svého rybníka. Akci jsme ve čtvrtek odpoledne navštívili s redakčním objektivem.

OBRAZEM: Farmářské trhy v Nymburce pokračují

22. 10. 2020 | Rozdíl mezi jarními a současnými omezeními je patrný i v tom, že ve většině měst na Nymbursku, kde se konají pravidelně farmářské trhy, i tento týden pokračují. Výjimkou jsou Poděbrady, kde trhy pořádá jiná společnost, než v dalších městech regionu.

Starostka Loučeně: Infekce se šířila i na pohřbu

22. 10. 2020 | Podle oficiálních dat, která zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, má několik obcí na Nymbursku v kolonce pozitivně testovaných nulu. Naopak jsou místa, kde je poměr pozitivně testovaných v přepočtu na 100 tisíc relativně vysoký.

Na odběr chodí v Nymburce třikrát více lidí než před týdnem

21. 10. 2020 | Po týdnu fungování odběrového místa v Nymburce se jeho kapacita navýšila trojnásobně. Konkrétně to znamená, že pokud v první den dorazilo na stěr 34 lidí, v posledních dnech zvládnout odebrat vzorky přibližně stovce lidí. Celkem bylo do úterý odebráno 516 vzorků. Kolik z nich bylo pozitivních, se však zjistit nedá. „Výsledky nevidíme. Přijdou testovaným lidem a pak tomu, kdo vypisuje žádanku. To znamená praktickému lékaři nebo hygieně,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Barbora Jánská. ...

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: U Milovic je až do poloviny ledna zakázán vstup do lesů

21. 10. 2020 | Časté pády stromů a větví a těžba dřeva. To jsou hlavní důvody, proč Vojenský lesní úřad vydal rozhodnutí o zákazu vstupu do lesů spravovaných Lesním hospodářským celkem Lipník. Což jsou lesy v okolí Milovic, zejména v bývalém vojenském prostoru. Zákaz platí od pondělí 19. října až do 18. ledna a je zdůvodněn obavou o životy a zdraví případných návštěvníků lesů.

Nymburská nemocnice shání krev, kde se dá, městecká ji kupuje u sousedů

21. 10. 2020 | Na Nymbursku není žádná transfuzní stanice, a tak musí nemocnice v Nymburce i Městci Králové nakupovat krev z jiných regionů. V nymburské nemocnici není sice situace dramatická, někdy je ale složitější krev sehnat. Poté je uskladněna v místní krevní bance.

Přívoz začal opět jezdit přes Labe

20. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Po téměř týdenní výluce se na Labe vrací přívoz a s ním loď Mojmír. Znovu začal oblíbený způsob dopravy fungovat v úterý 20. října v sedm ráno. Provoz byl obnoven poté, co jej minulou středu přerušily deště a s nimi se zvedající hladina Labe.

Malá hrdlička vypadla z hnízda pokáceného stromu

20. 10. 2020 | Není úplně typické, aby se právě v podzimním čase starali v Záchranné stanici pro handicapované živočichy na Huslíku u Poděbrad o řadu mláďat. Bohužel letos tomu tak je. Nedávno jsme informovali o kojení kolouška jelena, jehož lidé našli zapleteného a vysíleného v plotě. Aktuální přírůstek souvisí s lidskou činností.

Nový útulek má být chatovou osadou pro psy

20. 10. 2020 | /VIZUALIZACE, FOTO/ Poděbradský útulek pro psy čekají zásadní změny. V těchto dnech se měla uskutečnit veřejná prezentace jeho nové podoby, koronavirová krize však akci zrušila, a tak vedení radnice představilo návrhy včetně vizualizace alespoň virtuálně. Místo klasického prostoru s klecemi architekti hovoří o vzniku chatové osady pro psy. Doplnit ji má zoo koutek.

Na Jiráskově stezce vybudovali dvě nová sezení

19. 10. 2020 | Místní okrašlovací spolek ve spolupráci s dalšími dobrovolníky pokračuje ve vylepšování Jiráskovy stezky na kraji Městce Králové. Po řadě brigád věnovaných úklidu či vysazování nových stromů přišlo tento víkend na řadu vybudování dvou příjemných posezení.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Nymbursku?

19. 10. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jakého města či obce vám snímky přinášíme dnes?

Nymbursko překročilo tisícovku nakažených

19. 10. 2020 | Pakliže čísla před víkendem se v našem regionu blížila k tisícovce nakažených koronavirem, pondělní statistiky tuto hranici výrazně překonaly. K prvnímu dni nového týdne eviduje Krajská hygienická stanice na Nymbursku 1 160 nakažených.

Druhý kruhový objezd u bazénu v Nymburce se bude stavět až na jaře příštího roku

19. 10. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Překvapivé řešení kolem stavby dvou kruhových objezdů v Nymburce se objevilo ve vyjádření Filipa Kosteleckého, jednatele firmy MaGe, která stavbu provádí. Na videu zveřejněném na stránkách města okomentoval aktuální situaci.

PŘED 10 LETY: V nymburském Depu pokřtili Hektora ze 60. let

18. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Nymburské Depo zažilo v říjnu roku 2010 svůj velký svátek. V Kruhové rotundě tady pokřtili zrenovovanou lokomotivu, která vyjela na trať v roce 1965.

Mezi Nymburkem a Poděbrady zruší dva železniční přejezdy

18. 10. 2020 | Správa železnic chystá úplné zrušení dvou železničních přejezdů na trase mezi Nymburkem a Poděbrady. Jedná se však o minimálně využívaná místa. Prvním přejezdem je ten v polích u Poděbradky. Druhý je pak lesním přejezdem v Babíně o pár set metrů dál. S jejich zrušením vyslovili souhlas poděbradští radní.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
04:12:24 | 24.10.2020Zpravodajství NymburkDnes.cz

Vyléčení pacienti z covidu-19 můžou pomoci darováním krevní plazmy, nemocnice hledají dárce

V průběhu infekce covid-19 se v těle nemocného vytvářejí specifické protilátky proti viru, který je původcem nemoci (SARS-CoV-2). Tyto protilátky v krvi vyléčené osoby přetrvávají delší dobu po uzdravení. Podání plazmy odebrané osobě, která ...

Bertíci se vrací do Středočeského kraje. Můžete pomoci dětem z dětských domovů

Od čtvrtka 22. října startuje ve všech hypermarketech a vybraných supermarketech Albert další ročník úspěšného charitativního programu Bertík pomáhá. ...

Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Linka seniorů, organizace Elpida, opět spojuje své síly s organizací Junák - český skaut. Pracovníci Linky budou telefonicky na čísle 800 200 007 přij ...

Vláda uzavřela maloobchod a služby. Omezila pohyb na nákup a cesty do práce

Od čtvrtka 22. 10. 2020 vstoupí na území České republiky v platnost další, přísnější preventivní opatření proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. Na zákla ...

Roušky budou povinné od středy venku v obcích i v automobilech

Vláda se na pondělním jednání také zabývala několika úpravami krizových a mimořádných opatření. Od středy si lidé budou muset nasadit roušky i v autom ...Sobota 24.10.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.