NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Zpravodajství » Ekonomika, podnikání

Další dva projekty za celkem 94 milionů korun putují do zásobníku

06.06.2018
Nového mostu v Brandýsku a páteřní komunikace v obci Straky na Nymbursku by se Středočeši mohli dočkat v průběhu let 2019 a 2020. Oba projekty zařadili krajští radní do takzvaného zásobníku projektů spolufinancovaných z evropských a národních prostředků.
Ilustrační snímek | Foto: Středočeský kraj
"Most přes D7 v Brandýsku je v současné době v takovém stavu, že jej není ekonomicky výhodné opravovat a ani to podle expertíz není technicky možné. Dlouhodobě do nosné konstrukce zatékalo, proto je nutné jej postavit znovu. Podle odborníků lze použít prakticky jen základy stávající stavby," zdůvodnila investici dosahující bezmála 33 milionů korun hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Podobně akutní je oprava komunikace dlouhé zhruba 1,7 kilometru, která vede obcemi Straky, Krchleby, Zbožíčko a Čilec v okrese Nymburk. "Dlážděnou konstrukci nahradí nový asfaltový povrch, který přinese obyvatelům obcí snížení hlučnosti a řidičům vyšší komfort," upřesňuje u této akce hejtmanka.

Podrobnosti o projektech zařazených do zásobníku projektů spolufinancovaných z národních a evropských prostředků:

Projektový záměr na akci "III/00712 Brandýsek, most ev. č. 00712 -4 přes D7"
Ve stávajícím stavu se jedná o třípolový most přes D7 s rozpětím polí 14,05 m, 29,075 m a 14,05 m. Z dostupných údajů je stavební stav spodní stavby hodnocen stupněm IV - uspokojivý (SS je poškozena intenzivním zatékáním), nosná konstrukce stupněm VI - velmi špatný (celoplošné stopy po intenzivním zatékání s narušením hlavního nosného systému).

Vzhledem k intenzivnímu zatékání do nosné konstrukce bylo rozhodnuto o návrhu nového mostu, a to s šířkovým uspořádáním odpovídajícím kategorii S 7,5 s pravostranným obslužným chodníkem a s nosnou konstrukcí tvořenou spřaženou ocelobetonovou konstrukcí. Pro založení mostu se využijí základy stávajícího mostu.

Rekonstrukce bude prováděna za úplné uzavírky komunikace, doprava bude vedena po objízdné trase. Způsob rekonstrukce je volen tak, aby se minimalizovala omezení provozu na D7, přes kterou most vede.

Z celkových předpokládaných nákladů ve výši 32,827 milionů korun bude 85 procent financováno z prostředků EU a pět procent ze státního rozpočtu. Stavět by se v Brandýsku mělo od března do července 2019, přičemž by komunikace měla být předána do užívání nejpozději v září téhož roku.

Projektový záměr projektu EU/EHP na akci "II/332,III/27212,III/3323 Straky"
Projekt řeší opravu páteřních komunikací obcí na Nymbursku. Oprava je rozdělena do úseků, které jsou řešeny samostatnými dokumentacemi. Jedná se o stavební objekt SO.101- Komunikace III/27212, SO.102a - Komunikace II/332 - Krchleby, SO.102b - Komunikace II/332 - Zbožíčko a SO.103 - Komunikace III/3323 - Čilec. Oprava bude spočívat v kompletní opravě celého konstrukčního souvrství a zejména ve výměně stávající dlážděné obrusné vrstvy za asfaltový kryt. Výměna přinese snížení hlukové zátěže v obci a zvýšení komfortu pro automobilovou dopravu.

Celkem bude opraveno cca 1700 m komunikací. Opravou komunikace dále dojde k úpravě přednosti na stávající křižovatce silnic II/332 se silnicemi III/27212 a místní komunikace směřující do obce Všejany. Nově bude hlavní komunikace vedena po silnici II/332, která je nejsilněji dopravně zatíženou tepnou v obci Straky.

Cílem projektu je rekonstrukce silnice druhé třídy č. 332 a navazujících komunikací třetí třídy. Náklady na akci, která by měla být dokončená v dubnu 2020, se předpokládají ve výši 46,571 milionů korun. I v tomto případě se budou na financování podílet 85 procenty evropské prostředky a pěti procenty státní rozpočet.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Ekonomika, podnikání

Česká ekonomika balancuje na hraně, hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval

Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval. Pokračoval reálný propad spotřeby domácností a nižší byla i tvorba zásob. Na druhé straně sílila zahraniční poptávka, což se projevilo silným růstem hrubé přidané hodnoty ve zpracovatelském průmyslu. ...

Spotřeba plynu byla v roce 2022 nejnižší za posledních 8 let, meziročně se snížila o pětinu

V roce 2022 se v České republice výrazně snížila spotřeba zemního plynu. Celkově dosáhla hodnoty 7 544 mil. m3 (81 547 GWh), což značí meziroční pokle ...

Aktivita na realitním trhu loni propadla o 50%

Zamrznutí realitního trhu se loni projevilo u všech typů nemovitostí. U starších bytů klesly prodeje o 51 %, u rodinných domů o 49 % a u nových bytů d ...

Středočeský kraj vyhlásí dotační program na podporu venkovských prodejen

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo návrh na vyhlášení Programu 2022 pro podporu provozu venkovských prodejen ve Středočeském kraji (Obchůdek ...

Česká pošta: Prodej služby Balíku Komplet skončí, posílat se může ještě příští rok

Česká pošta ořezává své portfolio produktů a služeb od těch částí, které jsou ekonomicky nevýhodné, nebo o ně není ze strany zákazníků zájem. Jedním z ...

Úterý 26.9.2023
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes