NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Poděbrady plánují opravu lávky, solární panely na zimní stadion a dostavbu školy

31. 1. 2023 | Podle výše nákladů budou pro Poděbrady v letošním roce klíčové tři projekty. Letní dostavba základní školy Václava Havla, instalace solárních panelů na budovu zimního stadionu a oprava lávky u zdymadla.

Foto: Divoká kachna visela mrtvá na veřejné lampě. Jak zemřela, není jasné

30. 1. 2023 | Velmi zvláštní pohled se v pondělí 30. ledna ráno naskytl tomu, kdo zvedl oči k lampě veřejného osvětlení na krajské silnici procházející Přerovem nad Labem. Ze svítidla směrem k zemi visela mrtvá kachna divoká. Jakým způsobem uhynula a jak se na místě zaklínila, nebylo na první pohled jasné.

Je rozhodnuto: Nymbursko si za svého prezidenta zvolilo generála Petra Pavla

28. 1. 2023 | Po sečtení výsledků druhého kola je jasné, že také voliči z Nymburska dali většinově přednost Petru Pavlovi před Andrejem Babišem. Vyhrál generál ve výslužbě výsledkem 61:39. „Jsem moc ráda, konečně budeme mít slušného prezidenta,“ řekla Jaroslava Kořínková, provozovatelka Hudebního klubu Mlejn v Nymburce, kde příznivci nového prezidenta sledovali sčítání hlasů a ve chvíli, kdy byl výsledek jasný, začali slavit. ...

Foto: Volby se v Dobšicích prolnuly s masopustem. Účastníci volili v maskách

28. 1. 2023 | Začátek masopustního období se slaví ve stejné době, kdy se ve druhém kole volí prezident. K netypické situaci tak došlo v Dobšicích na Nymbursku, kde některé maškarní postavy ještě před tím, než se vydaly na tradiční průvod obcí, stihly v maskách odvolit.

V Nymburce přišla odvolit téměř polovina voličů. Více než v prvním kole

27. 1. 2023 | Sečtení počtu dorazivších voličů k páteční osmé hodině večer potvrzuje fakt, že přišlo volit více voličů než v kole prvním. Někteří členové volebních komisí v Nymburce si toho všimli už při otevření ve 14 hodin, kdy u volebních místností stály fronty. Večerní čísla ukazují zhruba o pět procent vyšší účast než před dvěma týdny.

Foto: Nával voličů. Na úvod přišlo víc lidí než v prvním kole, tvrdí komisaři

27. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Už deset minut před druhou odpolední postávalo před volební místností v nymburské části Drahelice kolem patnácti lidí. Další seděli v autech zaparkovaných poblíž autosalonu, který se znovu proměnil ve volební místnost pro okrsek číslo 15.

Obrazem: Nové výběhy a voliéry, přednáškový sál. Zvířecí stanice na Huslíku

26. 1. 2023 | Posunout péči o zraněná zvířata a ekologické vzdělávání dětí i dospělých o krok dál. To je cílem projektu rozšíření Záchranné stanice a Ekoncentra na Huslíku, které sídlí v bývalé Klicperově Hájence nedaleko soutoku Labe a Cidliny u Poděbrad.

Zimní stadion má jedna firma opravit i provozovat. Rok může být led na Vesláku

26. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Vysoutěžit jednu firmu, která zajistí projekční práce i následnou zásadní rekonstrukci stadionu. Po opravách pak bude tatáž společnost zimní stadion i provozovat, vlastníkem však zůstane město. Takový je v kostce plán vedení radnice do nejbližších let s nymburským zimním stadionem. V ideálním případě bude ještě letos vysoutěžena firma, dotaženy „papírové“ přípravy rekonstrukce a opravy začnou v příštím roce. ...

Obrazem: Podívejte se, jak dokázali zvířecí ošetřovatelé vykurýrovat ježka

25. 1. 2023 | Nejčastějšími zimními pacienty Záchranné stanice na Huslíku jsou ježci. Jednoho takového přijali před půlkou prosince. Ježek západní byl vysílený a především jej trápil rozsáhlý svrab.

Nastal čas masopustů. První bude už tuto sobotu, největší pak v Nymburce

25. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Začíná období bujarých masopustů. Tradice maškarních rejů, průvodů a neřízeného veselí, při němž starosta odevzdává na den nadvládu nad děním ve městě či obci do rukou bavících se figur.

Základní školy v Nymburce i Poděbradech čekají dostavby. Aby se vešlo víc žáků

24. 1. 2023 | /FOTO/ Nedostatek míst ve školách pro děti se stává citelným problémem i pro Nymbursko. Vedení dvou největších měst plánují nejen stavby úplně nových škol, ale také rozšíření pomocí stavebních úprav těch stávajících. Aktuální plány nové nástavby se v Nymburce týkají největší místní základní školy, tedy sídlištní Letců R.A.F. V sousedních Poděbradech plánují už během letních prázdnin provést přístavbu na Základní škole Václava Havla. ...

Další unikát. Největší orel Evropy se začal objevovat v milovické rezervaci

23. 1. 2023 | /FOTO/ Orel mořský, největší dravec Česka a největší orel Evropy, se začal pravidelně objevovat v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Na výskyt výjimečně velkého dravce nejdříve upozorňovali návštěvníci rezervace. Že jde o orla mořského určili jako první dokumentaristé, kteří v rezervaci natáčejí snímek o tamní přírodě.

