NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Nymburský deník - zprávy

Z regionu

Nymburský deník - zprávy Zdroj: Nymburský deník - zprávy |

Policisté pátrali po dívce z Milovic, našla se v pořádku

24. 6. 2022 | Policie vypátrala 10letou dívku, která se nevrátila domů ze školy. Našla se v pořádku v Milovicích.

Zastupitelé rozhodli: Gottwald a Stalin už nejsou čestnými občany Poděbrad

24. 6. 2022 | Komunističtí vrazi Josif Vissarionovič Stalin a Klement Gottwald už oficiálně nejsou čestnými občany Poděbrad. Na svém posledním zasedání to schválili zastupitelé.

V Nymburce vyroste druhý Lidl. Na severu města je v plánu osm dalších prodejen

23. 6. 2022 | Nová obchodní zóna vznikne v severní části Nymburka při výjezdu na Všechlapy a Bobnice. Je to výsledek prodeje pozemků města investorovi u severní průmyslové zóny. Transakci schválili zastupitelé.

Komunální volby: Kdo chce být starostou Nymburka? Známe šestici favoritů

23. 6. 2022 | Téměř přesně za čtvrt roku se konají letošní komunální volby. Přinášíme seznam těch, kteří se pokusí na čtyři roky stanout v čele Nymburka na postu starosty, případně starostky.

VIDEO: Děti na Vesláku zkouší florbal i dračí loď. Podívejte se, jak jim to jde

22. 6. 2022 | Sportovní týden pro nymburské děti připravili organizátoři na nymburském Vesláku. Ve středu dorazili šesťáci ze všech základních škol ve městě a v příjemném letním počasí si vyzkoušeli dovednostní disciplíny a soutěže typu hod na kruh zavěšený na brance, společný běh ve trojici či štafetové skákání z místa do dálky.

PODÍVEJTE SE: Odsouzení vytvořili unikátní model věznice ze 370 metrů špejlí

21. 6. 2022 | O tom, že mezi odsouzenými vězni v Jiřicích jsou zruční a šikovní muži, svědčí čerstvě dokončený model areálu věznice. Za několik měsíců dokázali s podporou vedení věznice a vychovatelů postavit nasvícenou maketu, která by byla chloubou jakékoli mezinárodní výstavy týkající se tvorby ze špejlí.

FOTO: Bleší a vinný trh pod širým nebem přitáhl na Špičku v Nymburce stovky lidí

20. 6. 2022 | Špička v Nymburce patřila v sobotu 18. června nejen hledačům půdních pokladů, ale všem, kteří rádi vdechnou nový život věcem, které už zdánlivě nikdo nepotřebuje. Konal se tam bleší a vinný trh pod širým nebem a stovky příchozích nejen jistě našly ten svůj správný poklad, ale měly možnost i zchladit hrdlo vínem a občerstvením.

FOTO: Pamětní deska u lázeňského Luxoru připomíná osud poděbradských Židů

20. 6. 2022 | Před lázeňským domovem pro seniory Luxor byla v sobotu 18. května k 80. výročí transportu poděbradských Židů do koncentračních táborů odhalena pamětní deska. Akce se zúčastnil i londýnský rabín s manželkou.

PODÍVEJTE SE: Vyhlídka z nymburských hradeb je veřejnosti už volně přístupná

20. 6. 2022 | Část hradeb ze strany od Rejdiště už je volně přístupná veřejnosti. Ve dvou hradebních věžích byla vybudována točitá schodiště propojená ochozem, který návštěvníkům nabízí nevšední pohled na přilehlý park a řeku. Schodiště v obou věžích přitom vedou až nad hradby.

Blíží se oprava jediné příjezdové silnice k zimáku. Hrozí problémy v dopravě?

19. 6. 2022 | Proměnou má projít ulice Na Vinici. Jediná přístupová cesta k poděbradské sportovní hale na Ostende a sousednímu zimnímu stadionu. A také k penzionu, který v současné době město využívá k ubytování ukrajinských uprchlíků. Opravy začnou v pondělí 20. června a s krátkodobou úplnou uzavírkou potrvají do poloviny září.

PODÍVEJTE SE: Heidi Janků i Wohnout. Pivní slavnosti přitáhly davy lidí

18. 6. 2022 | Po dvouleté nucené pauze se na dvoře nymburského pivovaru sešly davy lidí, aby společně oslavily místní Den piva. Zněla hudební produkce z improvizovaného pódia, nechyběly ani populární soutěže s pivní tematikou včetně pití piva na čas.

Ukrajinská rodina se vydala z Nymburka za oceán. Manžel zvyklý na Česko smutnil

17. 6. 2022 | Příběh válkou zkoušené ukrajinské rodiny, která našla útočiště v Šafaříkově mlýně v Nymburce, má novou zápletku. Vitalij Byalyk, jeho žena Zorjana a dva malí kluci Denis a Vladislav se vydali na další životní pouť. Ve čtvrtek 16. června se jim podařilo dostat se na palubu letadla směřujícího do Spojených států. Ve Washingtonu je měla čekat Zorjanina matka a sestra, které tam dlouhodobě žijí.

I vesnická škola může být moderní. Malý Újezd je toho důkazem

17. 6. 2022 | Jsou školy a školky, kde se potýkají s různými problémy, a tak o nich slýcháme častěji. Pak jsou takové, kde to vypadá, že vše funguje. Z nich pak sálá pohoda a dobrá nálada. Právě to lze říci o základní škole v Malém Újezdu u Mělníka. Svůj podíl na tom mají projekty, které se daří uvést do života za podpory dotací z Evropské unie.

OBRAZEM: Výstaviště otevřelo čtveřici výstav. Láká na růže i zdravotní pomůcky

16. 6. 2022 | Nejen seniorům je věnován současný "prodloužený víkend" na lyském výstavišti. Ačkoliv právě jim je určena výstava Senior, v rámci níž prodejci nabízí například zdravotní pomůcky včetně moderních elektrických vozíků. Návštěvníci si také mohou prohlédnout expozici Šikovné ruce našich seniorů, na níž se sešly výrobky dříve narozených z celé země.

FOTO: Začaly opravy Palackého třídy v Nymburce. Chodce čeká omezení

16. 6. 2022 | Začaly úpravy největší obchodní ulice v Nymburce, Palackého třídy. Aktuální omezení se týkají části při výjezdu z náměstí hned po pravé straně ulice. Rekonstrukce bude zahrnovat nové chodníky, bezpečnější přecházení, mobiliář a zeleň. Práce jsou rozděleny do několika etap a dokončení je naplánováno na podzim letošního roku.

Chce se rozvést, ale bojí se, že neutáhne nájem. Žena se obrátila na poradnu

16. 6. 2022 | Čím dál častěji řeší pracovníci Občanské poradny Respondeo se svými klienty problémy s hledáním finančně dostupného nájemního bydlení. Lidé narážejí na růst cen nájmů, energií a mnohdy jim chybí peníze na zaplacení kauce. Bohužel se objevuje také mnoho případů neférového jednání ze strany majitelů bytů.

Lázeňský veletrh, Senior, Růžová zahrada i Komunál. Výstaviště plné trhů otevírá

15. 6. 2022 | Hned trojici akcí přichystalo vedení lyského výstaviště na „prodloužený víkend“ od 16. do 19. června. Představí se veletrh lázeňství a také ten věnovaný seniorům. Milovníky květin pak potěší neuvěřitelné množství rozmanitých růží v rámci výstavy Růžová zahrada.

Den piva v Nymburce klepe na dveře. Chybět nebude ani soutěž v pití tupláků

14. 6. 2022 | Už od května se i díky zrušení covidových opatření rozběhlo neuvěřitelné množství kulturních akcí. Hlad po společném setkávání a zážitcích způsobuje, že většina z nich má nadprůměrnou návštěvnost, z čehož mají radost všichni zainteresovaní.

Neobyčejný pohled na Labe se lidem naskytne v pátek. Nymburk zpřístupní hradby

14. 6. 2022 | Schodiště ve dvou hradebních věžích v lokalitě Na Rejdišti propojených speciální lávkou. To je projekt, kterým budou zpřístupněny nymburské hradby pro veřejnost a zájemci si tak z lávky budou moci prohlédnout Labe, Špičku a obecně se jim naskytne výhled, který měli obránci města z hradeb před mnoha staletími.

PODÍVEJTE SE: Na golfovém hřišti vyrostl obří kulečníkový stůl. Co se slavilo?

13. 6. 2022 | Oslavu s řadou sportovních atrakcí, kulturním programem a samozřejmě občerstvením navštívily stovky a možná i tisíce lidí. Akce se konala na začátku golfového hřiště u bývalých rušiček. Většina rodin tak dorazila auty a na přilehlém pozemku bylo zřízeno provizorní parkoviště. Firma Louda tímto způsobem oslavila 30 let existence.

Zdroj: Nymburský deník - zprávy - nymbursky.denik.cz
22:14:40 | 24.06.2022Zpravodajství NymburkDnes.cz

Nymburk poprvé zpřístupní veřejnosti městské hradby

Pohled ze zcela nové perspektivy se naskytne již tento pátek všem, kdo poprvé vystoupají na historické hradby. Město nechalo během jara vybudovat ve dvou hradebních věžích točitá schodiště propojená ochozem, který návštěvníkům nabídne nevšední ...

Nejmladší generace pábitelů vysadila novou zeleň na stezce Bohumila Hrabala

HRADIŠTKO - Zkulturnění prostoru před hřbitovem, na němž sní svůj nekonečný sen největší český pábitel, vzrostlou zelení si dalo za cíl vedení obce Hr ...

Rozepře mezi dvěma muži bez domova skončila pobodáním jednoho z nich

Dnes 15. 6. krátce po půl jedné po poledni, vyjížděli policisté na základě oznámení Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje na náměstí T. G. ...

V 11 městech Středočeského kraje proběhne akce Ochutnej Evropu

Dny zábavy, soutěží, gastronomie a kultury, v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské Unie je bude pod názvem Ochutnej Evropu pořádat Stře ...

Letošní ročník soutěže 1000 mil československých připomíná 125. výročí začátku automobilové výroby u nás

Letošní ročník vzpomínkové jízdy historických vozidel 1000 mil československých se koná ve dnech 15.-18. června. Bude připomínkou a oslavou 125. výroč ...Sobota 25.6.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.