NymburkDnes.cz
NymburkDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Nymburk a Středočeský kraj

Libičtí ochotníci přivezli do Hronova Slaměný klobouk

2. 8. 2021 | /FOTOGALERIE/ Díky předchozímu úspěchu na národní přehlídce ve Volyni nechyběl Divadelní spolek Vojan z Libice nad Cidlinou ani na letošním 91. ročníku slavné přehlídky Jiráskův Hronov.

OBRAZEM: Koupaliště Všejany hostilo festival U vody Tour

24. 7. 2021 | Hudební minifestival U vody Tour se na koupališti ve Všejanech na pomezí nymburského a mladoboleslavského okresu konal v pátek 23. července. Akci na které vystoupili Pekař, Sendwitch, Vojtaano nebo Adys jsme navštívili s redakčním objektivem.

Pětapadesátý ročník festivalu Porta déšť spláchnout nedokázal

20. 7. 2021 | Pro ohromující úspěch si z Prahy do nedalekých Řevnic o víkendu zajela kapela s neobvyklým názvem Lu's &. Holandsko-česká skupina získala prvenství v 55. ročníku festivalu Porta, jehož finále se v řevnickém lesním divadle koná již od roku 2008. 

Šarmantní, statečný chlap. Okouzloval inteligencí, vzpomínají kolegové na Lasicu

19. 7. 2021 | Česko i Slovensko se jen těžko vzpamatovávají z úmrtí Milana Lasici přímo na jevišti. Oblíbenému herci, baviči, hudebníkovi, režisérovi i spisovateli bylo 81 let. Na jeho úmrtí již zareagovali někteří z Lasicových kolegů. Přečtěte si jejich reakce. 

OBRAZEM: Barvy léta praskaly ve švech. Hrály Tři sestry, Vypsaná fiXa i Wohnout

18. 7. 2021 | Již 20. sezona hudebního festivalu Barvy léta se u jezera v Poděbradech konala v sobotu 17. července. S redakčním objektivem jsme navštívili koncert kapely Wohnout.

OBRAZEM: Osobnosti představují ohrožené rostliny u kryté kolonády

16. 7. 2021 | Řada oboustranných panelů s fotografiemi, na kterých jsou známé osobnosti v prostředí botanické zahrady s málo známými rostlinami. To je aktuálně k vidění v poděbradském lázeňském parku vedle kryté kolonády.

V letní čítárně nymburské knihovny zazněly hity Osvobozeného divadla

15. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Nový projekt rozjíždí nymburská knihovna a týká se dosud nepříliš využívaného prostoru letní čítárny. Jednou z prvních akcí konaných na tomto místě byl koncert složený z písní Osvobozeného divadla. Tedy z časů pánů Voskovce, Wericha a Ježka.

Letní divadlo se přesouvá na Příbramsko, pak přijde čas hudby

14. 7. 2021 | Výhradně na Příbramsko se v tomto týdnu přesouvá program Středočeského kulturního léta – pokud tedy nepočítáme promítání letních kin a řeč je jen o živých vystoupeních. Ta se chystají na pátek ve Vysoké u Příbramě a v sobotu pak ve Staré Huti u Dobříše; v obou případech v areálech památníků věnovaných významným osobnostem kulturní minulosti.

Řevnice opět hlavním městem folku a country: koná se další Porta

14. 7. 2021 | /VIDEO/ V historii se uskuteční již 55. ročník – a potřinácté se účastníci sejdou v Lesním divadle v Řevnicích. Nejen skalní příznivci folkové a country muziky asi mají jasno: řeč je o festivalu Porta. Začíná v pátek večer – a pak se koná po celý víkend. A to, že se bude letos hrát a zpívat v rámci soutěžní přehlídky, je v nejisté době koronavirových opatření vlastně malý zázrak.

Lázněmi bude opět znít hudba. Hvězdami Soundtracku budou Žbirka a Čechomor

12. 7. 2021 | I letos se bude festival filmové hudby a multimédií kvůli koronavirovým podmínkám konat v omezené podobě. U Jezera nevyroste tradiční velká hala pro hlavní večerní vystoupení. Ty se naopak budou konat na čerstvém vzduchu a uskuteční se v lázeňském parku, případně na náměstí. Novinkou bude promítání filmů na zeď poděbradského zámku. Hlavními hvězdami budou logicky domácí interpreti, respektive českoslovenští muzikanti. ...

Zdroj: nymbursky.denik.cz | Další zprávy »
10:12:16 | 03.08.2021

Úterý 3.8.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.