V Poděbradech za pomoci jeřábu budují přístaviště pro malé lodě

23. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Část levobřežní cyklostezky mezi plavební komorou a silničním mostem v Poděbradech je uzavřena. Důvodem je stavba přístaviště. Na levém břehu vzniká kotviště pro malé rekreační lodě a momentálně na místě pracuje četa dělníků i za pomoci jeřábu umístěného na nákladní lodi.

Věhlas porodnice roste. V Nymburce se loni narodilo nejvíc miminek od 70. let

22. 1. 2023 | V Nymburce loni přišlo na svět celkem 836 dětí při 834 porodech. Je to nejvyšší počet od roků 1974 a 1975, kdy se rodily silné ročníky dnešních čtyřicátníků přezdívaných Husákovy děti. Boom miminek není celokrajskou nebo republikovou záležitostí. V okolních porodnicích počty porodů loni klesaly. Co tedy stojí za takovým nárůstem v nymburské porodnici?

Obrazem: Bytosti z jiného světa provedly děti pohádkovým lesem

21. 1. 2023 | Cesta pohádkovým lesem byla u nymburského hotelu Ostrov připravena v sobotu 21. ledna. Na děti čekala stanoviště  s pohádkovými bytostmi včetně skřítka Mecháčka, Hastrmánka nebo víly Peřejky. Začátek akce jsme navštívili s redakčním objektivem.

V Jíkvi otevírají po 20 letech školku. Kvůli opravě budovy si vzala obec úvěr

21. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Podle vedení obce Jíkev historická událost se odehrála v sobotu dopoledne, kdy došlo ke slavnostnímu otevření opravené obecní budovy. V ní bude v prvním patře sídlit školka, která v obci 20 let chyběla. Do přízemí se přestěhuje obecní úřad a své prostory najde i knihovna. Kvůli opravě budovy si obec musela vzít patnáctimilionový úvěr.

Poplatek za psa lze zaplatit i přes Portál občana

21. 1. 2023 | Poplatek za psa v Nymburce lze nově zaplatit i přes Portál občana. Nadále však platí také možnost zaplacení na pokladně městského úřadu. Splatnost poplatku je každoročně k 30. dubnu. I když majitel psa či více zvířat zaplatí poplatek elektronicky, stejně musí fyzicky na radnici.

Portrét prezidenta se do tříd nevrátí. Do škol patří spíš Komenský, říká ředitel

20. 1. 2023 | /ANKETA/ Portréty nově zvoleného prezidenta žáci a studenti v třídách neuvidí. Shodují se na tom oslovení ředitelé škol z Nymburska. Ve většině z nich nevisel portrét dosluhujícího prezidenta ani do nynějška a ředitelé z různých důvodů nechystají umístění portrétů toho nového.

„Za Babiše jsem se měl dobře, vy ne?“ Ve Vrátnu volily dvě třetiny expremiéra

19. 1. 2023 | /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ Výsledky prvního kola prezidentských voleb ve Vrátnu ukázaly, že bývalý premiér Andrej Babiš má právě tady největší procentuální podporu svých voličů v širokém regionu. Řečí čísel to znamená, že právě v této vísce získal 64,7 procenta hlasů. Zatímco druhý v pořadí Petr Pavel jen 17,64 procenta.

V nemocnici se mohou pacienti i návštěvy orientovat lépe díky novým ukazatelům

19. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Nymbuská nemocnice se poslední měsíce doslova proměňuje před očima. Po zbourání starých a nevyužitých budov vzniklo v areálu téměř náměstí, z nějž je parkoviště, které je před dokončením. Celý prostor tak nyní návštěvníci i pacienti vnímají úplně jinak.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
14:11:55 | 31.01.2023Zpravodajství NymburkDnes.cz

Město Nymburk chystá rekonstrukci zimního stadionu

Město připravuje na základě rozhodnutí zastupitelstva rekonstrukci zimního stadionu, který v loňském roce převzalo do vlastnictví. Zároveň se zavázalo k rekonstrukci chátrajícího objektu. Radní zvolili financování a realizaci formou PPP ...

Od 20. ledna mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

Ode dneška do 21. února 2023 mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky 2022. Hlasování o Cenu veřejnosti je spuštěno na web ...

Středočeský kraj bude na olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji reprezentovat 88 sportovců

V neděli 22. ledna 2023 začíná 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, který se bude konat v Královéhradeckém kraji. Středočeský kraj bude reprezentovat ...

Na střední do středních Čech! Kraj nabízí zájemcům o studium výběr z téměř 130 oborů

Začátek roku patří v mnoha rodinách debatám o volbě střední školy. Středočeský kraj nabízí dlouhodobě na svém území rozsáhlou nabídku zajímavých oborů ...

Středočeský kraj rozdělí v letošním roce 2,7 miliardy korun na poskytování sociálních služeb

Pro letošní rok rozdělí Středočeský kraj 2,7 miliardy korun mezi 551 sociálních služeb. Je to o 293 milionů korun více než v loňském roce. Částka je f ...Úterý 31.1.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes